Astra 1.4 T Sport Emme Manifold değişimi

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4 T Sport Emme Manifold değişimi

sallierim link' Alıntı:
Akrabalarım içinde 2 tane 1.4T kullanıcısı vardı.2 si de manifoldu değiştirdi.biri garantiden biri cebinden.Yazılımla düzelecek bir iş yok ortada.Yazılımla sadece arıza ışığını kapatıp milleti kandırıyorlar.Yazılım hatası olsa neden manifold değişince arıza sussun ki?demek ki yazılımsal değil donanımsal.milleti salak yerine koymasın opel!
sensör sorunu tamamen artık değişim yapmıyorlar zaten.

earnhardtt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracim 32binde ve bu uyariyi verdi. servisten de soylenen o sekilde opel artik degisime izin vermiyormus guncelleme ile hallediceklermis.parcada ariza yok dediler,sorun yazilimsalmis yani. hata sifirlandi su an yanmiyor isik ama ustanin dedigine gore yanabilirmis ariza isigi.ayrica aracim otomatik ve isik yandigi sure icinde servise gidene kadar vites degisimleri cok kararsiz geldi bana.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

4 yıldır bu araçta bu problem var yeni mi yazılımsal olduğunu anladılar?Beni arızanın sensörden olduğuna opel inandıramaz.Bence hatayı susturuyorlar o kadar.50.000 km sonra araç yolda kalırsa zaten garantiden değiştirmek gibi bir olay opelin yükümlülüğünde olmayacak.İnşallah yanılıyorumdur.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kalbinizi bozmayın kedidir kedi. Opel yolda bırakmaz  :D

earnhardtt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sizce degisim icin zorlamak mi gerekir peki? ama en azindan servis yazilimsal demezdi onlarda para kazanicak sonucta

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

earnhardtt link' Alıntı:
sizce degisim icin zorlamak mi gerekir peki? ama en azindan servis yazilimsal demezdi onlarda para kazanicak sonucta
garantiden değişirse para kazanmayacak ya da çok cüzi miktarda kazanacak.

earnhardtt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

garantiden degisim icin zorlayabilirim aslinda ama sizce ne yapmaliyim? guncellemeyle gecicek bir sorun gibi geldi bana cunku servisten sonra isik henuz yanmadi

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

earnhardtt link' Alıntı:
garantiden degisim icin zorlayabilirim aslinda ama sizce ne yapmaliyim? guncellemeyle gecicek bir sorun gibi geldi bana cunku servisten sonra isik henuz yanmadi
o zaten öyle.arada bir yanıyor bazen 3 gün bazen 1 haftada bir.bazen de gitmiyor hiç.canı ne zaman isterse :D

astek34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Murat

Daha önce aracımın emme manifoldu değişti. Araç 15.000 km civarındaydı, şimdi 30.000 km deyim ve sorun yine hortladı, yaklaşık 1 aydır devam ediyor, Opel Türkiye ile görüştük,tespit için servise gittik. Son durum; Opel Türkiye nin bildirdiğine göre 19 Mayıs dan sonra güncelleme çıkacakmış, bununla sorunu çözeceklermiş, nasıl olacak bilmiyorum? O zamana kadar aracı fazla zorlamayın dediler. Zaten istediğimiz performansı vermiyor ki, ben bu aracı geçerim diye sollamaya kalkıyorum araba kasılıyor yani trafikte de tehlike yaratıyor hem bizim için hem başkaları için, umarım şu sorunu hallederler yoksa arabadan soğutuyorlar insanı... madd

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astek34 link' Alıntı:
Daha önce aracımın emme manifoldu değişti. Araç 15.000 km civarındaydı, şimdi 30.000 km deyim ve sorun yine hortladı, yaklaşık 1 aydır devam ediyor, Opel Türkiye ile görüştük,tespit için servise gittik. Son durum; Opel Türkiye nin bildirdiğine göre 19 Mayıs dan sonra güncelleme çıkacakmış, bununla sorunu çözeceklermiş, nasıl olacak bilmiyorum? O zamana kadar aracı fazla zorlamayın dediler. Zaten istediğimiz performansı vermiyor ki, ben bu aracı geçerim diye sollamaya kalkıyorum araba kasılıyor yani trafikte de tehlike yaratıyor hem bizim için hem başkaları için, umarım şu sorunu hallederler yoksa arabadan soğutuyorlar insanı... madd
Aracınızın uzantısı nedir? 1.3 - 1.4- 1.6 Benzinli- 1.6 Dizel  questionnn