1.3 manuel astra dizel vites gecisi sorunu

Omer6925

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Merhaba opel ailesi aranıza yeni katıldım aracım 1.3 dizel manuel vites hb astra erzurumda yasadığım icin sabahları ise giderken aracımda vites gecis sorunu yasamaktyim calismiyorken vitesleri geciyor araci calistirip isinmasini bekleyip hareket etmek icin debriyaja basip 1. Vitese geri vitese atınca resmen vitese gecmiyor takiliyor gibi zorla geciyor ancak aracla 10 dk gezince veya 1 2 km yol yapip isininca boyle bir problem kalmiyor bi ustaya goturdum anlattim arac sıcakken bi problem yok soguktan olabilir dedi yagi degiselim dedim gerek yok dedi ama icim rahat degil can sıkıyor sabahları bu problem yardımcı olurmusunuz fikri olan veya basina gelen var mi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Debraj kaçırıyordur belki yağını da tabikide değişin

Omer6925

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Tesekküler Yağı degisince durumu gözleyip gelismeleri yazacağım

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekküler Yağı degisince durumu gözleyip gelismeleri yazacağım
Özelden yazdım abicim

ovozsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu geri vitese takmadan 1. vitese takıp sonra geriye takma olayı zorunlu mu yoksa bu işin çözümü varmı ?

benım aracımda böyle. geriye direkt takmak istedimde gaaaç guuuuç yapıyor. ilk önce 1. vitese takıp sonra geri takınca kaymak gibi emen geçiyor geriye.

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu geri vitese takmadan 1. vitese takıp sonra geriye takma olayı zorunlu mu yoksa bu işin çözümü varmı ?

benım aracımda böyle. geriye direkt takmak istedimde gaaaç guuuuç yapıyor. ilk önce 1. vitese takıp sonra geri takınca kaymak gibi emen geçiyor geriye.
Dediğim gibi ilk önce pompalayin öyle deneyin bir kaç defa sonra gene gecmezse debriyaj merkezleri veya debriyaj seti degisicek

• Beğen
Tepkiler: kazım_ocaldi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu sekromenç den yapar demeki öyle yapınca ses gelmiyorsa karşılığı 1 inci vitestir R vitesinin o yüzden yapmıyordur ve araç mutlaka durağan halde olsun yani 5 km bile ileri doğru ilerler şekilde olmasın normalde vites geçişlerinde debraja basarken anaryaya giderken debraja duvara ayağını yaşlar gibi yapıp değişmek gerekli ve mutlaka debraj altında halı olmasın halıyı geriye çekin var ise anlarsınız sonra sekromenç de sorun olursa yada debrajda geriye takarken karşılık getiremez ve zor oturur vites

Omer6925

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et

Benimkinde de geri ve 1. 2 viteste ilk calisma zamaninda boyle yagi degisip sanayide diger durumlarida baktirip cevap yazacagim

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geri vites ye secromenc olmaz sadece normal vitesler de var sekcromec geri viteste bulunmaz