Astra G Twinport motorda Manifolt delmeden BRC Montajı yaptık

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Peki ben bişey sormak istiyorum; manifoltu deldirmek istememenizin özel bir nedenimi var? yoksa performans ve ekonomi olarak bu şekilde monte edilmesimi daha uygunmuş?

Öğrenmek için soruyorum çünkü kafamda 2006 model H kasa astra twinport var birtane ve benzinli araç. alırsam brc taktırmak istiyorum. bu sizin sistemi yaptırabilirim. (motor kodunu bilmiyorum umarım sorunlu olan kod değildir.)

Dostum o kadar hatalı manifolt delmiş ki adamlar benzinlide iken bile hayrı kalmamış arabanın. Manifolt delinnice araba arıza ışığı yakıyor ve performanstan düşüyor. Hem neden motorumun bir yeri delinsin isteyeyim ki ??
Temiz işçilik, temiz sürüş demektir.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum o kadar hatalı manifolt delmiş ki adamlar benzinlide iken bile hayrı kalmamış arabanın. Manifolt delinnice araba arıza ışığı yakıyor ve performanstan düşüyor. Hem neden motorumun bir yeri delinsin isteyeyim ki ??
Temiz işçilik, temiz sürüş demektir.
Peki bu sizin yaptırdığınız sistem genel uygulamaya dönüştümü? yoksa siz ustayı tanıdığınızdan hatra binayenmi yapıldı?

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu işi lpg taktırmadan ustaya söyledim. pipo ile manifold delinmeden yapılıyormuş diye.onun bana söylediği "bu işte en önemli şey manifolda en yakın yerden gazı vermek pipo ile bu mesafe uzuyor ve hem tasarrufta hemde güçte düşüş oluyor o nedenle biz manifolda en yakın yerden delip gazı veriyoruz" şeklinde idi.ama tabi ben uzman değilim anlamam bu işlerden.Bana kalsa bende arabamın biyerini deldirmem ama deldiler güzelim manifoldu :(((

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ben bu işi lpg taktırmadan ustaya söyledim. pipo ile manifold delinmeden yapılıyormuş diye.onun bana söylediği "bu işte en önemli şey manifolda en yakın yerden gazı vermek pipo ile bu mesafe uzuyor ve hem tasarrufta hemde güçte düşüş oluyor o nedenle biz manifolda en yakın yerden delip gazı veriyoruz" şeklinde idi.ama tabi ben uzman değilim anlamam bu işlerden.Bana kalsa bende arabamın biyerini deldirmem ama deldiler güzelim manifoldu :(((
Dostum bence sen o ustaya bir daha gittime. Neden dersen gidecek senin twinport motorda kelebekleri delecek sonra benzinde bile sorun olacak en yakın yer dediği zaten benzin enjektörlerinin orasına ek takıyor bundan orjinal ve bundan yakın bir yer varmı allah aşkına herkes bir şeyler konuşuyor.
Şuan aracım 100km 7lt yakıyor x 1.99 ile hesapla 14 TL bile etmiyor. bunda iyisimi olur. Bunlar bişi bilmeden konuşan insanlar. Usta bana yanlış montajlar hakkına resimler gösterdi. Hepsi BRC'den gelmiş bunlara dikkat edin diye adam manifolt delerken (yakın olsun diye) kelebekleride delmiş ne benzinde hayırı kalmış aracın nede LPG'de

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum bence sen o ustaya bir daha gittime. Neden dersen gidecek senin twinport motorda kelebekleri delecek sonra benzinde bile sorun olacak en yakın yer dediği zaten benzin enjektörlerinin orasına ek takıyor bundan orjinal ve bundan yakın bir yer varmı allah aşkına herkes bir şeyler konuşuyor.
Şuan aracım 100km 7lt yakıyor x 1.99 ile hesapla 14 TL bile etmiyor. bunda iyisimi olur. Bunlar bişi bilmeden konuşan insanlar. Usta bana yanlış montajlar hakkına resimler gösterdi. Hepsi BRC'den gelmiş bunlara dikkat edin diye adam manifolt delerken (yakın olsun diye) kelebekleride delmiş ne benzinde hayırı kalmış aracın nede LPG'de
abi sende biliryosun işte sanayiye girdin çıktın.adamlar öyle kendinden emin konuşuyorlarki.neyse olan oldu montaj yapıldı şükür şu ana kadar bir sorunum olmadı arabanın çekişi falan iyi.bir ilk kalkışa tam alışamadım.ya az gaz veriyorum ya çok bazen istop ettiriyorum ama oda benden kaynaklı bir sorun.ama normalde tüpe geçtiğini falan hiç anlamıyorum.benzinden bir farkı yok.ilk 100km mi tamamladım.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
benmikide tam tersi biliyormusun benzinde iken silkeleme yapardı. artık yapmıyor.

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat kardeşim benim arabanın motoru 1.4 ecotech, sizin twinport motorla bir farkı varmı aynı motormu bunlar yoksa?

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
echotechlerde bir problem yok twinportlarda vardı böyle bir sorun.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Şehir içi:
LPG yi tamamen boşaltıp 20tl'lik LPG aldım. 125 km gittim ve LPGyi tamamen tükettim LPG'nin lt'si 1.99.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içi:
LPG yi tamamen boşaltıp 20tl'lik LPG aldım. 125 km gittim ve LPGyi tamamen tükettim LPG'nin lt'si 1.99.
Çok iyi bir rakama ulaşmış, 8 lt/100 km. ben 1.6 twinport H kasa astra almayı düşünüyordum. halende düşünüyorum:D ama siz twinportlarda lpg sorunlu oluyor diyince vazgeçecem gibi. anladığım kadarıyla illaki sizin yaptırdığınız gibi montaj yaptırmazsak sorunlar çıkarıyor. bu şekildede herkes montaj yapamaz aracın içine ederler diye korkuyorum.