aracım yagmurda çalışmıyor. yolda isem gaz yemiyor stop ediyor acill !!

hunter03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu problem ilk olduğunda yağmurdan kaynaklanacağı hiç aklıma gekmemişti ve şu konuyu açmıştım.
"merhaba. 94 model corsa city'm var. araç orjinal benzinli ve 153bin kmde. bakımları falan tamdı. yolda 90 km hızla 5. viteste gitmekteydim viyadükte kamyon arkasında yavaşladım dörde aldım sonra üçe aldım araç birden yığılma yaptı fren yapar gibi gaza bastım gitmedi iyice yavaşladı ikiye aldım yine gitmedi. emniyet şeridine çektim bire taktım hızlandı ikiye attım yine çekmedi.stop ettimm tekrar zor çalıştı bire attım baya yüksek devirde ikye attım yine yığıldı fren yapar gibi gitmedi gaza kökledim zorla derken hızlandı baya yüksek devirde üçe attım topladı ve düzeldi. bu olaydan beridir 15 km bindim ama hiç bi sıkıntı gözükmüyor. tekrar sorun olmadı. yardım edebilir misiniz. lütfen cevaplarınızı bekliyorum."
daha sonra bundan bir ay kadar ve yaklaşık 400 km sonra ki bu arada hiç sorun olmadı, yine yağmurun yeni başladığı bi gün yola çıktım ama çok yağıyordu yolda su birikintisi de vardı 10 km demedi yine gaz yememeye başladı stop etti ama bu sefer tecrübemle fazla gaz vererek ulaşacağım yere ulaştım ve yağmur dinip araba kuruyunca problem ortadan kalktı. ustam distribitöre su kaçtığını bu modellerde olduğunu ve memlekete döndüğümde koruma takarak halledebileceğimizi söyledi. ancak dün gece yağmur yine şiddetli şekilde yağmaya başladı. sabah hala yağıyordu. ama aracı en son kullandığımda yagmur yoktu. aracın durduğu yerde su birikintisi falan da yoktu yalnız sabah yine aracım çalışmadı. yağmur hala yağıyor ve aracım da hala çalışmıyor. sorun ne olabilir çok müşkül durumdayım yağmurda araç lazım o da çalışmıyor. teşekkürler.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sorununuz benzin pompası gibi ve araç su kacmasıyla çalışmaz da durduğu yerde su alması imkansız dediniz gibi distribütör aracın çalışmasını engeller ama sizin anlattığınıza göre araç 1.vitesde hızlanıyor sorun yok 2-3.vitesde araç yığılma yapıyor anlattığınıza göre bu sorun benzin pompası gibi benzin pompası hem cekisi hemde ilk çalışmayı etkiler ama ilk olarak benzin filtresini degistirmenizi öneririm belki filtrede tıkanmış olabilir
Yapılacak işlemler distribütör o yağmurlu günde çok su aldiysa kurumamısda olabilir yada oksitlenme yapmıştır ilk önce içini temizletin
Sonra benzin filtresini değiştirin filtreyi her 10 bin bakımında değiştirin her bakımda degisince motora daha temiz benzin gider
Eger yine düzelme yoksa ateslemede de sorun yoksa sorun benzin pompası