1.3 manuel astra dizel vites gecisi sorunu

ovozsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model opel astra 1,3 cosmo aracım var, aracın üzerinde navi 600 model teyp bulunmakta.
yabancı forumlarda navi 600 ün navi 900 e güncellenerek versiyon yükseltildiği yazıyor,
ayrıca aracı aldıgımda üzerinde navigasyonu çalıştırmak için sd kart olması gerekiyormuş fakat kart yok bu nedenle navigasyonu kullanamıyorum. sd kart takılı değil uyarısı veriyor.
SD kart içeriniği kendim kart yapmak için internette araştırdım fakat bulamadım. mevcut SD kartı olan arkadaşlar kart içeriğindeki dosyaları bana iletebilir mi ? yada navigasyonu çalıştırtmak için alternatif yol bilen bana yardımcı olabilecek birileri varsa da çok sevinicem.

kazım_ocaldi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba opel ailesi aranıza yeni katıldım aracım 1.3 dizel manuel vites hb astra erzurumda yasadığım icin sabahları ise giderken aracımda vites gecis sorunu yasamaktyim calismiyorken vitesleri geciyor araci calistirip isinmasini bekleyip hareket etmek icin debriyaja basip 1. Vitese geri vitese atınca resmen vitese gecmiyor takiliyor gibi zorla geciyor ancak aracla 10 dk gezince veya 1 2 km yol yapip isininca boyle bir problem kalmiyor bi ustaya goturdum anlattim arac sıcakken bi problem yok soguktan olabilir dedi yagi degiselim dedim gerek yok dedi ama icim rahat degil can sıkıyor sabahları bu problem yardımcı olurmusunuz fikri olan veya basina gelen var mi
Aynı sorunu 2 hafta önce yaşadım.Yeni aldığım 2015 astra dizel hb 1.6 136 hp lik aracım önce çok yakmaya başladı,sonra birden vitesler çalışırken geçmedi,ama kontak kapalıyken geçiyordu.Ustamı aradım baskı,balata ve volan değişti.Araç 80.000 km de.Sorun çözüldü.Volan çıkma takıldı.3000 Tl masrafı çıktı.
Aracınızın yakıt tüketiminde artış var mı?

Son düzenleme:

Omer6925

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu 2 hafta önce yaşadım.Yeni aldığım 2015 astra dizel hb 1.6 136 hp lik aracım önce çok yakmaya başladı,sonra birden vitesler çalışırken geçmedi,ama kontak kapalıyken geçiyordu.Ustamı aradım baskı,balata ve volan değişti.Araç 80.000 km de.Sorun çözüldü.Volan çıkma takıldı.3000 Tl masrafı çıktı.
Aracınızın yakıt tüketiminde artış var mı?

kazım_ocaldi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece alıntı var ,eğer cevap verdiyseniz göremiyorum.Saygılar.

Omer6925

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Araci bir aydır aldım yakıt tüketimi 5.4 olarak gosteriyor fulledikten sonra yarım depo ile 400 km yakin yol yaptim arac tamircisine yagina suyuna baktirmaya goturdum bide baski balatasina vites gecisine bak dedim normal oldugunu soyledi baski balatasinin ancak bunu araci surerek bakti ustun körü bakti yani

kazım_ocaldi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araci bir aydır aldım yakıt tüketimi 5.4 olarak gosteriyor fulledikten sonra yarım depo ile 400 km yakin yol yaptim arac tamircisine yagina suyuna baktirmaya goturdum bide baski balatasina vites gecisine bak dedim normal oldugunu soyledi baski balatasinin ancak bunu araci surerek bakti ustun körü bakti yani
Hocam ben de alalı 1 ay olmuştu.76.binde almıştım.Rölantide titreme,hafif vuruntu vardı.Bir de çok yakmaya başlamıştı.Sonra birden yolun ortasında vites geçişi yapmadı,stop ettim tekrar çalıştırıp eve kadar geldim sonra geri vitese geçmedi.Çekiciyle yolladım.Baskı balata ve volan değişti.Çözüldü ama sizinki farklı olabilir.

Omer6925

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Fikirleriniz icin tesekkürler bi kac gune usta ariyorum bulup gosterecegim bakqlim sorun ne cikacak merak ediyorum

Omer6925

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Uzun zamandır giriş yapamadım konu hakkında cevap yazacaktım kusura bakmayın Aracın vites geçişlerinin netleşmesi için havaların ısınmasını bekledim malum Erzueum şartları bir kaç usta ile görüştüm Sonrasında aracın bakımlarını yaptırırken şanzıman yağınıda değiştirme kararı verdim boşalan yagda her hangi bir sorun yoktu temiz yağ bosaltip motul 75.80 yağı koyduk ancak vites gecisindeki problem devam etti aracın baskı balata ve volantının değişmesi gerketiğini söylediler masraf olarak 3000 tl civarı fiyat veriliyor genel olarak astra 1.3 dizellerin 2012ve altı j kasaların kronik sorunu oynar volant problemiymiş sabite çevirwnler ve cevrilmesini tavsiye etmeyen ustalar var bu isi Nisa oto yapiyormus istanbulda benim oraya yolum düsmez o yuzden yaptirirsam oynar volant devam umarim baskalari icin bilgiler yararli olur

Omer6925

Kayıtlı Kullanıcı
25-Erzurum
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar uzun bir süre oldu en son şanzuman yağı değişmiştim havalar ısınınca bu problemi yaşamadım ancak havalar yeniden eksilere düşünce aracın yine sadece ilk marştan sonra vitese geçmeme sorunu var bunun baskı balata volanla ilişkisi nedir neden sadece soğuk havalarda ve ilk hareketten önce araba ısınınca kullanan ustalar baskı balatada sorun yok dedi ancak bir ustamız hafif titreme var ve vites atarken ayırmadı vs baskı balata volant dede sizce problem ne olabilir