aracım stop etmiyor..

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha oncekı arabam tempra idi ve onda bu bir özellikti. Yani dışarı çıkman geriyor fakat bu sırada otomobilin rölentide çalışmasını ve kapılarınında kilitli olmasını istiyorusun bunun için kontak anahtarının ordaki çıkıntıya basarak park lambalarını yakıyorsun ve anahatarı yerinden çıkarıp gidiyorsun. Garip ama gerçek....:)

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç otomatik değil.. nasıl bir özellik bu anlamadım başka corsacılardada bu durum başlarınında başına geldimi yani merak ettim çok.. :confused:

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ozellik mi. Ilginc valla. Ne icin koymuslar ki? Farlari acik unutmayalim diyemi cok garip geldi.

soğuk havalarda aracın içini falan sıcak tutmak için olabilir. kısa süreli parklarda klimayı açık bırakıp arabadan inmek için.. bmwlerde bu özellik var ama araba çalışırken değil motor sıcakken arabadan inerken klimayı açık bırakıyorsun böylece arabanın içi sıcak kalıyor.. ama corsada böyle bir özellik olduğunu sanmıyorum..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o tempra tipo lar çok ilginç arabalardır o kadar çok gizli özellikleri varki :D tam bir fenomen araçlar ibr arkadaşımın temprası yanmışdı kendi kendine araba alev aldı.. :D zamanında

benimde sw ları çok çok hoşuma giderdi hayla yolda bir tempra sw görsem kafayı çevirir bakarım güzel arabadır.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşım akünün kutup başlarını sök ve 20 dk bekle sonra tak tekrar dene .

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam denerim... teybinde şifresini bulup denicem. sigorta falan yanmış olabilirmi acaba?

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide bu bir özellikmiş işte.. sorun olan neki?? Neden sökeceksiniz aküyü falan...
keşke benim aracımda da böyle birşey olsa; turbo timer gibi vazife görür. yada ne biliyim, apar topar bir yere girip-çıkmam gerektiğinde harika işe yarar. motorun ömrüne dahi faydası olur.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
daha önceden böyle yapmıyorsa aküyü sök dene . yok bu bir özellikse eyvallah.

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide bu bir özellikmiş işte.. sorun olan neki?? Neden sökeceksiniz aküyü falan...
keşke benim aracımda da böyle birşey olsa; turbo timer gibi vazife görür. yada ne biliyim, apar topar bir yere girip-çıkmam gerektiğinde harika işe yarar. motorun ömrüne dahi faydası olur.

corsa c si olan arkadaşlar bir denerse daha yardımcı olur bence.. ben kısa süreli bıraktığımda aracın sürekli park lambalarını açık bırakırım..
bugünde öyle yaptım araba frene bastığım zaman kontağı kapattığımda stop etmiyor ama freni bırakınca stop etmesi garip geldi bana...