Astra H Aracımın Marş Sorunu

seaeagle

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Aracım opel astra h 1.3 cdti enjoy pake
t

Aracımı yeni aldım ilk bir kaç gün her şey normal marşa bastığımda aracım sorunsuz çalışıyordu ve hiç bir sorun yoktu gayet memnundum her şeyi ile
fakat bundan 2-3 gün önce aracım ile biraz ilerledikten sonra markete girdim motoru kapattım araçtan indim işimi halledip araca geri dönüp marş bastım ve tetik sesi gibi ince bir ses geldi her seferinde bir kaç kez bekleyip denedim ardından çekici çağırdım oto tamirhaneye çektirdim usta ''Marş Dinamosu'' dedi kömürleri değiştirdi sorun halloldu fakat bugün aynı markete gittim aracı çalıştırdım aynı ses geldi tık yapıyor başka bir tepki yok araçta acaba marş dinamosunu komple değiştirmem mi gerekli yada farklı bir sorun mu var tüm hevesim kırıldı cidden eğer marş dinamosuysa masrafı ortalama nedir ve marka yada tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı,teşekkürler.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam tahminimce marş motorunda ki arızayı tam yapamamış olabilirler veya akünüz bitmiş olabilir ? Göstergeler üzerinde ki ışıkları kısık kısık oluyor mu ? Yoksa herşey normal tık deyip kalıyormu ?

• Beğen
Tepkiler: seaeagle

seaeagle

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Hocam tahminimce marş motorunda ki arızayı tam yapamamış olabilirler veya akünüz bitmiş olabilir ? Göstergeler üzerinde ki ışıkları kısık kısık oluyor mu ? Yoksa herşey normal tık deyip kalıyormu ?
Şimdi yürüyüşe çıktım aracımın kaldığı yere gittim tekrar denedim çalıştı fakat tekrar yapar mı bilmiyorum,göstergelerde herhangi bir ısık kısılması ve benzeri bir şey olmuyor.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam arızayı yaptırdığınız yere tekrar götürün muhtemelen tam yapamadılar veya başka birşeyi gözden kaçırıyorlar.

seaeagle

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Hocam arızayı yaptırdığınız yere tekrar götürün muhtemelen tam yapamadılar veya başka birşeyi gözden kaçırıyorlar.
Marş motorunda sadece kömürleri değiştirdiler bir daha götürücem olmadı komple marş motorunu değiştiricem

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Marş motorunda sadece kömürleri değiştirdiler bir daha götürücem olmadı komple marş motorunu değiştiricem
Komple marş motorunu değiştirmenize gerek yok, sürekli marşa basıp kömürleri bir kaç kez bitirip değiştirseniz bile marş motoruna bir şey olmaz. Ama kömürlerin bağlantılarının sağlam yapılmaması vs gibi işçilik hatası sebepler aynı sorunu tekraren yaşamanıza neden olabilir. Dizel motorlarda günde en az 30 kez marşa basılan bir dinamo, yaklaşık 10 kez kömür değiştirip bakım yapıldıktan sonra ancak, dişlilerin deforme olması sonucu ıskartaya çıkmaktadır.

Bilgilerinize.

seaeagle

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Şimdi geldim ustaya marş motorunda kontak basınca otomatiğe kadar elektrik gidiyor fakat devamında gitmiyor elektrik dediler güncel durum bu 600-700 lira masrafının olduğunu söylediler güncel durum budur

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Şimdi geldim ustaya marş motorunda kontak basınca otomatiğe kadar elektrik gidiyor fakat devamında gitmiyor elektrik dediler güncel durum bu 600-700 lira masrafının olduğunu söylediler güncel durum budur
Marş motorunun tamiri mi 600-700 tl ?

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Şu an daha kesin karar vermedim ama öyle dediler yani ortalama fiyat çıkarttılar daha içi açılmadı
https://www.generalopel.com/Astra-H-13-Dizel-Mars-Motoru-18-KW-VALEO,PR-800.html

Hocam yenisi 658tl :) bence başka bir ustaya göstermekte fayda var. Sanayi sitelerinde sadece marş motoru işi yapan esnaflar vardır, onlardan birini bulmaya çalışın derim...