Astra h cekiş sorunu..

Ifk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi günler. 2005 model astra h 1.6 twinport Model aracım var lpg brc marka sıralı sistem var. Motor soğukken 2 3 kere istop ediyor 1. Vitesde 4 5 devire ckyor ikinci vitese alnca yemyor gazı 1e alıyorum durunca istop ediyor. 3 4 ustaya gittim hepsi farklı bişey söyledi hala sorunu çözebilmiş değilim tech2e bağlandı bişey çıkmadı. Yardımcı olursanz sevinirim.

onurrkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Iyi günler. 2005 model astra h 1.6 twinport Model aracım var lpg brc marka sıralı sistem var. Motor soğukken 2 3 kere istop ediyor 1. Vitesde 4 5 devire ckyor ikinci vitese alnca yemyor gazı 1e alıyorum durunca istop ediyor. 3 4 ustaya gittim hepsi farklı bişey söyledi hala sorunu çözebilmiş değilim tech2e bağlandı bişey çıkmadı. Yardımcı olursanz sevinirim.

hocam muhtemelen subaplar değişecek çelik subap takılacak sorun ortadan kalkacak

Ifk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam evet en son arabadaki gazı devre dışı bıraktık 1 2 gün kullancam yine aynısı olursa subaptandr dediler. Forumlara baktm buji fln da olabilir dediler kafam karıştı

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Supap sorunu soğukken daha net belli oluyor.titreme stop etme.sıcakken performans düşüklüğü yaşarsınız ama hissedemeyebilirsiniz

Sony Z5 ile gönderildi

Ifk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Supap sorunu soğukken daha net belli oluyor.titreme stop etme.sıcakken performans düşüklüğü yaşarsınız ama hissedemeyebilirsiniz

Sony Z5 ile gönderildi

Bugün benzinde kullandım gazda olan stop etme gaz yememe olmadı subap değil galiba.

serkanzenger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İridyum LPG bujisi var bende göndereyim deneyin duzelmezse iade edersiniz

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ifk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İridyum LPG bujisi var bende göndereyim deneyin duzelmezse iade edersiniz

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benzindede aynı sorunu yaptı sanırım bujiden değil

alpkaan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım astra h kasa 2005 elegance 1.6 landirenzo lpg takılı 182000 km'de son 2 aydır özellikle yokuşlarda aşırı çekiş düşüklüğü düz yolda ise fazla olmasada biraz çekiş kaybı var. 30400 (4.silindir tekleme ) arızası vermişti. arıza kodunu sildirdim bi daha aynı kodu vermedi. usta arızayı sildiği gün araç gayet iyiydi ancak daha sonra arıza kodu vermemesine rağmen çekiş problemim artarak devam etti. ayrıca uzun süredir hiç bir ustanın çözüm bulamadığı ışıklarda debriyaj ve frene basınca her zaman olmasada arabanın stop etmesi başka bir sorun. son olarak ustaların lpgli arabada normal dediği rölantide çalışırken aracın çok hafif titreme sorunu. yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım astra h kasa 2005 elegance 1.6 landirenzo lpg takılı 182000 km'de son 2 aydır özellikle yokuşlarda aşırı çekiş düşüklüğü düz yolda ise fazla olmasada biraz çekiş kaybı var. 30400 (4.silindir tekleme ) arızası vermişti. arıza kodunu sildirdim bi daha aynı kodu vermedi. usta arızayı sildiği gün araç gayet iyiydi ancak daha sonra arıza kodu vermemesine rağmen çekiş problemim artarak devam etti. ayrıca uzun süredir hiç bir ustanın çözüm bulamadığı ışıklarda debriyaj ve frene basınca her zaman olmasada arabanın stop etmesi başka bir sorun. son olarak ustaların lpgli arabada normal dediği rölantide çalışırken aracın çok hafif titreme sorunu. yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

EGR ve Boğaz kelebeğine bakıldı mı?

alpkaan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
B.kelebeği egr map sensörü temizliği yapıldı baskı balata ve debriyaj rulmanı kısa zaman önce değişti egzos değişti suan en çok canımı sıkan yokuşlarda 1. Vitese kadar düşmem çok rahat 4. Viteste gideceğin yerlerde. Yokuşlarda tek rakibim tırlar artık. :)