aracımın ilginç su eksiltmesi

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kırmızı antifiriz iyidir diyenlere inanmayın, bizim araçlar için iyi değildir. Tüm kiri pası temizler söker atar, yeni araçlar için iyidir kırmızı, eskilere şiddetle maviyi öneririm. Benim arabada da vardı su eksiltme, önceden mavi antifiriz kullanırken işbilmez usta kafasına göre kırmızı koymuş, o vakitten sonra su kaçağı başladı, çözene kadar canımız çıktı. Maviye döndüm maşallahı var :)

hocam aracım 2004 astra g bende mavimi koydursam ne derdiniz

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam aracım 2004 astra g bende mavimi koydursam ne derdiniz

Ben kendi arabamdan pek emin değilim, seviyorum pek sorunlu da sayılmaz ama neticede artık ihtiyarlamaya başladı. Kırmızı koydum, faydalı tortuları söküp atmış su kaçırdı tesisattan, ilaç koyup maviye döndürdük çok güzel şuan. Mavi iş görüyor ve garanti, kırmızı yeni araçlar için çok iyi ama ben önermiyorum.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kendi arabamdan pek emin değilim, seviyorum pek sorunlu da sayılmaz ama neticede artık ihtiyarlamaya başladı. Kırmızı koydum, faydalı tortuları söküp atmış su kaçırdı tesisattan, ilaç koyup maviye döndürdük çok güzel şuan. Mavi iş görüyor ve garanti, kırmızı yeni araçlar için çok iyi ama ben önermiyorum.

valla hayırlısı allahtan diyelim :) olmadı maviye döneriz renkler arasında geçiş yaparız fark etmez :D yanlız şu duman olayıda var gerçi ne hikmetse kışın oldu bu durum yağmur kar felan yağınca baya belli oluyor gaza basdığımda beyaz duman çıkıyor gerçi ne dir hep merak etmişimdir yolda 10 arabadan 9 unda kışın çıkıyor benzinli araçlarda neden dir acaba

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor yada kaloriferle alakalı hiç bir problemim yok hep açarım kaloriferi ve şukur bir problemini görmedim 2 ay oldu koyduralı olsa şimdiye kadar olurdu bence sadece şu su meselesi bak mesela şöyle de bir duurum var bununla alakası varmı bilemiyorum ama çok soğuk havalarda beyaz duman atıyor aracım kışın çok belli oluyor bununla alakası varmıdır bilemiyorum yazın hiç yoktu bu duman olayı

eski sinek ilaçlama araçları gibi duman atmıyorsa sıkıntı yoktur. duman atma dendiği zamn o araçlar aklınıza gelsin.
sizin dediğiniz olay kışın birçok araçta olur. soğuk havada nefes alıp verdiğimiz zaman vücuda giren hava vücutta ısınır çıkarkende soğuk hava ile karşılaşında sigara içiyormuşuz gibi duman çıkar. arabada da aynı bu durum söz konusu. motorda ısınan havanın birden soğuması
kalorifer kaçağı varsa kaloriferiniz yine ısıtır. ısıtmama sadece tıkanmada olmaz. antifiriz kaynaklı bir kaçak varsa araç ısınır ama aracın içerisinde, genelde yolcu kısmındaki paspasın altı nemlenir,ıslanır. orda bi ıslaklık varmı kontrol edin.