Astra h cdti 2010 egr valfi sorunu

memio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba...
2006 model Astra H cdti aracımı 2010 Astra H cdti araç ile değiştirdim.
Aracı alalı henüz 1 hafta bile olmadı. Ancak 1800-2000 devir arasında bazen gaz yemiyor araç. Önceki araçta böyle bir sorun yaşamamıştım hiç...
Neyse bu sabah servise götürdüm aracı (Opel Odak). Test sürüşüne çıktık, usta bişey bulamadı. Ondayken yapmadı yani. Bu kez ben geçtim direksiyona. 10km lik yolda 5-6 kez sorunu tekrarladı. Özellikle 4. viteste sorun çıkartıyor.
Az önce servisten aradılar ve bu durumun EGR valfinden kaynaklandığını ve gayet normal olduğunu söylediler. Çıldırdım tabi. 1800 devir tam EGR valfinin açma zamanına denk geliyormuş ve işlem yapılmayacakmış. Diğer 2010 Astra H larda da aynı durum var, yanı bu bi sorun değil dedi usta. Fabrika hatası olamaz mı sanki dedim... Acayip sinirlendim... Kan beynime sıçradı... :mad:

Akşama tekrar servise gideceğim, bu kez servis şefiyle test sürüşüne çıkacağım... Bakalım neler olacak...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
kronik :) iptal ettir kurtul,
demek ki türkiye deki kalitesiz benzinden kaynaklı değilmiş sıkıntı.
sıfırında bile bu sorun varsa artık demek ki kronik gerçekten...
tabi önce gidip bir öğrenin bakalım gerçekten egr mi yoksa başlarından mı savıyorlar çok iyi anladıkları için. işin içinden çıkamayacaklarını anlayıp baştan savma yolunu da seçmiş olabilirler...

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izmir de iptal ettirebileceğimiz bir yer var mı arkadaşlar?....benim araç 9500 km de sıkıntı yok ama bir çok kişi iptali yolunu seçiyor sanırım...

memio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin düşündürücü tarafı bunun bi sorun olduğunu düşünmüyorlar... normaldır, yapar dedi usta... çıldırdım...
bi de yetkili servis olacaklar...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gazihan ustaya uğra bi carbon clean bir de egr iptali hatta gitmişken bir de chiplet sonra arabaya aşık olursun

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
gazihan ustaya uğra bi carbon clean bir de egr iptali hatta gitmişken bir de chiplet sonra arabaya aşık olursun
araç sıfır daha ne carbon clean i yaptırsın?
iptal konusunda da ben gerçekten şaka yapmıştım.
sıfır araba da böyle bişey varsa buna da olabilir normal hepsi aynı diyorlarsa terbiyesizler, hakem heyeti kararıyla bile arabayı iade edebilirsin... öyle saçma sapan iş mi olurmuş normal diyecekler başlarından savacaklar, sorunu başka bir serviste çözseniz bile bu terbiyesizlere maddi manevi tazminat davası açın, kazanma şansınız çok yüksek bence...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2010 kısmını görmedim ama yinede iptal iyi olur

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 model araç ne iptali ya garantisi vardır o aracın. ne demek yani bütün astra lar tekleye tekleyemi geziyomuş yani. koca alman opel firması hadi bu sezonda astralar teklesin ne edelim mi demiş yani. yüklen babacan ne alaka bırakma peşini normal diye bişi yoktur garantili araç al hakkını. yaw böle şeyleri okuyunca tansiyonum çıkıyo vallaha.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araban garanti kapsaminda, egr icin program var onu yenilesin....