Astra H anlamsız stop etme sorunu

ertunc23

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 3 yıldır severek kullandığım astra h 1.3 cdti otomatik vites aracımda nedenini bulamadığım stop sorunu oluşmaya başladı.Geçen kurban bayramında araç vitese geçmemişti ve akabinde F arızası vermişti.Bunun üzerine baskı balata değişti.Baskı balata değiştikden sonra a1 vitesde ışıklarda beklerken aşırı titreme oluyordu.Ayağımı frenden çeker çekmez devir düşüyor ve stop ediyor aracım.Kaç tane ustaya götürdüm sanayide her kafadan ayrı ses.Arıza lambası yakmadan samanlıkda iğne aramak gibi dediler.Bunun üzerine boğaz kelebeği,egr,manifolt baktırdım temiz denildi.Ama hala stop sorunu var.Özellikle sıcak havalarda oluyor bu durum.En son çare servise götürücem ama fiyatları gözümü korkutuyor.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
topkapı da gm opel gaarge levent canikli usta var ona bir göster. Telefonu 0532 307 77 71

ertunc23

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
  • Şok oldum
Tepkiler: garbis

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
kalibrasyonu tam yapamamış. baskı balata tekrar değişecek diyen olursa temkinli olun. bir yılda afaki bir durum yaşamadıysanız balata bitmez. kalibrasyon yaptırın. robot yağını değiştirin. ehil bir ustaya denk gelirseniz sorun kalmaz.

• Beğen
Tepkiler: ertunc23

ertunc23

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
kalibrasyonu tam yapamamış. baskı balata tekrar değişecek diyen olursa temkinli olun. bir yılda afaki bir durum yaşamadıysanız balata bitmez. kalibrasyon yaptırın. robot yağını değiştirin. ehil bir ustaya denk gelirseniz sorun kalmaz.
Sanayiye götürdüm 4 tane opelciye gittim her kafadan ayrı ses birisi krank mili diyor diğeri başka bir şey.Servise götüreceğim en sonunda kalibrasyon ve yağ değişimi isteyeceğim.Sanayide usta bu araçlarda şanzıman yağı değişimine gerek yok diyince o zaman anladım nasıl usta olduğunu...

• Beğen
Tepkiler: cenk artem

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Eskilerden bir de Talat usta vardı. İstersen bir de ona danış.

Seyit Nizam Mahallesi Mevlana Caddesi No:77 Zeytinburnu -İstanbul
0212 924 80 75 - 0533 335 59 85

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bayiye götür şanzıman ve robot yağını yenilet kablibre ettir düzelir

ertunc23

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Eskilerden bir de Talat usta vardı. İstersen bir de ona danış.

Seyit Nizam Mahallesi Mevlana Caddesi No:77 Zeytinburnu -İstanbul
0212 924 80 75 - 0533 335 59 85
Abi verdiğin hem gm garaja hemde beyinci talat götürdüm zaten dip dipeler.Beyinci talatda beyinde sorun vardır demişti.Bu adamlarla sıkı pazarlık yapmak lazım yoksa araçdan anlamadığını anlayınca bir sürü şey sayıp öpmece yapıyor.Vallahi de billahide hiç güvenim kalmadı sanayideki adamlara.O yüzden servise gidip en azından arıza tespit yaptırıcam.

• Beğen
Tepkiler: garbis

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Abi verdiğin hem gm garaja hemde beyinci talat götürdüm zaten dip dipeler.Beyinci talatda beyinde sorun vardır demişti.Bu adamlarla sıkı pazarlık yapmak lazım yoksa araçdan anlamadığını anlayınca bir sürü şey sayıp öpmece yapıyor.Vallahi de billahide hiç güvenim kalmadı sanayideki adamlara.O yüzden servise gidip en azından arıza tespit yaptırıcam.
Yanlış anlama benim amacım bu kişilerin reklamını yapmak vs değil. Sana yardımcı olmak. Talatı topkapı Odak opel servise götürürken eskiden orda duymuştum. Diğerini de sosyal medyadan gördüm. Sana yardımcı olmak için paylaştım iletişim bilgilerini. Sen de tecrübelerini paylaştın iyi oldu "ak koyun / kara koyun " çıktı meydana.
Bence en iyisi servise götür. Arızayı tespit etsinler. verecekleri fiyata göre orda veya dışarda yaptırırsın. En azından neyi yaptıracağını bilirsin.
En kısa sürede ve en uygun fiyatla sorunun çözülmesi dileğiyle.
Gelişmeleri de burada paylaşmaya devam et ki bundan sonraki aşamalarda da yardımcı olabilelim sana.
kolay gelsin