Astra h 1.3 cdti gaza basınca gitmiyor.

AStra-H

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Bakımlarını zamanında yaptırdığım, iyi baktığım Astra H 2011 dizel aracım gaza basınca yeterli karşılığı vermiyor. Kalkış ve hızlanma sorunu var. Bu sorun bugün meydana geldi.Bir servise gittim. Cihaza bağladılar. Kayda değer bir arızası yok, anlık bir sorun olabilir,dendi.Servisten ayrıldıktan sonra otobanda denedim 80'i, 90' ı zor görüyor. Bir de aracı stop edince titreyerek stop ediyor... Ne olabilir? Ne yapmalıyım?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bakımlarını zamanında yaptırdığım, iyi baktığım Astra H 2011 dizel aracım gaza basınca yeterli karşılığı vermiyor. Kalkış ve hızlanma sorunu var. Bu sorun bugün meydana geldi.Bir servise gittim. Cihaza bağladılar. Kayda değer bir arızası yok, anlık bir sorun olabilir,dendi.Servisten ayrıldıktan sonra otobanda denedim 80'i, 90' ı zor görüyor. Bir de aracı stop edince titreyerek stop ediyor... Ne olabilir? Ne yapmalıyım?
Emme egzoz manfoldları temizlenmeli intercooler doluysa onuda yıkamak gerekir sonrasında egr temiz değilse onu temizlemeli hatta iptali daha iyi olur. Bir daha emme manifoldunu kirletemez. Araç kaç kmde 100 bin civarı eğer hiç zincir değişimi olmadıysa zincir değiştirmekte fayda var. Ayrıca turbo, enjektörler depo içi ve eksantriğe bağlı yakıt pomparınıda kontrol etmek gerekir.

• Beğen
Tepkiler: AStra-H

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
baskı balata bitiyor gibi geldi bana.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Banada Egr gibi geldi...

AStra-H

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Emme egzoz manfoldları temizlenmeli intercooler doluysa onuda yıkamak gerekir sonrasında egr temiz değilse onu temizlemeli hatta iptali daha iyi olur. Bir daha emme manifoldunu kirletemez. Araç kaç kmde 100 bin civarı eğer hiç zincir değişimi olmadıysa zincir değiştirmekte fayda var. Ayrıca turbo, enjektörler depo içi ve eksantriğe bağlı yakıt pomparınıda kontrol etmek gerekir.
Aracı tekrar aynı servise götürdüm. İki usta baktılar baktılar ve serçe parmağı kalınlığında bir hortumda çatlak tespit ettiler. Araba normale döndü. Servis ışığı söndü. Ama yine de yüzde yüz çözüm olmamış gibi hissediyorum. Bakalım.

AliSerdarAli

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynı problemle gittiğim usta gaz pedalı ile ilgili sorun olduğunu pedalın değişmesi gerektiğini söyledi
Güvendiğim elektrikçi ustam sigorta kutusuna göz attı gaz pedalı ile ilgili sigortayı oksitlenmiş buldu temizliğini yaptı ve sorun çözüldü

• Beğen
Tepkiler: Cemil