Askerlik hakkında_???

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meslek yüksek okulu mezunuyum bu sene açık öğretime yazıldım bu hafta gidip tecilimi bozdurmayı düşünüyorum.Beni şimdi devre kaybı olarak hemen alırlar mı_? Yoksa 90lılarla beraber şubattamı alırlar_? Devre kaybı gitmek istemiyorumda..

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
90 lılarla beraber şubatta gidersin muhtemelen çünkü şubeye gitcen ordan dilekçe verip belgeleri tamamlayıp askeri hastahneye gitceksin.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende gidip tecili bozdurdum kütüğün mayısta gönderiyor dediler bekliyorum.

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende gidip tecili bozdurdum kütüğün mayısta gönderiyor dediler bekliyorum.

23 yaşındasın yani askerlik yaşını geçmişsin direk devre kaybı deyip almıyorlar mı_? Bide nasıl tecilini bozdurdun_? Tecilini bozdurmaya gittiğinde muayine yaptılar mı_? Muayine yapıldıysan evrak istediler mi diploma,vb _? Çok soru sordum farkındayım ama hiçbi bilgim yok bu konuda :)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bence askerlik şubesine sormanız daha iyi olur. Sonuçta ordaki memurlar bizlere yardımcı olmaya çalışıyorlar. En azından benim şube öyleydi. Tecili bozdurmadan önce sorarsınız. Şubeye gittiniz diye sizi bir şeye zorlayamazlar.

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bakaya (devre kaybı) veya asker kaçağı olmadığın için normal zamanda asker olursun. Şubene başvur, tecilin kalktıktan sonra askerlik muayenesi için sana bilgi verecekler, muayeni olduktan sonra normal zamanda kıtana sevk edilirsin.

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakaya (devre kaybı) veya asker kaçağı olmadığın için normal zamanda asker olursun. Şubene başvur, tecilin kalktıktan sonra askerlik muayenesi için sana bilgi verecekler, muayeni olduktan sonra normal zamanda kıtana sevk edilirsin.

İnş. öyle olur devre kaybı gitmek istemiyorum.

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aynı konuyu araştırıyordum bende 23 yaşındayım tecil bozduracağım nisanda.benim şubemin sevk tarihi mayıs 2010.benim bildiğim yaşı geçtiğimiz için hemen alıyorlar... neden devre kaybı gitmek istemiorsun kardeşim?