araç deger kaybı.. kaza....

demrkirans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli opel dostları ,

Aracımız eşimin kontrolünde çok yavaş bir hızla seyir halindeyken  park halinden geri geri çıkıp u dönüşü yapmak isteyen  sürücünün aynı  hizaya geldikleri andan  sol ön çamurluğun  sol ön kapı ( sürücü kapısı ) ile birleşim noktasından başlamak üzere çamurluğun kapı ıle birleşim yerinde bir ezik,  kapıda  çarpan kamyonetin çekme demirinin kapıyı  akordeon gibi sıyırması ,  arka kapıda  az bir ezik ve çizik  sol arka çamurlukta  az bir ezik  var  bu hasarların hepsi çekme demirinden kaynaklandı... 
  Tutunakta çarptığını  kabul ettiği için polis çağırmadan  tutanak fotoğraf çekimi  yaparak  ruhsat ve ehliyet fotokopilerini  trafik sigortası fotokopilerini alarkak  oradan ayrıldık..
  Kazada suçlu olan kamyonet sürücüsü  araçta çocuğumun ve eşimin  korkmasına titremesine neden olduğu halde bir özür bile dilenmedi  be kaza mahalline vardığımda benden bile bir pişmanlık bir özür dilenmedi.. sürücü bitsede  gitsek modundaydı  ben ise yeni aldığım üzerinde çiziği bile olmayan  aracım  ön çamurluğun  ön kapının değişmesine arka kapı ve arka çamurluğun  tamir görmesine sebep oldu  hemde suçlu olmadığımız halde..
  Kamyonette sadece  plastik  tampon ve  çekme demiri  hasar aldı belki  200 tl  hasar var yok.. Benim arcımda  işçilik hariç  3500 tl civarı hasar oluştu..

Bu gibi durumlarda  tazminat davası  konusunda bilgisi olan arkadaşlar varm  mı ? bir kaç sorum olacak  özellikle  bu gibi davaları açmış arkadaşlar olursa  tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim..

Sizce  aracımın ikinci el değerinde  ne kadar düşüş olmuştur..

Allah kimsenin başına böylesi olaylar  vermesin...

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
Ynt: araç deger kaybı.. kaza....

Cok gecmis olsun. Cana gelmedigi icin sukur etmek lazim bu arada araci hemen satmayi dusunuyormusunuz.?
Yoksa ilerisi icinmi soruyorsunuz araciniz yaklasik  3000 ile 4500 tl arasi deger kaybi olur normal piyasada ama bazen satarken belki daha farkli fiyata bir fiyatada satabilirsiniz.

Edit: Kenan bey yaziniz ufak harf olarak düzenlenmistir lütfen forumda büyük harf kullanmamaya dikkat gösterelim. Tesekkurler.

demrkirans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı hemen satmayı düşünmüyorum.. Ama bu olayı da hazmedemiyorum.. parayı kolay kazanmıyoruz...    Dava açtığım zaman  kazanacağım muhakkak  fakat tazminat miktarında çelişkiye düşüyorum..
֜stelik  karşı sürücünün rahat tavırları  ve suçluluğu olayı  benim için daha  önemli kılıyor..

Ben ilk arabamda  arkadan bir araca  dokundum...    benim aracımın  kaputunda  ufak bır ezik olmuştu  dıger araçta hasar yoktu.

ama ben kendı aracımı bırakıp  dıger aractakı çocuk için endişelendim hemen çocukta bir şey varmı  diye bağırdığımın hatırlıyorum..

ben bukadar hassas davranmıştım yıllar evvel..

şimdi  bu yasadıgımız olay benım basıma gelseydı   aractakı çocuk ve bayan için deli divane olur  ve özür üstün özür dilerdim..

her yerimden pişmanlık akardı..bır kaç gün sonra arabanız için yapabilcegim bir şey varmı dıye telefon acardım ( kesin yapardım ben kendımı tanıyorum   :)  )

araç bı tamırden çıksın bakalım ..

Hukukçu arkadaşların destegını beklerimm..

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

4 parcada hasar oluşmuş ,  3 4 bin civari deger kaybi olmustur, bu işe bakan avukatlar var sizin adiniza tum isleri hallederler paraninda yarisini alirlar, karsi tarafin davranislari hosunuza gitmediyse dava acın.

demrkirans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu durumda 4000 tl kazansam davadan  2000 lirası avukat alacak ...  bu çok yüksek bir rakam gibi.. 

benim bildiğim  500 tl  avukat masrafı olur sanıyordum..

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu tarz davalarda aracın daha önceden kazalı olmaması gerekiyor ki sizin durum buna uygun. Araç değer kaybıyla ilgili öncelikle 2000 TL lik bir dava açarsınız bilirkişi deliline dayanırsınız bilirkişi aracın değer kaybını 2000 TL üzerinde bir değer olarak belirlerse eksik kalan kısım için davayı ıslah edip eksik kalan harcı tamamlarsınız tahmini masrafınız harç bilirkişi vs 1000 TL civarında olur yaptığınız masrafı kazanmanız durumunda karşı taraftan alırsınız. Basit bir dava olsa da 1 sene civarında sürer davanız.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Boyle bir durumda avukat beni aramisti ve dava acmak isterseniz yardimci olurum demisti siz hic ugrasmayacaksiniz ve tazminatin yarisini alirim diye teklif sunmustu , baska avukatlar belki daha dusuk tutabilir ucreti ama 500e zannetmiyorum o parayi danisma ucreti olarak aliyor avukatlar.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Çok geçmiş olsun. Bu benim de merak ettiğim bir konu. Adamın biri gelip gözümüz gibi baktığımız aracımıza çarpacak ve sıfır aldığımız araçta min. 5.000 tl değer kaybı yaşanacak. Yazık günah! :(

K

karaoglan

Bilgi Girilmemiş

çok geçmiş olsun. maalesef ülkemizde herkese  ehliyet veriliyor her tür insan trafiğe çıkıp canavar oluyor

by_lotto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Büyük geçmiş olsun..  inşallah hakkınızı alırsınız..