Aracımın motoru pis

ares55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracın motoru çok yaglı aldığım adam ankarada yarım motor yaptırmış ama motoru usta cok yaglı bırakmış hortumlar dahı simsiyah motoru yıkattırmak istiyorum ama korkuyorum kesim bir arıza verir diye ne yapayım nasıl bir yol cizeyim bana lütfen yol gösterin sonra eyvah demeyim.zarar görürmü şu an memenunum ama motor pis.muammer bey sizden de yardım bekliyorum.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta spreyler var butun pıslıgı akıtıyor sıkıyosunuz yada mazot ve sıcak su karıstrıp basınc ıle yıkıyorlar onu deneyın tertımız olur.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
balata spreyi ve tiner ile kendiniz de temizleyebilirsiniz

ares55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk ederim arkadaşlar ama el kol gir irmeyen yerlerde var bala spreyini deneyecegim.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracın motoru çok yaglı aldığım adam ankarada yarım motor yaptırmış ama motoru usta cok yaglı bırakmış hortumlar dahı simsiyah motoru yıkattırmak istiyorum ama korkuyorum kesim bir arıza verir diye ne yapayım nasıl bir yol cizeyim bana lütfen yol gösterin sonra eyvah demeyim.zarar görürmü şu an memenunum ama motor pis.muammer bey sizden de yardım bekliyorum.

Mehmet bey;
Diğer arkadaşların önerilerine katılıyorum,ancak basınçlı su harici diğer maddelerle temizleyebilirsiniz motorunuzu,
ancak nacizane önerim halen yağ kaçağı var mı onu bi kontrol edin,mesela en üst kapak (külbütör kapağı)kenarları akü tarafına baktığınızda bloğun üstüne doğru akar,yağ dolum kapağı (sarı olan) onun oringinden zamanla kaçırır,eksantrik keçeleri kaçırır genelde termostat üstüne doğru akar,yağ seviye sensörü oringinde kaçırır (üst karterde eksoz manifoltundan aşşağıya doğru baktığınızda görürsünüz) buraları kontrol edin kaçak devam ediyorsa temizlik boşa olacaktır,
kolay gelsin...

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b gibi elektronik aksam, sensör bakımından zengin motorlar yıkanırken çok dikkatli olmak gerekir diye düşünürüm. ankarada bu işi profesyonel olarak yapan yerler yüksek basınçlı -kimyasal katkı var mıdır bilemiyorum ama- sıcak buhar kullanıyorlar. ben bir kez yaptırdım bahsettiğim şekilde buhar kullanıldı. herhangi bir sorun yaşamadım.

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk etapta su ile temizlik yapmayın. basınçlı su ile , su girmeyecek yere de su giriyor malesef.

tüm motora WD40, balata spreyleri veya Sonax, Würth, Ataş gibi temizleyicileri sıkarak önce bir kaba pisliğini alın. el kol girmeyen yerlerin çoğu kabloların olduğu yerler. oralara bidonla su dökseniz de olur. diğer yerleri üstübü ile silin. 10 numara olmayacaktır ama şimdiki halinden daha güzel olacağı kesin

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kamyon ve tır yıkama notlarına gidin. mazot ile aracın motorunu yıkatın. pırıl pırıl. mat bir görüntü olur. sonrasında wd 40 ile parlatın işlem tamam :)

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farklı ürünlere gerek yok, bildiğiniz gaz yağı ile tertemiz olur...