Astra G Twinport motorda Manifolt delmeden BRC Montajı yaptık

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hayırlıolsun.
Güle,güle kullanın . Güzel paylaşım eline emeğine sağlık.;)

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.Bendede 1,4astra var motor kodu z14xe sizin aracın motoruda aynı sanırım.yakıt tasarruf oranını ve gazda nekadar yaktığını merakla bekliyorum.bu günki ölçümüme göre benzinde benim araba 280kuruş ve 100km de 7,45lt yakıyor.ayda 1depo kullanıyorum.sizce ekonomik olurmu benim araca lpg?

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.Bendede 1,4astra var motor kodu z14xe sizin aracın motoruda aynı sanırım.yakıt tasarruf oranını ve gazda nekadar yaktığını merakla bekliyorum.bu günki ölçümüme göre benzinde benim araba 280kuruş ve 100km de 7,45lt yakıyor.ayda 1depo kullanıyorum.sizce ekonomik olurmu benim araca lpg?

hemserim ayda bir depo için ve araban bu kadar az yakıyorsa değmez ben sana tavsiye etmistim ama bu kullanım için lpg taktırmak karlı bi is olmaz

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemserim ayda bir depo için ve araban bu kadar az yakıyorsa değmez ben sana tavsiye etmistim ama bu kullanım için lpg taktırmak karlı bi is olmaz
abi az önce diğer başlığı okudum 150 kuruşa düştü diyen var. yazın uzun yola gidicem diye düşünüyorum.bide ben çok yakıyor diye az biniyorum lpg olursa daha rahat binerim diye düşünüyorum. ama 280 kuruş 220 ye düşecekse hiç gerek yok ama 150 kuruşa düşerse 1senede çıakr masrafı şu an atiker 950 tl.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
abi az önce diğer başlığı okudum 150 kuruşa düştü diyen var. yazın uzun yola gidicem diye düşünüyorum.bide ben çok yakıyor diye az biniyorum lpg olursa daha rahat binerim diye düşünüyorum. ama 280 kuruş 220 ye düşecekse hiç gerek yok ama 150 kuruşa düşerse 1senede çıakr masrafı şu an atiker 950 tl.
Senede 15.000km altında km yapıyorsan hiç bir anlamı yok. Yılda 15.000km yapmalısınki parasını 1 senede cıkartır.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bizim memlekette 150 kurusa düsmez ucuz lpg olan illerde olabilir o rakamlar biz 150 kurusu bu fiyatlarla ancak uzun yolda görürüz arkadasında dediği gibi yılda 10000-15000 den az kullanıyorsan değmez

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bu ölcüm eniştemin izmire 120 ~ 140km/saat ile yapılmıştır.
74,5 TL ile fullendi (Litresi 2.05TL'den). 359km yaptı. Şuan araba tek cizik yeni yandı. 50km kadar daha gider diye düşünüyorum.

36lt ile 400km desek. 100 km'de 9lt lpg yakmış araç.
burada LPG'nin lt 1.92tl x 9lt = 17.28TL yakmış araç yukarıda dedğim gibi eniştem izmir - Aydın arası otobanda 120 ~ 140km/saat arası kullandı. 250 km geri kalan 150km'yi ben şehir içinde kullandım (devirli). Bu halde 17.28TL bence cok iyi bir fiyat sabit hızı 90 ~ 100km'ye düşürsem 15TL ye kadar düşer diye düşünüyorum.

Aracı halen ben alıpta gezemediğim için (Sağlık problemleri yüzünden enişte durmadan izmire benim araba gidiyor.) çokta sağlıklı bir ölcüm yapılmış durumda değil.

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler herkese selam .öncelikle ben de sonunda karşı olmama rağmen gaz taktırmayı düşünüyorum bunu belirtmek isterim.bu sonuca en son 100 tl.lik benzinle 210 km. gittikten sonra karar verdim(çoğunluk şehir içi istanbul)
aracım 98 model opel astra cd hb.
zavoli ile anlaştım pazartesi taktırıcam büyük ihtimalle buradan görüşlerinizi almak isterim.
forumlara baktım genelde gaz olayından memnun arkadaşlar.işçilik malzeme iyi olduktan sonra ve gördüğüm kadarıyla performans düşüşüde yaşanmıyor.bu benim en çok korktuğum olaydı.
herkeze kazasız günler dileklerimle saygılar.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki ben bişey sormak istiyorum; manifoltu deldirmek istememenizin özel bir nedenimi var? yoksa performans ve ekonomi olarak bu şekilde monte edilmesimi daha uygunmuş?

Öğrenmek için soruyorum çünkü kafamda 2006 model H kasa astra twinport var birtane ve benzinli araç. alırsam brc taktırmak istiyorum. bu sizin sistemi yaptırabilirim. (motor kodunu bilmiyorum umarım sorunlu olan kod değildir.)