aracımın ilginç su eksiltmesi

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracımın eksozu aşşağı bakacak şekilde yokuş bir yere park ettiğimde dikkat ettim eksozundan su damlıyor 2 aydır su eksiltme var aracımda bende 2 haftada bir su ekler devam ederim önceden hiç su eksiltmezdi nerden nerden felan derken tespitimin sonucu bu ki eksozdan su damlıyor yanlız bu yokuş aşşağı bırakdığım zamanlarda ve bir avuç içi dolacak kadar ancadır nedendir acaba birde aracıma bayadır antifiriz koymamıştım en son 2 ay önce koydum bununla bir alakası varmıdır şimdiden teşekkürler

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
merhaba arkadaşlar aracımın eksozu aşşağı bakacak şekilde yokuş bir yere park ettiğimde dikkat ettim eksozundan su damlıyor 2 aydır su eksiltme var aracımda bende 2 haftada bir su ekler devam ederim önceden hiç su eksiltmezdi nerden nerden felan derken tespitimin sonucu bu ki eksozdan su damlıyor yanlız bu yokuş aşşağı bırakdığım zamanlarda ve bir avuç içi dolacak kadar ancadır nedendir acaba birde aracıma bayadır antifiriz koymamıştım en son 2 ay önce koydum bununla bir alakası varmıdır şimdiden teşekkürler

antifriz uzun süredir konulmadıysa araç içinde oluşmuş korozyon ve pasları temizlemiştir, dolayısıyla o noktalarda sıvı sızdırıyordur. bu nedenle uzun süredir antifirizi olmayan araçlara antifiriz koyarken temkinli olmak gerekiyor.

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimki gibi hic antifiriz koyulmamis araca kirmizi antifiriz koyarsaniz kalorifer radyator ve borulari yersin walla dikkat etmek lazim

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antifriz uzun süredir konulmadıysa araç içinde oluşmuş korozyon ve pasları temizlemiştir, dolayısıyla o noktalarda sıvı sızdırıyordur. bu nedenle uzun süredir antifirizi olmayan araçlara antifiriz koyarken temkinli olmak gerekiyor.

yorum için teşekkürler de 2 aydır bir problem yok du tek şu su olayı şimdi baktım eksoza eksozun içi ıslak neyse inşallah bir problem olmaz Allah beterinden korusun

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimki gibi hic antifiriz koyulmamis araca kirmizi antifiriz koyarsaniz kalorifer radyator ve borulari yersin walla dikkat etmek lazim

bende kırmızı antifiriz koydurdum inşallah bir şey olmaz ben klimaları hep kulanırım bir problemini görmedim koyduralı 2 ay oldu

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Zaten zamanla gerçekleşiyor bu durum. Kırmızı yerine "silikatlı" mavi antifiriz koydurmanızı öneriyorum.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

antifiriz olmayan arabaya antifiriz koymakla motor ve kalorifer tesisatında birikmiş olan kereci sökmüş ve küçük kaçaklara sebep vermiş olabilirsiniz. kontrol edilmesi gereken bir durumdur fakat egzosdan gelen suyun aracınızın su eksiltmesi ile alakası yok. soğutma sistemi kapalı devre çalışır egzostan çıkışı filan yok yani. egzosdan çıkan sıvı evet sudur ama bu su benzinin içinde bulunan su buharıdır. silindirlerde yanan benzin içindeki su buharı egzos ile dışarı atılırken soğuk hava ile karşılaşınca tekrar yoğunlaşır ve su damlaları oluşur.bu durum aslında herzamn oluyor ama kışın hava soğuk olduğundan gözle görülebilir hale geliyor

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kırmızı antifiriz iyidir diyenlere inanmayın, bizim araçlar için iyi değildir. Tüm kiri pası temizler söker atar, yeni araçlar için iyidir kırmızı, eskilere şiddetle maviyi öneririm. Benim arabada da vardı su eksiltme, önceden mavi antifiriz kullanırken işbilmez usta kafasına göre kırmızı koymuş, o vakitten sonra su kaçağı başladı, çözene kadar canımız çıktı. Maviye döndüm maşallahı var :)

faruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yerimi bilmiyorum ama kırmızı antifirizin ne gibi sıkıntıları var ben opel özel servise götürdüğümde orjinal gm kırmızı antifiriz koymuşlardı.hatta gördüğüm bazı vectralarada aynı kırmızı antifirizi koydular.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antifiriz olmayan arabaya antifiriz koymakla motor ve kalorifer tesisatında birikmiş olan kereci sökmüş ve küçük kaçaklara sebep vermiş olabilirsiniz. kontrol edilmesi gereken bir durumdur fakat egzosdan gelen suyun aracınızın su eksiltmesi ile alakası yok. soğutma sistemi kapalı devre çalışır egzostan çıkışı filan yok yani. egzosdan çıkan sıvı evet sudur ama bu su benzinin içinde bulunan su buharıdır. silindirlerde yanan benzin içindeki su buharı egzos ile dışarı atılırken soğuk hava ile karşılaşınca tekrar yoğunlaşır ve su damlaları oluşur.bu durum aslında herzamn oluyor ama kışın hava soğuk olduğundan gözle görülebilir hale geliyor

motor yada kaloriferle alakalı hiç bir problemim yok hep açarım kaloriferi ve şukur bir problemini görmedim 2 ay oldu koyduralı olsa şimdiye kadar olurdu bence sadece şu su meselesi bak mesela şöyle de bir duurum var bununla alakası varmı bilemiyorum ama çok soğuk havalarda beyaz duman atıyor aracım kışın çok belli oluyor bununla alakası varmıdır bilemiyorum yazın hiç yoktu bu duman olayı