Askerlik hakkında_???

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erken gitmek istiyorum diye dilekçe verebilirsin ama şubat için dilekçe başvurusu için zaman kalmamış olabilir direkt şubenle irtibata gecmende fayda var.
aydın bey asal dan baktım benim şubemin sevk tarihi 2010 yılı mayıs ayında.ben şu an yurtdışındayım ve nisanın ilk ya da 2. haftası Türkiye ye geleceğim tecili bozdurursam mayısta gider miyim?yetişir mi acaba biraz karşık bir konu kafam allak bullak oldu...

wone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aydın bey asal dan baktım benim şubemin sevk tarihi 2010 yılı mayıs ayında.ben şu an yurtdışındayım ve nisanın ilk ya da 2. haftası Türkiye ye geleceğim tecili bozdurursam mayısta gider miyim?yetişir mi acaba biraz karşık bir konu kafam allak bullak oldu...

minimum 45 gün önceden dilekçeyle başvurmak lazım ama şubenle önceceden görüşüp faks yoluyla işleme aldırabilirsen ki isterlerse alabilirler. garanti olur.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
23 yaşındasın yani askerlik yaşını geçmişsin direk devre kaybı deyip almıyorlar mı_? Bide nasıl tecilini bozdurdun_? Tecilini bozdurmaya gittiğinde muayine yaptılar mı_? Muayine yapıldıysan evrak istediler mi diploma,vb _? Çok soru sordum farkındayım ama hiçbi bilgim yok bu konuda :)

öncelikle ist. daysan kesinlikle halıcıoğlundaki şubeye git diğer şubelerden 1 günde yapamadığın işlemi 1 saatte yapıyorsun. açık öğretimi dondursan diplomaya bile gerek yok ama sen yine de götür. 4 tane foto bide kimlik olsun yeter. 2 tane form dolduruosun memura veriyorsun. onlar senden bilgileri teyid ediyor ayakkabı no kaç, askerde kardeşin varmı falan filan. sonra gidip albaya imzatıosun o kağıtlarla muayene gidiyorsun herkesi diziyor sıraya sende bir hastalık olup olmadığnı daha önce geçirdiğin ameliyetları güncel kullandığın ilaçları vücunda yara izi olup olmadığını soruyor bunlardan ciddi birşey yoksa muayene olmuş oluyorsun. sonra yine memura gidip o kağıtları veriyorsun yine başka kağıtlar veriyor onlarıda imzalatıp tekrar memura veriyorsun. kütüğünün asker gönderme zamanı ne zamansa o zmn gidiyorsun. dedim erken gitmek için dilekçe yazsam artık kalktı dedi bana ama pek inanmadım savuşturmak için dedi gibi geldi bana.

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende birsey sormak istiyorum 88 liyim üniversiteye yazılınca otomatik tecil etti fakulte şimdi ikinci dönem para yatırmıyacagım okumak istemiyorum hatta yapamıyorum sırf 3 dersi vermeiyorum 2 senedir artık zoruma gidiyor şimdi ikinci dönem para yatırmayınca hemen beni cagırırlarmı yoksa beklerlermi ben 91 /1 gitmek istiyorum bir kıs mevsimi gecirmek istiyorum da :)

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle ist. daysan kesinlikle halıcıoğlundaki şubeye git diğer şubelerden 1 günde yapamadığın işlemi 1 saatte yapıyorsun. açık öğretimi dondursan diplomaya bile gerek yok ama sen yine de götür. 4 tane foto bide kimlik olsun yeter. 2 tane form dolduruosun memura veriyorsun. onlar senden bilgileri teyid ediyor ayakkabı no kaç, askerde kardeşin varmı falan filan. sonra gidip albaya imzatıosun o kağıtlarla muayene gidiyorsun herkesi diziyor sıraya sende bir hastalık olup olmadığnı daha önce geçirdiğin ameliyetları güncel kullandığın ilaçları vücunda yara izi olup olmadığını soruyor bunlardan ciddi birşey yoksa muayene olmuş oluyorsun. sonra yine memura gidip o kağıtları veriyorsun yine başka kağıtlar veriyor onlarıda imzalatıp tekrar memura veriyorsun. kütüğünün asker gönderme zamanı ne zamansa o zmn gidiyorsun. dedim erken gitmek için dilekçe yazsam artık kalktı dedi bana ama pek inanmadım savuşturmak için dedi gibi geldi bana.
Zaten beyoğlunda oturuyorum direk oraya gidicem en yakın orası zaten.Dilekçe olayına gelince size bunu ne zmn dediler_? Arkdaşmın dilekçesini ben çıkarmıştım şuanda kopyası duruyor elimde 8. aya ait tarihi yani 8. ayda hala bu dilekçeyi almışlardı.Ben çarşamba günü gitmeyi düşünüyorum dilekçemle beraber isterseniz sizde tekrar bi şansınızı deneyin hem alırsa dilekçe vericem muayine işlemlerini falan halledicem..
siz halıcıoğlundaki şubeye gittiniz galiba muayinede olmussunuz anladığım kadarıyla peki o binadamı yapıyorlar yksa ksımpaşadaki askeri hastaneyemi gönderiyorlar_?

Son düzenleme:

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende birsey sormak istiyorum 88 liyim üniversiteye yazılınca otomatik tecil etti fakulte şimdi ikinci dönem para yatırmıyacagım okumak istemiyorum hatta yapamıyorum sırf 3 dersi vermeiyorum 2 senedir artık zoruma gidiyor şimdi ikinci dönem para yatırmayınca hemen beni cagırırlarmı yoksa beklerlermi ben 91 /1 gitmek istiyorum bir kıs mevsimi gecirmek istiyorum da :)
meslek yüksek okulunda okyorsun sanırım.yanlış bilmiyorsam biz okulu bitirdkten sonrada açık öğretime falan yazılmadan 2 sene daha tecil ettirme hakkımız var yani almazlar die tahmin ediyorum ama okulla bi konuş

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sercan kardeşim tecil bozdurup erken sevk dilekçesi verilirse hemen gönderiyorlar mı bir sorar mısın??

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meslek yüksek okulunda okyorsun sanırım.yanlış bilmiyorsam biz okulu bitirdkten sonrada açık öğretime falan yazılmadan 2 sene daha tecil ettirme hakkımız var yani almazlar die tahmin ediyorum ama okulla bi konuş
ewet myo ama okulu ben bırakıyorum 2 yıllık okul 3. senem oldu ve vize ve finaller iyi gecmedi yine :mad::mad: canım sıklıyor artık ya bir a kasa gt alana kadar dururum yada askere gidip gelip işime bakarımm ama gitmek istiyorum askerlige bitiriyimde derdi tasaası cıksın aradan :)