Astra H Elegance Türkçe Yol Bilgisayarı Sorunu

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2006 astra h 1.3 cdti elegance aracımın orjinalinde türkçe dil yok. Özel serviste tech 2 ile türkçe yaptılar fakat 'settings' tuşuna bastağımızda, yada bir süre sonra kendi kendine yine ingilizceye dönüyor. Aracımı hiçbir şekilde tamamen türkçe dil olarak kullanamayacakmıyım? Yani bunun için bir yazılım yöntem yok mu? Yada üst modelin mesela 2011-2012 modelin yazılımını yükleseler uygun olur mu? Bu konuda bilgi verebilecek olan var mı?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teyp cd30 mp3 ise normalde türkçe olması lazım.
2005 üstü vectralar türkçe astralarda ingilizce olmaması lazım...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Pic programlama ile yapılabilinir fakat gereksiz iş gücü ve maliyet olur. Tech2 yerine opcom da denebilinir, ayarı mevcutsa.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mp3 çalar var ama tam kodunu bilmiyorum sabah bakarım. Mevcut dillerinde bircok dil var ama türkçe yok. Bu model elegance sahiplerinin de ingilizcedir. Kalıcı olarak türkçe yöntemi var mı merak ettiğim bu Tech 2 ile Türkçeyi seçiyor bikaç sn sonra türkçe oluyor ana ekran sonra settings tuşuna basınca yada basmasamda bi zaman sonra İngilizceye dönüyor.

adamson

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opcom ve tech2 ilede yapsanız geri türkçe oluyor zamanında bende çok uğraştım forumlarda cdc 40 teyp takın türkçe oluyor bile yazılmış onu bile denedim olmadı servislerde yazılım atcak kapasitede olmadğı için ingilizceye devam malesef

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opcom ve tech2 ilede yapsanız geri türkçe oluyor zamanında bende çok uğraştım forumlarda cdc 40 teyp takın türkçe oluyor bile yazılmış onu bile denedim olmadı servislerde yazılım atcak kapasitede olmadğı için ingilizceye devam malesef

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yani elbet bir çözümü yöntemi vardır. Ama dediğiniz gibi kimse bilmiyor yada uğraşmak istemiyor. Bunun bi şekilde mümkün olacağını düşünüyorum. Teyp falan diyorlar ama alakasını anlayamadım. Zaten bizim teypler yol bilgisayarına uygun. kocaman ekran koymuşlar adamlar. Yol bilgisayarın çalışmasında sıkıntı yok alt tarafı dili değiştirecekler yani terimler türkçe olacak bununda zor olacağını hiç sanmıyorum. Ama yapabilene... Bu arada Fatih kardeşim dediğin gibi cd30 mp3 teybim

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cd30 mp3 kaç tuşlu ? 6 mı 9 mu ?

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 tuşlu. resim ekledim

Ekli dosyalar

• 20141115_092750aaa.jpg
    20141115_092750aaa.jpg
    85.8 KB · Görüntüleme: 28

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectradaki teyp'in aynısı. benim arabadaki türkçe. ilginç valla...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki settings te dil ayarlarında tr varmı ?
2004 astra g ler bile turkce iken enteresan ama turkce yapilmis sonucta tech 2 ile sonradan degismis

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi