Astra J otomatik şanzıman sorunu yardım

egitim84

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, 2012 model astra J 1.4 turbo otomatik aracım var. Aracımda vites geçişlerinde acayip şekilde vuruntu oluyor. Ayrıca kırmızı ışıkta bekledikten sonra gaza basınca araç 2,3 sn tepki vermiyor daha sonra birden silkeleyerek kalkıyor. Bu durum neyden kaynaklı olabilir acaba? Aracın şanzıman yağı 5000 km önce değişti.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
yağı değiştirmeden önce var mıydı böyle bi sorun?

yukselenm

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
aynı sıkıntı benim arçta da var. kırmızı ışıkta bekledikten sonra veya trafikte durunca gaza basınca araç 2,3 sn tepki vermiyor daha sonra birden silkeleyerek kalkıyor.
Kimse sebebini anlayamadı. Bir bilen varsa lütfen paylaşın. teşekkürler

cagrı34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
aynı sıkıntı benim arçta da var. kırmızı ışıkta bekledikten sonra veya trafikte durunca gaza basınca araç 2,3 sn tepki vermiyor daha sonra birden silkeleyerek kalkıyor.
Aynı sorun benim araçta da var , D de iken durduğum zaman sanki boşa alıyor veya fren balatası sıkıp bırakıyor gibi 1-2 sn sonra tekleyerek kalkıyor, manuel de yapmıyor bunu, hatta bunu yaptığında yokuş kalkış devrede değilse hafif geri kaçma yapıyor acaba diyorum şanzıman kendini boşa mı alıyor durunca

za4a

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İsikta bekleyince fren pedalina bastiktan bi muddet sonra sanziman icinde N pozisyona gecerek yakit ekonomisi ve sanziman isisini dusurur bu konfor ozelligidir.
Ancak vites gecisleri vuruntu ve gec gecme ciddi sorun olabiliyor opel servisleri tam otomatik icin yag omur boyu deyip degismiyor ancak onlarda dahi ara ara ornegin 60 bin degismek gerek , aracinizdaki sanzimani bir göstermenizi tavsiye ederim af40 olanlarda hidrolik beyin surgu asintisi olabiliyor

cagrı34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İsikta bekleyince fren pedalina bastiktan bi muddet sonra sanziman icinde N pozisyona gecerek yakit ekonomisi ve sanziman isisini dusurur bu konfor ozelligidir.
Ancak vites gecisleri vuruntu ve gec gecme ciddi sorun olabiliyor opel servisleri tam otomatik icin yag omur boyu deyip degismiyor ancak onlarda dahi ara ara ornegin 60 bin degismek gerek , aracinizdaki sanzimani bir göstermenizi tavsiye ederim af40 olanlarda hidrolik beyin surgu asintisi olabiliyor
Teşekkürler, vites geçişlerinde herhangi bir sorun yok, sadece D ye aldığım da ilk kalkışta veya ışıkta beklerken küçükten bi tekleme yaparak bişe tutup bırakıyor gibi geçiyordu ki bunu da açıkladınız,,,şuan sadece R ve D konumuna getirdiğimde böyle bazen araba hopluyor sanki,,!! bunun için de yağ değişimi deniyor ama bakalım nasıl olur

yükseldeniz

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Benim arada da aynı sorun var ısınınca kırmızı ışıkta 1.vites boşa düşer gibi araba gaz yemiyor sonra birden öne aylayıp silkeliyor sizin sorun nerden çıktı?

yükseldeniz

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Sorun nerden çıktı?

yükseldeniz

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Sorun nerden çıktı?

yükseldeniz

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü mü?