Opel Astra H Şanzıman Sorunu

PhilipMeursault

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba;

Aracım Opel Astra H 2007 model 1.3. CDTI Marelli yarı otomatik şanzıman. Aracı 1,5 yıl önce satın aldım ve aldığım günden beri bu sıkıntı var. Aracı alırken satan abimiz bana bu sıkıntıdan bahsetmişti ama kullanım konusunda bana sıkıntı olmayacağını düşündüğüm için sadece fiyatta kırma yapıp aracı satın almıştım. Bu 1,5 yıllık süreçte de tahmin ettiğim gibi bana bir rahatsızlık vermeden kullandım açıkçası. Fakat şimdi aracı satıp J kasa almak istediğim için bu sorunu çözmek istiyorum. Çünkü alacak olan arkadaş çok büyük bir problem gibi düşünebilir.

Araçtaki sorun şu: Araçla 2. viteste sabit ilerlerken ya da araç 2. viteste kompresöre bindiği zaman kendini vitesten atıp boşa alıyor. Bunu çok sık yapmamakla (Bazen ayda bir bazen 2 ayda bir) birlikte sadece 2. viteste yapıyor. Normal 1. viteste kalkıp 2,3,4,5,6 diye viteste ilerlerken ise böyle bir sıkıntısı yok. Başına böyle bir durum gelen ya da bu konu hakkında bir çözümü olan arkadaş cevaplarsa çok sevinirim. İkametim Sakarya, birçok şanzımancıya ve Opel servisine götürmeme rağmen sanki cin görmüşçesine bize bu aracı lütfen getirme diyorlar :)

Cevaplarınız için şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

exponent

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.3 dizel dediginiz icin 6 ileri magretti marelli robota sahip bir araciniz var. Bu araclarda eski komurlu sistem yerine basinc tuplu sistem mevcut. vites robotunun basinc tupu arizali diye tahmin ediyorum. Anlattiginiz olaylar buna isaret ediyor. Usta konusunfa ise sakarya ve istanbul arasi yakin. İstanbula gitme sansiniz varsa, erciyes oto var ona goturun. Youtubede kanali var. Tamir evi recep usta diye.