Aracımın değeri ne kadar düşer

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 model astra classic 3 aracım var 1.6 comfort modeli ve km 44000
Sizlere bir sorum olacak yaklaşık bir buçuk yıl önce aracıma kavşakta bir bayan sürücü çarptı sadece sol ön kapı, sol arka kapı ve sol arka çamurluk sürtmeden dolayı boyadı sadece yüzeysel boya var macun doğrultma yok yetkili servis te boyandı
Gelelim soruma aracım ne kadar değer kaybetmiştir
Bu değer kaybını mahkemeye vererek alabilirmiyim
Sürücüyü mü yoksa karşı tarafın trafik sigortasını mı mahkemeye vermeliyim
Bu arada kazada karşı taraf suçlu bulundu ve tüm masrafı onun trafik sigortası ödedi
Not : aracımda başka sadece arka tamponda avuçiçi kadar parça boya var
Arabamı şimdi satsam ne kadar yapar

Son düzenleme:

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 model astra classic 3 aracım var 1.6 comfort modeli ve km 44000
Sizlere bir sorum olacak yaklaşık bir buçuk yıl önce aracıma kavşakta bir bayan sürücü çarptı sadece sol ön kapı, sol arka kapı ve sol arka çamurluk sürtmeden dolayı boyadı sadece yüzeysel boya var macun doğrultma yok yetkili servis te boyandı
Gelelim soruma aracım ne kadar değer kaybetmiştir
Bu değer kaybını mahkemeye vererek alabilirmiyim
Sürücüyü mü yoksa karşı tarafın trafik sigortasını mı mahkemeye vermeliyim
Bu arada kazada karşı taraf suçlu bulundu ve tüm masrafı onun trafik sigortası ödedi
Not : aracımda başka sadece arka tamponda avuçiçi kadar parça boya var
Arabamı şimdi satsam ne kadar yapar

40-43 bin civarı diyorum ben

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim değerlendirmem şı şekilde oluyor parça başına 500 tl düşer diye düğünüyorum ama 3-4 parçadan sonra iş değişir.yani 5 parça boya olunca biraz daha fazla düşmeli.çünkü aracın orjinal duruşu kim ne derse desin bozuluyor.en iyi boyaco bile boyasa hata kalıyor.
Yani 1500 lira civarı düşmeli en fazla.düşmeden de satabilme ihtimali yüksek tabi aracın diğer durumlarına bağlı

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim
Bu arada lpg 22000 km de takıldı yaklaşık 20000 km dir lpg de kullanılıyor

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aciliyeti yoksa hic bile fiyat dusmez , duruste anlatirsiniz fotograflarla belgelersiniz ayni fiyata satarsiniz. Boyasiz araba isteyen az yesinde sifir araba alsin(sifir araba bile boyali cikabiliyor). Eşdegeri neyse , fiyatina onu yazin.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Burada dikkat edilecek nokta aracın ne için, ne kadar hasardan sonra boyanmış olmasıdır. Bizim ülkede asıl sorun aracın boyalı olması değil de sahibinin ne derece yalan söylediğidir. Mıcırlı yolda kaputa taş parçacıkları gelebilir, iyi bir aile çocuğu aracı çizebilir vs vs. Bu şekilde boyanmış bir araç ile ağır hasar sonrası pertten dönerek, sadece "temizlik boyası" yapılmış bir aracın durumu aynı olabilir mi?

Arkadaşımızın sorusuna gelince; benim açımdan aracının değeri bu boya tamirinden sonra düşmez ama gıcık bir alıcıya denk gelirse fiyatı düşürmek için elinden geleni yapar.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim aracın boydan önceki fotoğraflarını çektim yaklaşık 20 km hızla sürtmeden kaynaklı bir boya doğrultma bile yok herkese iyi geceler