Astra H Elegance Türkçe Yol Bilgisayarı Sorunu

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki settings te dil ayarlarında tr varmı ?
2004 astra g ler bile turkce iken enteresan ama turkce yapilmis sonucta tech 2 ile sonradan degismis

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Settings de dil ayarlarında tr yok malesef sorun orda. Türkçe yapıldı ama tam türkçe değildi tamamen türkçe olmuyormuş bazı şeyler oluyormuş. 2006'ya kadar olan Astra h elegance'da hep böylemi acaba, sanırım hepsi ingilizce. Tech 2 ile, yazılımla bir şekilde türkçe olabilir diye düşünüyorum. Alt tarafı dili türkçe olacak yol bilgisayarı değişmeyecek ya.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam hatırladım 2004 vectra c de aynı şey başıma geldi.usta sadece klima menüsünün Türkçe yapabileceğini söylemişti tech 2 ile yapalım demişti gerek yok demiştim.sanırım öyle bir durum var sizde de fakat tuhaf olan Türkçe dil olmayan astra h nerdeyse hiç görmedim desem yeridir.aynı model ve donanım olan araçları araştırın bi derim tr olan varsa muhakkak yapılıyodur

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam hatırladım 2004 vectra c de aynı şey başıma geldi.usta sadece klima menüsünün Türkçe yapabileceğini söylemişti tech 2 ile yapalım demişti gerek yok demiştim.sanırım öyle bir durum var sizde de fakat tuhaf olan Türkçe dil olmayan astra h nerdeyse hiç görmedim desem yeridir.aynı model ve donanım olan araçları araştırın bi derim tr olan varsa muhakkak yapılıyodur

Benim aracim Astra h nin elegance modeli bu modelde ekran büyük enjoy ve bazı essentia modellerindeki ekran 3 satırlı onlar türkçe olabilir. 2012 model Astra h de ise yol bilgisayarı türkçe ekranı benimki ile ayni sanırım fakat onda bir değeri daha gösteriyor. Sanırım yazılımı farklı. Ama yinede bir şekilde ayarlanabilir diye dusunuyorum

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim gibi sorunu olupta çözen yok mu arkadaşlar. Duyan, bilen...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer Tech cihazı ile türkçeye çevirildi sonra tekrar üngülüzceye geçti ise akü sökülünce olan durum ki acaba kontak anahtarında kısa anlık kesim mi oluyor diye aklımdan geçti ????

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer Tech cihazı ile türkçeye çevirildi sonra tekrar üngülüzceye geçti ise akü sökülünce olan durum ki acaba kontak anahtarında kısa anlık kesim mi oluyor diye aklımdan geçti ????

Geçici olarak mı yapılıyor anlamadım. 2 saniyede turkce oldu. Belki baştan programlansa yada yazılım guncellense kalici olur gibime geliyor. Sinop'ta Opel servisi yok Samsun'da reis var aradım türkçe olmalı dedi. Aracı bi getir bakalım dedi onlara net bilgi sahibi değil denemeden birsey diyemiyorlar. Kimse ing. Olmasını önemsemiyor sanirim. Ingilizce bilmemekten değil hem kendi dilimiz olsun hemde görüntü estetiği açısından ve Türkçede daha anlaşılır oluyor bazı şeyler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tech cihazı ile denenmesi gerek ama tekrar değişirse işte burda anlık akım kesilmesi gibi durum ortaya çıkar ki resetlenme vakası oluşuyor acaba Anahtarlıkda mı sorun var diye düşünmüyor değilim(kontak anahtarlığı)

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tech cihazı ile denenmesi gerek ama tekrar değişirse işte burda anlık akım kesilmesi gibi durum ortaya çıkar ki resetlenme vakası oluşuyor acaba Anahtarlıkda mı sorun var diye düşünmüyor değilim(kontak anahtarlığı)

Selim abi bu genelde olan birşey sanırım benim aracımla alakalı değil. Başka bi yerden de duymuştum geçici olduğunu settings e girince ing. döndüğünü. Eğer baştan programlanır, yazılım yüklenirse değişeceğini sanmıyorum. Sonuçta beyne bilgi girişi yapılıyor. akü kesilmesi olsa bile yapılan işlemin gitmemesi gerek. Bence bana yapılan işlem geçici birşey. Kalıcı olması için yazılımın güncellenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda da net bilgi alamadım. Samsun opel aracı görmemiz lazım diyor. Yolum oraya düşerse götüreceğim. Fakat sorunu çözebilecekler mi bu konuda emin değilim. O yüzden bu durumla karşılaşan türkçe yapan varsa bilgi almak istedim.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 14:30 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 14:28 ----------

Bu arada selim abi senin araçlar benim araç arasında fark var mı? Senin yol bilgisayarı nasıl? resim ekleyebilir misin?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bilgisayar ekranı böyle
2D4EC90E9E1635F9CDFAE91224807F7E.jpg