Astra ve corsanin gizli kalmiş özellikleri

cagy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D de var...bende kitapcıktan okuypp fallow me home acmıstım...cogu insan bilmiyor malasef..sanırım satıcılar satarken anlatmayı unutuyor :p
paylasım icin sagol...

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaşım için sağol

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
bilgiler için teşekkürler ben yarısını bilmiyordum kitapçık falan hiç okumadığım için sanırsam diğerlerinide şansa bulmuştum :)

rehaizmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
internette dolaşırken bu özelliklere rastladım ve açıkçası deneme fırsatım olmadı birkaçını biliyordum ama bilmediklerimde var.bir inceleyin ilginç şeyler de var. en alt kısımda da corsa nın olduğu belirtilen özellikler var ama ne kadar doğru bilemiyorum, deneyin bizlerde öğrenelim ;) (alıntıdır.....)
Gizli Özellikler:

1- Kontağı kapattıktan sonra selektör yapınca aracın farları 1 dakika açık kalıyormuş. Follow me home özelliği

2- Kontağa anahtarı takıp(kontağı çevirmeden) setting tuşuna 2-3 sn basılı tutun yol bilgisayarında LCD ekran ısısı, ECU donanım versiyonu
akü voltajı ,Hız,Motor soğutma suyu sıcaklığı... gibi özellikler çıkar ekrana.

3- Kontağı çeviriniz arabayı çalıştırdığınızda ön silecekler çalışırken geri vitese taktığınız zaman arka silecekler devreye girer.

4- Kontağı kapatıp anahtarı çıkartmadan sinyal kolunu aşağıya çekerseniz sol park lambaları yukarı çekerseniz sağ park lambaları yanar

5- Seyir halinde sinyal koluna ufak bir dokunuşla 4 defa yanıp söen sinyal elde edersiniz.Bu uzun yolda sollamalarda çok buyuk rahatlık sağlıyormuş.Lakin direksiyon tam dönmedığınden ,sinyal kapanamayacağı için ,manuel kapatmayla uğraşma dıye.. 2 kademe var zaten yenilerde. 1. kademe de direksiyonun ufak hareketiyle kapanıyor. 2. kademede de direksiyonu çevirdikten sonra kapanıyor. U dönüşü ya da yarım tur çevirmelerden sonra kapanıyor.

6- Abs ve/veya esp belli bir sure sürekli çalışırsa örn 4-5 sanıye ,otomatık olarak muziği kapatıyor.Tehlikeli bir durum oldugunu görüyor ve dikkati dağıtmamak için kapanıyor.

7- Uzaktan kumandanın açma tuşuna 5 saniye basılı tutunca bütün camlar açılıyor kapatmada aynı

8- Fasılalı silecek ayarı : Sistem şöyle çalışıyor bir kere aşağı doğru itiyorsun. sonra istediğin aralık gelince yukarı 1 kademe kaldırıyorsun. örnek vermek gerekirse 8 saniye. o zaman aralıklı mod 8 saniye olarak çalışıyor. 15 saniyeye kadar açılabiliyor yanlış hatırlamıyorsam

9- Herhangi bir camı Auto Konumda kaldırırken elinizi camın üstüne koyun. Merak etmeyin eliniz sıkışmayacak. En üste çıkıp yarıya kadar inmesi gerekiyor. Çoğu arabada bu var ama bilmeyen arkadaşlarımız Olabilir diye düşündüm.

10-CORSA : Arabaya girince, anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde..
Bağzı ayarlar şıkıyor artık aracın modeline göre..
Bu ayarlar:
-Müziğin sesinin siz hızlandıkça artması,
-Follow me home (anahtardan arabayı açma tuşuna iki kere basınca farların yanması)
-Hız uyarısı (istediğiniz hız limitinde size sesli uyarı veriyor)
-Serit değiştirme sinyali (Açık/Kapalı)
-Cruise control varsa onun ayarları
-bi iki şey daha vardı hatırlayamadım
Bu özellikler arasaında ilerlemek için sol (sinyal) kolunu
Aralarında derece ayarı veya on / off yapmak için se sağ Silecek kolunu kullanın!!
bilgi için teşekkürler bu özellikler sanırım yeni astralarda da vardır.

manac08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar astralarda orjınal teyp lerde aracın hızı arttıkca muzık sesıde artıyormus.bunun ayarını nasıl yabıyoruz bılen varmı.ben bulamadım.yardımlarınızı beklıyorum.aracım 2004 njoy g kasa.

grand58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende denedim silecek ve sinyal kolunu aynı anda çektim olmadı yani corsa c de yok eğer yanlış denemediysem ama deneyipde bulan varsa haberdar etsin .....

erenilter

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
arkadaslar astralarda orjınal teyp lerde aracın hızı arttıkca muzık sesıde artıyormus.bunun ayarını nasıl yabıyoruz bılen varmı.ben bulamadım.yardımlarınızı beklıyorum.aracım 2004 njoy g kasa.
arkadaşım bende de astra nyoy 2004 model var şimdi hatırladığım kadarı ile şöyle yapıyorsun teybin sol tarafında uml adlı bir tuş var elini oraya basık tutuyorsun sana bir sinya sesi veriyor sonra yine orada sğa sola oklar var bilgisayardai yön tusu gibi onlardan sağdakine basıp 5 kadar getiriyorsun daha sonra uml tusuna onay sesini duyana kadar basılı tutuyorsun işte bu kadar sana kolay gelsin

erenilter

Dark Blood

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2- Kontağa anahtarı takıp(kontağı çevirmeden) setting tuşuna 2-3 sn basılı tutun yol
bilgisayarında LCD ekran ısısı, ECU donanım versiyonu
akü voltajı ,Hız,M
otor soğutma suyu sıcaklığı... gibi özellikler çıkar ekrana.

Bu ozellik kullananlar dikkat etsin ozelligi kullandiktan sonra bu menu kapatmassaniz acik kalmaya devam ediyormus akuyu bitiriyormus bilginiz olsun. Garanti kapsaminada girmiyormus.