Astra h cekiş sorunu..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kadar düşüşün nedeni silindir hatası olmalı.ateşlemeden emin olun sonra supaplara baktırın

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alpkaan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30400 ( 4. Silindir tekleme) hatası verdi ancak sildirdim tekrarlamadı ama problemler devam ediyor maalesef

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subapsa tekrarlayacaktır.

alpkaan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün sanayide aracın bujiler söküldü kompresyon ölçümü yapıldı 4 silindirde 12 çıktı. usta subaplarla ilgili hiçbir sıkıntının olmadığını söyledi. hatta bujilerin değişmesine bile gerek yok dedi (en az iki yıllık). problemlerin oksijen sensöründen kaynaklanabileceğini söyledi. her iki sensörün siparişini verdik yarın değişecez. sorun çözülür inşallah

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subaplar motor soğukken ölçülmeli.sabah ki soğuklukta mesela.aksi halde yanıltır büyük bir hata yoksa

alpkaan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sensörler değişti sonuç hüsran. Gün gectikçe daha kötü oluyor. Mesela artık yokuşta aracı zorlayıca stop ediyor. Daha sonra ilk iki marşta çalışmayıp üçüncü marşa çalışıyor. Bir diğer usta ise subaplarla veya baska bişeyle değil beyin arızası olduğunu söylüyor.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı arızalarda maalesef sonuca ulaşılamıyor.sizin yerinizde olsam artık supapları açtırırdım sonraki duruma bakardım.sensör vs den emin olundu lpg devredışı bırakılıp denemeler yapıldıysa!!

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Israrla söylüyorum supaplarda belirgin olmayan ufak bozulmalar var ise kompresyon testi soğuk iken yapılmalı.sıcak veya 1-2 saat dinlenmiş motor testi yanıltır.

alpkaan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende en başından beri subaplardan olduğunu söylüyorum ama ustalar kabullenmiyo bi terslik var ama çözemedim ustaların subap demesi bunu benim kabullenmemem lazım ancak durum tam tersi :) olmadı kayseriye götürecem aracı baska care yok gibi