Astra 1.4 T Sport Emme Manifold değişimi

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4 T Sport Emme Manifold değişimi

ercan_0636 link' Alıntı:
yazılım güncellemesi mi yapılıyor Bülent , henüz bir arıza hissetmedim ancak yinede istanbula gelince odak servisine gideceğim...
Abi arizayi sensörden veriyor. Manifoldu söküp gaz kelebegi+ sensörü temizliyorlar duzeliyor. 100-150 tl.

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Abi arizayi sensörden veriyor. Manifoldu söküp gaz kelebegi+ sensörü temizliyorlar duzeliyor. 100-150 tl.

aydınlatıcı bilgi için çok teşekkürler,  +100

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
benim araçtada motor arıza ışığı yanıyor ama debimetre mi yoksa manifold mu bilmiyorum. arıza kodu p1101.
ayrıca manisa da ya da izmirde bu temizlik işini yapan ya da yaptıran bir servis mı?:(

neron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2013 Kasa 1.4 Turbo AS-Sport Astram 15000 km de emme manifoldu arızası vermişti. Garantiden servis parçayı değiştirdi.
Maalesef korktuğum başıma geldi, motor arıza lambası yeniden 23000 km de yandı. Bugün servise gittim, kontrol ettiler ve yine emme manifoldu arızası olduğunu söylediler.

Aracın garantisi henüz dolmadı.

Peki çaresi nedir ?
Bu sinir bozucu arıza lambasının yanmasına 60.000 TL lik bir arabada katlanmak zorundamıyım dedim.
Daha önce manifoldun değiştiğini yine arıza verdiğini belirttim.

Haklısınız v.s. ...

Sonuç:
Bir yazılım hatasının olduğunu söylediler. Nisan ayında bekledikleri yeni yazılım 10 gün kadar önce çıkmış. Fakat bu yazılımın araca yüklenmesinde problem çıkmış.

Mayıs ayı içinde yeni bir yazılım beklediklerini söylediler. Tlf. numu alıp beni arayacaklarını belirttiler.

Ağlar mısın, güler misin?

Resmen kamera şakası gibi.

Opel gibi bir firmaya hiç mi hiç yakışmıyor.....

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar benim aracım 24000 km de her 7000 km de hava filtresi değiştiriyorum şu ana kadar sıkıntı yaşamadım, sanırım sensör kirlendiği için arıza lambası yanıyor bunu da hava filtresini sık değiştirerek çözebiliriz.

Hava filtresi 16- 25 TL arası fiyatı olan bişey  sökmesi takması 5 dk bir de maf sensörünü temizleyebilirseniz oda 2 vida ile sökülüyor (Yağsız kontak sprey yada sensör temizleyici sprey ile)

neron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu kronik arıza için Türkiye Opel den yapılan açıklamaya göre Almanya Opel Merkezinde yazılım hazırlanıyormuş.

Yazılımı beklemem ifade edildi.

Manifoldun değiştirilmesi birşey ifade etmiyor. 10 - 15 bin km sonra tekrar hata veriyor.

Beklemekten başka çare yok gibi...

Not:
Astra dan bayağı soğudum. 2015 te kesinlikle başka bir araç düşünüyorum.. ( Sorunsuz olan)

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Arkadaşlar benim aracım 24000 km de her 7000 km de hava filtresi değiştiriyorum şu ana kadar sıkıntı yaşamadım, sanırım sensör kirlendiği için arıza lambası yanıyor bunu da hava filtresini sık değiştirerek çözebiliriz.

Hava filtresi 16- 25 TL arası fiyatı olan bişey  sökmesi takması 5 dk bir de maf sensörünü temizleyebilirseniz oda 2 vida ile sökülüyor (Yağsız kontak sprey yada sensör temizleyici sprey ile)
kesinlikle size katılıyorum,sensörlerin kirlenmesiyle alakalı ve aracım GTC ve şuan 55000 km oldu daha allaha çok şükür manifolt arızası yada motor ışığı yakmadı.zamanında 22TL den 10 tane filtre almıştım.5000 km de bir bende filtreyi kendim değiştiriyorum.serviste bakımda filtreyi görüp yaw ilginç hiç kirlenmemiş dediklerini biliyorum.

+ olarak eklemem gereken ben 55000 km dir daha depo hiç çeyreğe gelmeden hep aynı istasyondan yakıt alıyorum.yakıt aldığım pompa bile aynı.bence araştırmak lazım arıza ışığı yakan arkadaşlar benzin ışığı yakıyorlar mı? kirli yakıtla yada depoda dibinde kalan pislikle alakalı olabilir mi?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

neron link' Alıntı:
Bu kronik arıza için Türkiye Opel den yapılan açıklamaya göre Almanya Opel Merkezinde yazılım hazırlanıyormuş.

Yazılımı beklemem ifade edildi.

Manifoldun değiştirilmesi birşey ifade etmiyor. 10 - 15 bin km sonra tekrar hata veriyor.

Beklemekten başka çare yok gibi...

Not:
Astra dan bayağı soğudum. 2015 te kesinlikle başka bir araç düşünüyorum.. ( Sorunsuz olan)

Neron abi eğer uyarı vermekten öteye geçmeyen bir ikaz benzeri sorunlarla markadan soğusaydım bir daha Toyota, Ford, Renault, Fiat ve hatta Mercedes in kapısından geçmemem gerekirdi, bunlara nazaran en sorunsuz aracım Astra oldu, hem de açık arayla!

Yine de insan bir şekilde aracından soğuduğu zaman eskisi gibi sevemiyor ne yazık ki, sorundan kastın buysa yeni nesil teknolojilere sahip düşük emisyon-turbo-hassas sürüş ve güvenlik teknolojileri gibi donanımlar içermeyen modeller düşünülmeli zira bu saydığım aksamlar hayalet arıza denen sorunlara neden olabiliyorlar malesef, özellikle çok hassas çevre duyarlılığı ile üretilen Astra gibi araçlarda yeterince temiz yakıt kullanılmadığında.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Acaba konu ile ilgili bir gelişme var mı ?

neron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sport 1.4 T astramın bir kez değişen emme manifoldunun kronik arızası için servisten çağırdılar.
Yeni yazılım çıktığını bunun yüklenmesi için aracımı götürmemi istediler.
Bu yazılımda emme manifoldu için motor arıza uyarısı düzeltilmiiş.( Umarım öyledir)

Bugün yeni yazılım yüklendi.

Sonucu deneyip göreceğiz.

Aynı sorunu olan arkadaşların dikkatine...