Astra h yol bilgisayarı F hatası

mesut.unal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracım Astra h 2007 1.3 enjoy. Öncelikle aracım manuel yani otomatiklerde sıkça olan şanzıman F hatası ile alakası yok. Sorunum şuki yol bilgisayarı ekranında bulunan ortalama tüketim, anlık tüketim menzil vs hepsine F yazıyor. Eskiden ara sıra gelip düzeliyordu fakat şuan sürekli F yazıyor. Böyle birşey ile karşılaşan veya çözümünü bilen varsa yardımını rica ederim.

iphonecu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şarj dinamosundan kaynaklı bir sorun olabilir diye düşünüyorum.

Kontrol ettiriniz.

mesut.unal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap için teşekkür ederim dinamoya baktıtırım. Kutup başını sök tak yapınca bir süre düzeliyor fakat sonrasında yine aynı. Hiç bir hata kodu filanda vermiyo araç. Sigorta kutusundaki bütün sigortaları kontrol ettim hepsi sağlam. Yetkili servise gidip aracın tüm yazılımlarını güncellettirmeyi düşünüyorum ama pek umudum yok. Yabancı sitelerde benzer konular buldum emin olmamakla beraber CİM modülünden kaynaklı olduğuna dair mesajlar ama çeviri yaparak bu kadar anladım

iphonecu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her ekranda değil sadece 1 menüde F yazdı bende zamanında. Araç herhangi bir arıza koduda vermedi dediğiniz gibi .

Şarj dinamosu kutusunda çatlak varmış. Dinamo şarj etmesine rağmen bu durumdan ötürü arada saçmalıyordu.

Sadece kutuyu değiştirdim ve problem kalmadı.

O yüzden dedim dinamoyu kontrol ettirin diye hem elektriksel hemde fiziksel olarak.

mesut.unal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu facebook da bir kaç sayfaya yazmıştım akü ve şarj dinamosundan olabilir filan dediler ama hiç biri değildi. Ekranın code indexini güncellemeye çalıştık oda olmadı. Ekranı söküp gözle devreleri kontrol ettim tozunu aldım bide güzelce tokatladım şimdi sorunsuz çalışıyor teşekkürler