Askerlik hakkında_???

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet myo ama okulu ben bırakıyorum 2 yıllık okul 3. senem oldu ve vize ve finaller iyi gecmedi yine :mad::mad: canım sıklıyor artık ya bir a kasa gt alana kadar dururum yada askere gidip gelip işime bakarımm ama gitmek istiyorum askerlige bitiriyimde derdi tasaası cıksın aradan :)
a kasa gt alana kadr beklicen sonramı gidicen askerde sürmeyimi düşünüosun_? bahçede yanlarsın artık :D :D ne anlıdım bu işten :D

wone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet myo ama okulu ben bırakıyorum 2 yıllık okul 3. senem oldu ve vize ve finaller iyi gecmedi yine :mad::mad: canım sıklıyor artık ya bir a kasa gt alana kadar dururum yada askere gidip gelip işime bakarımm ama gitmek istiyorum askerlige bitiriyimde derdi tasaası cıksın aradan :)

2 yıllık myo okuyanlar isterlerse 2 sene tecil hakları vardır 1 yılda muayeneden sonraki bekleme yılı 3 yıl .
1- yani sen okulu bitirmek istemiyosan şimdi askerlik şubesine gitsen ilk yoklaman olacak sana 1 yıl sonraya gün veririler en erken. gitmek istiyosan erken gitmek için dilekçe veririsin.
2- istersen 2 yıllık tecil hakkın var talepte bulunabilrisin yüksek öğrenime devam edicem diye

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten beyoğlunda oturuyorum direk oraya gidicem en yakın orası zaten.Dilekçe olayına gelince size bunu ne zmn dediler_? Arkdaşmın dilekçesini ben çıkarmıştım şuanda kopyası duruyor elimde 8. aya ait tarihi yani 8. ayda hala bu dilekçeyi almışlardı.Ben çarşamba günü gitmeyi düşünüyorum dilekçemle beraber isterseniz sizde tekrar bi şansınızı deneyin hem alırsa dilekçe vericem muayine işlemlerini falan halledicem..
siz halıcıoğlundaki şubeye gittiniz galiba muayinede olmussunuz anladığım kadarıyla peki o binadamı yapıyorlar yksa ksımpaşadaki askeri hastaneyemi gönderiyorlar_?

bütün işlemlerini aynı katta hallediyorsun muayenesi imzası evrağı vs. önem teşkil edecek bir rahatsızlğın varsa ağer kasımpaşa askeri hast. gönderiyorlar. onun haricinde subay muayene ediyor. oda sana soruyor zaten bişeyin varmı diye yoksa onun dışında değerlendirdiği tek şey boy ve kilo. sen şansını bir dene bakalım olmadı bende tekrar dilekçe vermeyi deneyim. zaten memur salladı gibi geldi bana.

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bütün işlemlerini aynı katta hallediyorsun muayenesi imzası evrağı vs. önem teşkil edecek bir rahatsızlğın varsa ağer kasımpaşa askeri hast. gönderiyorlar. onun haricinde subay muayene ediyor. oda sana soruyor zaten bişeyin varmı diye yoksa onun dışında değerlendirdiği tek şey boy ve kilo. sen şansını bir dene bakalım olmadı bende tekrar dilekçe vermeyi deneyim. zaten memur salladı gibi geldi bana.
Bugün gittim dilekçe olayı kalkmamış yani dilekçe verebilirsin ama gitmek istediğin teripin en az 1,5 ay öncesinden dilekçeni vermen gerekirmiş yani benim şubat işi yalan oldu bunalımlardayım :) Senin sinüs ağustos falansa git ver mayıs yollasınlar ama mayıssa zaten yapcak bişey yok.Şimdi 4 ay bekle bide güzelim 2 tane yaz aylarını askeriyede geçir :(

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hemen şu hafta gittiğimizi var sayalım biz 89/4ün devre kaybı olarak gitmiş oluyoruz (Savaş abi açıkladı devre kaybı bize değilmiş) yani o adamlar teskere alır biz 1 ay daha bekleriz oracıkta tek başımıza 89/4 olarak.Sende tahmin ediyosundurki şuanda herkezin benle konuşması askerlik :) ve herkez ceza alma tetiplerinle teskere al onlar gidince 1 gün bile bi ömür geliyor diyor ki hakketten öyle düşünsene bütün arkadaşalrıın gidiyor 1 ay daha ordasın allah korusunya :D

Bu arada çok yakın bi arkadaşm gitti 89/4 adam haziran ayında bozurdu yani 3te yollayabilirlerdi ama 4e kadar beklettiler başka bi arkadaş ekimde bozdurdu hemen aldılar ben anlamadım askeriyedeki mantığı :s
ben 4 sene tecilli gittim, 10 gün de geç iltihak ettim bu yüzden ilk girişte yediğim sopayı saymazsak :D tertiplerimin benden 10 gün önce gitmesi pek koymadı bu gibi detay şeyleri düşünürsen işin zor tecilini bozdur,hayırlısı ile git gel ha üç gün önce ha beş gün sonra şuna bak ben geleli 14 sene olmus daha dün gibi :D

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 4 sene tecilli gittim, 10 gün de geç iltihak ettim bu yüzden ilk girişte yediğim sopayı saymazsak :D tertiplerimin benden 10 gün önce gitmesi pek koymadı bu gibi detay şeyleri düşünürsen işin zor tecilini bozdur,hayırlısı ile git gel ha üç gün önce ha beş gün sonra şuna bak ben geleli 14 sene olmus daha dün gibi :D
Abi bozdurdum bugün kısmetse mayısta gidicem.Malesef 2 yaz geçiricem o kadar erkekle en çok koyanda bu oldu ne güzel şubat gidip 2011 yaz başı gelicektim :D

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bozdurdum bugün kısmetse mayısta gidicem.Malesef 2 yaz geçiricem o kadar erkekle en çok koyanda bu oldu ne güzel şubat gidip 2011 yaz başı gelicektim :D

Hayatında daha çok yazlar olacak inşallah, takılma böyle şöylere, karda kışta gecenin ayazında, kar/yagmur altında nöbet tutacagına,egitim yapacagına, mis gibi yazın yaparsın biter gider...

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün gittim dilekçe olayı kalkmamış yani dilekçe verebilirsin ama gitmek istediğin teripin en az 1,5 ay öncesinden dilekçeni vermen gerekirmiş yani benim şubat işi yalan oldu bunalımlardayım :) Senin sinüs ağustos falansa git ver mayıs yollasınlar ama mayıssa zaten yapcak bişey yok.Şimdi 4 ay bekle bide güzelim 2 tane yaz aylarını askeriyede geçir :(
yok ya bende 10-15 gün önce fln bozdurdum kısmet belki böyle daha hayırlıdır.