Astra 1.4 T Sport Emme Manifold değişimi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4 T Sport Emme Manifold değişimi

neron link' Alıntı:
Sport 1.4 T astramın bir kez değişen emme manifoldunun kronik arızası için servisten çağırdılar.
Yeni yazılım çıktığını bunun yüklenmesi için aracımı götürmemi istediler.
Bu yazılımda emme manifoldu için motor arıza uyarısı düzeltilmiiş.( Umarım öyledir)

Bugün yeni yazılım yüklendi.

Sonucu deneyip göreceğiz.

Aynı sorunu olan arkadaşların dikkatine...

Abi zaten ışık yandığında kaydadeğer bir sorun olmuyordu motorda, gereksiz derecede hassas bir sensör neden oluyordu buna, yazılımda muhtemelen sensörün hassasiyeti yeniden ayarlanmış olmalı.

Bunun dışında manifold değişimi gerekmiyor, manifold güzelce temizlendiğinde bu ışık da sönüyor, tekrar yanmaması için de kaliteli yakıt, çok düşük olmayan motor devri ve çeyrek deponun altında yakıtla gezmemek gerekiyor.

kurtlukaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım , daha 3 hafta olmadı 2012 model 1.4 t astra cosmo araç aldım aracım 46000 km de , arabayı ankaradan alırken odak ta ekspertiz yaptırdım herhangi birşeyi yoktu , neyse ilk benzimi ankaranın çıkışındaki bp den aldım , ondan sonrada ilk benzinimide sakaryadaki shell den v power nitro aldım , 50 tl lik , aldığımdan beri toplam 500 km yol yapmadım ankaradan buraya da gelmem dahil , bu akşam bir yere gittim , evime doğru gelirken arıza ışığı yandı , bndede cihaz vardı baktım p1101  hatasını verdi debimetre hatası , bnden önceki sahibi 45000 bakımını dışarda yaptırmış , bende haftasonu servisle görüşmüştüm durumu anlatmıştım , getirin dediler sııkıntı olmaz yeniden bakımı yaparız dediler , aracımın çekişinde , yakıt tüketiminde her hangi bir artma da yok herhangi bir anormallikte yok , normal zamanda sakin kullanırım zaten , ne yapmam gerek yardımcı olabilir misiniz

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, aracın bakımını yaptırırken gaz kelebeğini de temizlettirin. Hemen manifold değişimine başvurmayın. 

gr_avci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servisler yazılımla düzeltmeye başladılar bu sorunu.Ben de yazılım attırdım 2 hafta önce.

pctuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu yazılımı hangi serviste nerede yüklettiniz?

ben Hatay dayım ve buradaki servis "yazılım da ne abi" diyor hesabını yapın artık.

bilgi bekliyorum. sizin servisten tam bilgi alayım da olmazsa buradaki servisi görüştürürüm.

hayırlı günler

agentorange

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar,

aynı dertten muzdarip olarak 2022 yılında kesin çözüm var mı? manifold içindeki tapanın çıkması kaynaklı yağlanmaya karşılık manifoldu temizletme (burayı okuyana kadar böyle bir işlem olduğunu da bilmiyordum, hiç bir tamirci teklif bile etmedi), sensör ve boğaz kelebeği temizliği (bunu yaptılar ama ne kadar titiz olduğunu bilemiyorum), yazılım güncelleme (servis yazılım güncellemeye gerek yok demişti benim aracım için) gibi öneriler okudum . 2011 astra j 1.4t cosmo paket kullanıyorum. Klimayı açıp yüklenince önceden kayboluyordu sarı ışık ama artık o da yok. Oksijen sensörü, katalizör (euro 5 oldu), termostat (90 derece olan takıldı) gibi zibilyon tane alakasız değişiklik yapıldı. Manifoldu değiştireceğim ama 10000 lira gibi paralar talep ediliyor sadece parça için.

"Şunu yaptım, bir daha yanmadı" diyebilecek arkadaşlara tavsiyeleri için şimdiden teşekkür ederim.