Astra G Twinport motorda Manifolt delmeden BRC Montajı yaptık

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bilindiği gibi Twinport motorlarda kelebeklerin girişlerine yakın Manifolt deliniyordu. Türkiye'de ilk ve tek arkadaşlar Manifolt delmeden BRC montajı yaptık.
25.03.2010 Tarinde Aydında Kaykallar BRC yetkili servisi Murat ile 3 gün uğraştıktan sonra Manifoltu delmeden montajı tamamladık.
Kısaca anlatayım. Tank montajı esnasında BRC'den bir mail geldi. ZX16.. motorlara BRC montajında sorun çıktığı bunlara montaj yapılmaması önerildiğini öğrentik benim motorumda ZX14.. oldu için usta ile kara kara düşünmeye başladık. O esnada BRC Tüm servislerinden toplamış olduğu doğru ve yanlış montajların resmini gönderdi bize hepsini tek tek inceledikten sonra İş koyulduk.

Montaj sonunda BRC'den yetki ile görüşüp Hiç bir yeri delmeden kablo kesmende montaj yaptığımız duyduğunda Tüm resimleri göndermemiz Astra Twinport bunun bir ilk olduğunu ve kendi web sitelerinden yayınlamak istediklerini bildirdiler. İşte resimler herkezden önce OPELİM.NET'te :)

TANK (40 lt)
25032010165.jpg

POMPA GİRİŞİ
25032010166.jpg

LPG BEYNİ
25032010167.jpg

LPG BEYNİ
25032010168.jpg

LPG BEYNİ (Yukarıdan görünüş)
25032010169.jpg

MANİFOLT'u delmeden GAZ POSU dediğimiz aparatları enjektöre taktık
26032010170.jpg

BRC deki montaj hatalarından çıkardığımz ders en iyi enjektör montaj yeri burası olduğuna karar verdik
26032010171.jpg

Enjektörler için Ayak hazırlandı
26032010174.jpg

BRC ECU bağlantılarının yıpranmamsı için tekrar ilginc bir bez bantla tüm kablolar birleştirildi
26032010176.jpg

BRC ECU'su Tüm kablolar saklanarak motorda yer açıldı
26032010178.jpg

GÖSTERGE MONTAJI
26032010179.jpg

ENJEKTÖR, GAZ FİLİTRESİ, ECU BAĞLANTISI MONTAJ TAMAM
26032010180.jpg

26032010183.jpg

PİPO'nın resmi
06102010011d.jpg

SON OLARAK DA ARABA BAYILIYOR, LPG DE SİLKELİYOR DİYENLERE BENDEN HEDİYE
26032010184.jpg

Arkadaşlar ustanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Aydında nereye gitsem adamlar 3 saat içinde teslim dediler biz bu işlemlerde hata payı bırakmamak için 3 günde zor bitirdik o süreçte 3 tane daha araç vardı hepsine tek tek ilgilenildi eğer Aydında LPG taktırmak isteyen arkadaşlar varsa gerçekten tevseyim KAYKAYLLAR BRC MURAT'tır.

Son düzenleme:

Kamikaze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marka Olarak en doğru seçimi yapmışın ben 2 yldır kullanıyorum ve cok memnunum güle güle kullan ;)

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Marka Olarak en doğru seçimi yapmışın ben 2 yldır kullanıyorum ve cok memnunum güle güle kullan ;)

Teşekkür ederim. Ustam çok iyidi dostum markadan bence cok daha önemli. Bu arada o M plakayı nasıl aldınız yaaa burada M leri minübüscülere veriyorlar. MA'ları misafir araç diye yurt dışından gelenlere veriyorlar

Kamikaze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç sorma ya bende bu konuza münzaribim aslında ankara M plakayı veriyorlar araçlara bide benden önceki bayanın adı MELİKE imiş hanfendi gitmiş M plaka almış :(:(:(:( bende değiştirmek istedim adres Ankara olduğu için 2 kere satış yapmak zorundasınız dediler dedim masrafa gerek yok napalım bu şekilde kullanalım dedik.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Hiç sorma ya bende bu konuza münzaribim aslında ankara M plakayı veriyorlar araçlara bide benden önceki bayanın adı MELİKE imiş hanfendi gitmiş M plaka almış :(:(:(:( bende değiştirmek istedim adres Ankara olduğu için 2 kere satış yapmak zorundasınız dediler dedim masrafa gerek yok napalım bu şekilde kullanalım dedik.

Valla bende gidip manisadan alacağım. Bundan sonra plakayı :) Bende 1 Hafta bekledim M'li bişiler alırız diye ama kız arkadaşımın Baş harfi oldu sonuda beni andırsın diye 131 (Murat 131) aldık artık

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat Bey hayırlı uğurlu olsun.Bu resimleri en kısa zamanda peder beye gösterip BRC taktırmaya ikna etcem :)
Bide aklımada bişi takıldı,bu twinport motorda neden bu kadar bu işlem zor?Bizimki Z16XE,bizimikininde mi zorluğu var??

Son düzenleme:

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Murat Bey hayırlı uğurlu olsun.Bu resimleri en kısa zamanda peder beye gösterip BRC taktırmaya ikna etcem :)

Dostum bu 30 mart ile 05 nisan arası Tekirdağ'dayım. Onun haricinde ne zaman arasan buluşuruz babanıda getir gelsin kendi test etsin. gezelim performansı görsün.

LPG geçme süresi Devlet hastanesinden, Vali konağının önü 100mt felan

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum bu 30 mart ile 05 nisan arası Tekirdağ'dayım. Onun haricinde ne zaman arasan buluşuruz babanıda getir gelsin kendi test etsin. gezelim performansı görsün.

LPG geçme süresi Devlet hastanesinden, Vali konağının önü 100mt felan

Hımm gerçekten çok kısa mesafede geçyormuş.Demek opetten gaz alsak izmir yoluna çıksak ilk ışıkta hemen gaza geççek:D.
Şu lpg taktırma işi bizim nisan ayı sonu netleşir,o zamanlar seninle irtibata geçmeye çalışırım,hem biraz daha tecrübeniz olur bu sayede;)

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Hımm gerçekten çok kısa mesafede geçyormuş.Demek opetten gaz alsak izmir yoluna çıksak ilk ışıkta hemen gaza geççek:D.
Şu lpg taktırma işi bizim nisan ayı sonu netleşir,o zamanlar seninle irtibata geçmeye çalışırım,hem biraz daha tecrübeniz olur bu sayede;)

Tabii daha ne kadar yaktığına dahil testler yapacağım :) Bu arada dün baya bir gezdim sonra durdum 2 saat arkdaşın yanında cay içtik muhabbet ettik sonra arabaya atladım. Araç direkt gazda başladı. Memleket sıcak olunca tabii :) gaza gecmesi çok kısa düşün artık 2 saate termostat sogumamış :)

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aydın havası bu belli olmaz :D