Astra 1.4 T Sport Emme Manifold değişimi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4 T Sport Emme Manifold değişimi

Kaleli-ati link' Alıntı:
Aynı sorun geçen sene garantinin bitmesinden 1 ay sonra benim de başıma geldi. Serviste ki usta sağolsun temizleyerek kurtarabiliriz demişti 1 gün araç serviste kaldı şeytan kulağına kurşun 1 yıl geçti sorun yok.
Bazı durumlarda Emme Manifoldu değiştirmeden de sorun halledilebiliyor. 

Ben de yarın son olarak kelebeği temzileteceğim sorun giderilmezse kötü..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ben de yarın son olarak kelebeği temzileteceğim sorun giderilmezse kötü..
Birak kelebeği falan sen arabayi degistir.  011zaa

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
hem spor hem klas A4 derim :) (hep bugüne kadar yıldız derdim ama spor olsun dersen konforla beraber ozaman audi derim)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

İçime bir burukluk düşürdünüz emme manifoldu ile ilgili. Arıza gösterirse ve ben bunu hissetmezsem en azından kesin olarak servis ışığını yakıyor mu emme manifoldu?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
hem spor hem klas A4 derim :) (hep bugüne kadar yıldız derdim ama spor olsun dersen konforla beraber ozaman audi derim)

De eskidi artık 2008 den bu yana.. Bir de hatırladığım kadarıyla malzeme seçimi Bmw - Mercedes gibi etkileyici değildi, testlerde nasıl hep en yüksek puanları alıyorsa.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracın kaloriferi çok gürültülü çalışıyor bende arkadaşlar. Herkeste böyle mi acaba. Hele iç ortam soğukken hararet 90 a geldiğinde açıyorum kaloriferi otomatiğe alıyorum, var ya sanki yenikapı bandırma feribotu çalışıyor. Güçlü üfleyecem içeriyi ısıtacam diye afedersiniz bi tarafını yırttığını hissediyorsunuz aracın. Ben böyle bir sesi en son şahinlerde toroslarda duymuştum. Bu aracın genel karakteristik kalorifer çalışması bu mudur yoksa benimkinde mi bi sorun var. Bir de merak ettiğim aldıktan sonra hiç soğuk üfleyecek şekilde havalar ısınmadığından bilmediğim için soruyorum; Acaba soğuk üflemesi yani klimanın soğutması da böyle bir tarafını yırtar cinsten mi ?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Aracın kaloriferi çok gürültülü çalışıyor bende arkadaşlar. Herkeste böyle mi acaba. Hele iç ortam soğukken hararet 90 a geldiğinde açıyorum kaloriferi otomatiğe alıyorum, var ya sanki yenikapı bandırma feribotu çalışıyor. Güçlü üfleyecem içeriyi ısıtacam diye afedersiniz bi tarafını yırttığını hissediyorsunuz aracın. Ben böyle bir sesi en son şahinlerde toroslarda duymuştum. Bu aracın genel karakteristik kalorifer çalışması bu mudur yoksa benimkinde mi bi sorun var. Bir de merak ettiğim aldıktan sonra hiç soğuk üfleyecek şekilde havalar ısınmadığından bilmediğim için soruyorum; Acaba soğuk üflemesi yani klimanın soğutması da böyle bir tarafını yırtar cinsten mi ?

Bizim araçlar havalandırma max. ayarda iken oldukça güçlü bir hava akımı üretiyorlar ama karşılığında biraz gürültülü çalışıyorlar, gürültüsüz klima sistemleri konusunda Japon araçları iyidir, Japonlar dışında genelde güçlü havalandırma sistemleri 5. ya da 6. kademede bir miktar ses çıkarırlar.

Acaba sesten farklı olarak havalandırma fanında titreşim-balans gibi bir sorun olabilir mi?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
İçime bir burukluk düşürdünüz emme manifoldu ile ilgili. Arıza gösterirse ve ben bunu hissetmezsem en azından kesin olarak servis ışığını yakıyor mu emme manifoldu?

Sarı motor işareti devamlı olarak yanıyor.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Abi motor aksami hele birde otomatik olunca cok aklimi karistiriyordu, bu manifold tam isinin olabilme ihtimali tam icimi burktu. Biraz once servisi aradim kadrandan gelen zirilti icin, yalitim yapariz ne olursa dediler. Bir kontrol ettirim bunuda.