Astra 1.4 T Sport Emme Manifold değişimi

earnhardtt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4 T Sport Emme Manifold değişimi

bugun bende de ariza isigi yandi hemen servise gittim ve sorunun kronik oldugunu ama parca da problem olmadigini problemin beyinden kaynaklandigini soyledi usta yani parca da ariza olmadigi halde beyin ariza veriyor dedi. opel bunun icin guncelleme hazirliyormus 15-20 gun icinde bize de gelicek dedi.bu konuda bir bilgisi olan var mi acaba? ariza isigi da sondu ama yien uyari verebilir dedi usta,sizce saglikli mi 15-20 gun kullanmam?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

earnhardtt link' Alıntı:
bugun bende de ariza isigi yandi hemen servise gittim ve sorunun kronik oldugunu ama parca da problem olmadigini problemin beyinden kaynaklandigini soyledi usta yani parca da ariza olmadigi halde beyin ariza veriyor dedi. opel bunun icin guncelleme hazirliyormus 15-20 gun icinde bize de gelicek dedi.bu konuda bir bilgisi olan var mi acaba? ariza isigi da sondu ama yien uyari verebilir dedi usta,sizce saglikli mi 15-20 gun kullanmam?
Hangi servis le gorustunuz acaba.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Beynin ariza verdigini degilde manifold probleminin yazilim guncellemesi ile giderilebildigini bende servisten duymustum. Bu sekilde cozume kavusabiliyorsa butun araclara bakima geldiginde guncelleme yapilmali.

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sadece yazılımsal bir sorun olsaydı, kelebek ve manifold sisteminin temizlenmesiyle arıza ışığı kesilmezdi diye düşünüyorum, Tolga Bey ve benim aracımda yazılım güncellemesi olmadan sadece temizlikle sorun halloldu. Bu tarz sorun yaşayanlar bu temizleme işlemini yaptırırlarsa sorun kalmayacaktır büyük ihtimalle.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4T su olup manifold arızası görmeyecek kullanıcı yoktur.çünkü hatalı üretim.sorun yazılımsa madem manifoldu değişince neden susuyor arıza ışığı?bana o kadar basit gelmiyor.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
1.4T su olup manifold arızası görmeyecek kullanıcı yoktur.çünkü hatalı üretim.sorun yazılımsa madem manifoldu değişince neden susuyor arıza ışığı?bana o kadar basit gelmiyor.
Bunu duyduguma üzüldüm.  Umarım yaniliyorsunuzdur. Her an arıza ışığının yanma ihtimali ile araç kullanmak cok kotu bir durum.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Butun araclarda oldugunu zannetmiyorum hocam. Ayrica yazilimla duzelme ihtimali gayet tabi var, fiziksel donanim yazilimin komutlarina gore calisiyor, arizanin isleyis seklini bilmiyorum birsey diyemem ama fiziksel donanimin isleyis sekli yazilim ile degistirilebilir ve uzun vadeli arizalanmanin onune gecilebilir.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu manifolt dediginiz şey yolda birakacak bir ariza mi?  Ve madem böyle kronik bir arıza söz konusu neden opel araçları geri çağırıp duzeltmiyor hatasını. ?

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Abi hepsinde oldugunu zannetmiyorum. Benim aracin aynisindan arkadasta var 30.000'e yaklasmistir simdi onda yok problem. Insallah hicbirimizde de olmaz.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Akrabalarım içinde 2 tane 1.4T kullanıcısı vardı.2 si de manifoldu değiştirdi.biri garantiden biri cebinden.Yazılımla düzelecek bir iş yok ortada.Yazılımla sadece arıza ışığını kapatıp milleti kandırıyorlar.Yazılım hatası olsa neden manifold değişince arıza sussun ki?demek ki yazılımsal değil donanımsal.milleti salak yerine koymasın opel!