Aracımın motoru pis

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapacağın ne güzeli motor soğumasını bekle sonra aku ve elektronik parçaları torba ile sar motor temizleyicisi sık yoğun yağ olaan yerlere sonra tazyikli suyu ver....ben almanyada örtmeden yıkıyordum Kaercher kendi yıkama yerlerinde orda motor yıkama için sıcak suya ayarlıyorsunuz burda bu imkan olmadığından motora şok etkisi yapmamak için soğumasını bekleyin mis gibi yıkarsınız

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
images

ares55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşlerim hepinize ve muammer beye tşk edrim.beni aydınlattınız sağolun.artık basınclı su ile yıkanmayacagını ögrendim.

suat003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor temizliği konusunda bende cok hassasımdır.Gecen hafta epey ugraştım..Çeşitli temizleyiciler ve arap sabunu v.s ile :) fotoları paylaşırım artık :)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
ben bir fısfıs şişesinin içine mazot koyuyorum. motorun heryerine en ince ayrıntısına kadar sıkıyuorum. ( aracın motoru soğuk ve araç gölge biyerde olmalı. yoksa mazot işlevini yapamadan uçuyor.) 2-3dk bekledikten sonra az akan su ile dikkatlice duruluyorum. bu arada bir elimlede ovalama yapıyorum. 10-15dk kurumasını bekledikten sonra aynı işlemi wd40 ile yapıyorum. hem temizleniyor, hemde wd40 sayesinde uzun süre kir pas yağ tutmuyor. tavsiye ederim.