Astra H Gizli Özellikler

putrell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, otomatik kilit sedan da yok galiba; ayrıca hız uyarı sinyali falan da yok; keza emniyet kemeri uyarı sistemi de yok. varsa da ben bulamadım, bulanı da duymadım.
gene de kendi deneyimlerimizi ve bulabildiğimiz şeyleri buradan paylaşalım güzel olur.

kgb2041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fırından yeni çıkmış gizli özellikler :

• HEPSİ ALINTIDIR :D:D:D
  • Seyir halinde sinyal koluna ufak bir dokunuşla 4 defa yanıp söen sinyal elde edersiniz.Bu uzun yolda sollamalarda çok buyuk rahatlık sağlıyormuş.Lakin direksiyon tam dönmedığınden ,sinyal kapanamayacağı için ,manuel kapatmayla uğraşma dıye.. 2 kademe var zaten yenilerde. 1. kademe de direksiyonun ufak hareketiyle kapanıyor. 2. kademede de direksiyonu çevirdikten sonra kapanıyor. U dönüşü ya da yarım tur çevirmelerden sonra kapanıyor.
  • Abs ve/veya esp belli bir sure sürekli çalışırsa örn 4-5 sanıye ,otomatık olarak muziği kapatıyor.Tehlikeli bir durum oldugunu görüyor ve dikkati dağıtmamak için kapanıyor.
  • Fasılalı silecek ayarı : Sistem şöyle çalışıyor bir kere aşağı doğru itiyorsun. sonra istediğin aralık gelince yukarı 1 kademe kaldırıyorsun. örnek vermek gerekirse 8 saniye. o zaman aralıklı mod 8 saniye olarak çalışıyor. 15 saniyeye kadar açılabiliyor yanlış hatırlamıyorsam...
  • Herhangi bir camı Auto Konumda kaldırırken elinizi camın üstüne koyun. Merak etmeyin eliniz sıkışmayacak. En üste çıkıp yarıya kadar inmesi gerekiyor. Çoğu arabada bu var ama bilmeyen arkadaşlarımız Olabilir diye düşündüm..
  • Test menülerinin açılması için : Cd veya radyodayken settingse bip sesi gelene kadar basılı tutun.sonra bc ye basın.her basışınızda test meüleri açılacak.

9 Nolu Ekran:

TC-Inst: [ tank Hareketi anlik depo miktari olcumu]

TC-Time: [Tank ortalamasi]

TC-Dist: [tank duragan ortalamasi]

T: cooling water temperature

...... [ "Batarya Voltaji" ]

Sensor: outdoor temperature measured [ "Olculen Dış sıcaklık" ]

V: Current speed [Anlik Surat]

LED / LCD Temp: temperature of the LCD panels [LCD ekran sicakligi"]

RC-Inst: Currently consumption (as in BC times)[ "Anlik Yakit Tuketimi"]

RC-Time: consumption averaged (last minute (?)) ["Ortalama tuketim, Son dakikadaki mi?"]

RC-Dist: consumption averaged (last 50km (?)) ["Ortalama tuketim, Son 50km. deki mi?"]

TC-Inst: Tank moment measurement [ tank Hareketi anlik depo miktari olcumu]

TC-Time: Tank averaged [Tank ortalamasi]

TC-Dist: Tank still averaged [tank duragan ortalamasi]

TC-Dist/RC-Dist = Reach [menzil]

Bu degerler aractan araca farkli sembollerle ifade edilmis olabilir..

kgb2041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h da motoru stop edip kontak anahtarini cikarmadan once silecek koluna asagi dogru basik tutarsaniz silecekleriniz dik konumda kalir, akuden yemez. silecek degistirirken kollara kolay uzanim saglar. kisin gece silecek donmasini onlemek icin kullanilabilir

kgb2041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa b ve astra f lerde saat ayar tuslarinin ikisine birden basik tutarsaniz uclu bilgi ekraninda hizinizi gorursunuz :D

aracınızın farlarını yakmak için çevirdiğiniz düğmeyi kendinize doğru çekin aracın tavan lambasının yandığını göreceksiniz :D (corsa c ve merivada dugmeyi cekmek yerine basmak gerekiyor)

sakal_25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu otomatik kilitleme özelliğini bir türlü yapamadım acaba bu 2008 njoy larda yokmu ki ?

sinarit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Denedim, follow me home özelliği çalıştı...Ama şu kapıların kilitlenmesini bir türlü yapamadım...

putrell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün bişey farkettim. maalesef aracın çift kilitleme özelliği yok galiba. cam açıkken uzaktan kumanda ile kilitleyip içerden kapı mandalı ile kapı açıldı. halbuki açılmaması lazım gibi geliyor bana, hursızlığa karşı. yolunu yordamını bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

yerlioğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra h larda otomatik kilitleme olayını yapabılen varmı aranızda yoksa sadece cosmolarda falan mı var bu ozellik