astra classic 3 LPG

aligelen1975

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor kodunu bilmiyorum ama bende 2005 model 1.6 njoy 100 bg lik astra h vardı.140.000 km de iken serviste landirenzo lpg taktırdım.aracım 170.000 km olduğunda subaplarda sorun yaşadım ve üst kapak sökülerek subaplar değişti.sonrasında aracımdan soğudum ve sattım.Bu sorunu yaşadığım sıralarda konuştuğum birçok usta astra h modellerde kullanılan subapların lpg ile uyumlu olmadığını söylüyordu.115 bg lik modellerdeki durumu ise hiç bilmiyorum......

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm arkadaşlara paylaşımları için çok teşekkür ederim
amacımız en mantıklı olan neyse onu yapmak
onun için paylaşımlarınızı bekliyoruz

salihcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende dün itibari ile Ankara'daki Olgun LPG (yani Landirenzo'nun Türkiye distribütörü) nin bayiileri ile iletişime geçtim. Zaten bu bayilerden 3-4 tanesi Opel yetkili servisleri onlardan aldığım bilgilere göre fiyatlarda çok fazla fark var karar veremedim bende. Kimisi yağlama sistemi takılacak o motora yoksa sübap başları erir diyor kimisi yok gereksiz bişey olmaz diyor. aşağıda fiyat bilgilerini veriyorum. şirket garantisi yazanlar landirenzo'nun motor için vermiş olduğu garanti , yani lpg ile ilgili herhangi bir masrafta landirenzo ödeme güvencesi veriyor. yoksa normalde herhangi bir kit yok opelin direk olarak garanti kapsamında kabul ettiği..
umarım yardımcı olur :)

Opal (Ankara) (Opel Yetkili Servis)

Yağlama kiti ve şirket tarafından 2 yıl garanti dahil;

2000 TL / 10 Ay

Opan (Olgun LPG Ankara) (Opel Yetkili Servisi)

Yağlama yok ;

1700 TL Peşin
1850 TL / 10 Ay

Opis (Opel Yetkili Servisi)(Ankara)

Yağlama yok yanlış hatırlamıyorsam şirket garantisi var;

1800 TL Peşin
1900 TL / 10 Ay

Olgun LPG (İzmir)

Şirket garantili ;

1900 TL / 10 Ay
1750 TL Peşin

Şirket garantisiz ;

1650 TL / 10 Ay
1550 TL Peşin

Alpata (Eskişehir)

2200 TL

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3000 tl[/QUOT

öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz için
muhakkak kaliteli ama ben 3000 lirayı çıkarana kadar 25000 km yapmam gerek
keşke alırken 4000 lira fazla alıp dizel alsaydım
bana 30 000 km yapmıyorsan gerek yok dediler kafamı karıştırdılar

birtanyildiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün aracımı teslim aldım erzurumdan muşa geldim ortalama yakıt tüketimi 6 litre ve bu km de 0.27 tl gibi rakam yapıyor. açılınca biraz daha düşer bu şu aşamada ben vazgeçtim sanırım lpg den :) ama ilerde yine de fikrim değişebilir. bir de şehir içi binelim bakalım eğer bu da şehir dışı gibi uygun bir rakam çıkarsa değmeyin keyfime.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün aracımı teslim aldım erzurumdan muşa geldim ortalama yakıt tüketimi 6 litre ve bu km de 0.27 tl gibi rakam yapıyor. açılınca biraz daha düşer bu şu aşamada ben vazgeçtim sanırım lpg den :) ama ilerde yine de fikrim değişebilir. bir de şehir içi binelim bakalım eğer bu da şehir dışı gibi uygun bir rakam çıkarsa değmeyin keyfime.

öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanın benzinli galiba
bende aracımı ilk aldığımda ayvalığa gittim 26 kuruş yaktı uzun yolda çok iyi ama şehir içinde ister istemez çok yakıyor
benim aracım 1 yıllık ve şehir içi şehirler arası toplamda 5500 km yaptım ve ortalama yakıtım 9.1 litre
aracımı yumuşak ve devirli kullanırım ki gaza yüklensem bu 11 litreyi kesin bulurdu
birde zamanla yakıt azalır dediler ama ben daha azalan bişey görmedim

birtanyildiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten araştırıyorum halen uyumlu düzgün bir lpg kiti. bulursam güvendiğim bir kit taktırırım ama ya kısmet deyip taktırmayı planlamıyorum açıkcası. tam kafama yatması lazım.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
taktirin bugun itibari ile ankara ve istanbulda LPG 2 tl nin altina indi :D

Astra 1.6 sehir disi 14 kurus, sehir ici 19-20 kurus yakiyor son pompa fiyatlari ile :D