Opel astra j stop etme

Emresazakes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar uzun zamandır canımı sıkan bir durum var sizlere danışmak istedim.

2012 model opel astra J kullanıyorum 1.6 benzin lpg li. Aracım 1.5 ay önce kadar sabah ilk kontakta boğuldu dalgalandı ve stop etti. 2. Kontakta da aynı şey oldu 3 te de. 4. De zar zor bir şekilde çalıştı ve bu olay 1 hafta boyunca devam ettim. Aracı ustama götürdüm lpg hattını kesti tanktan vanayı kapattı. 2 gün arabaya benzinde bindim ve sabahları çalıştırırken sorun yaşamadım. Lpgcimin de haberi doğrultusunda hareket ettik. Benzin de sorun olmayınca lpgcime gittim o da kontrollerini sağladı ve bir sıkıntı göremedi. Araçta kendiliğinden düzeldi. Ve dün sabah aynı şeyi tekrar yaptı. Bugün de yaklaşık 3. 4. Kontakta çalıştı. Kontağı vurunca araç çalışıyor boğuluyor tekleme falan derken stop esiyor. Bu 3. 4 kez oluyor. Sorunu belirleyemedik. Benim aklıma gelen 2 şey var sizlerinde yorullarını bekliyorum.Ve bu gün içinde sadece günün ilk kontağında oluyor. Gün içinde daha sonradan böyle birşey yaşanmıyor

1. benzin pompası arızası var gibi düşünüyorum depo nerdeyse yarının biraz altında almıyor ama yinede bilemiyorum
2. Subap kesme olayı varmış ondan olabilir mi?

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar uzun zamandır canımı sıkan bir durum var sizlere danışmak istedim.

2012 model opel astra J kullanıyorum 1.6 benzin lpg li. Aracım 1.5 ay önce kadar sabah ilk kontakta boğuldu dalgalandı ve stop etti. 2. Kontakta da aynı şey oldu 3 te de. 4. De zar zor bir şekilde çalıştı ve bu olay 1 hafta boyunca devam ettim. Aracı ustama götürdüm lpg hattını kesti tanktan vanayı kapattı. 2 gün arabaya benzinde bindim ve sabahları çalıştırırken sorun yaşamadım. Lpgcimin de haberi doğrultusunda hareket ettik. Benzin de sorun olmayınca lpgcime gittim o da kontrollerini sağladı ve bir sıkıntı göremedi. Araçta kendiliğinden düzeldi. Ve dün sabah aynı şeyi tekrar yaptı. Bugün de yaklaşık 3. 4. Kontakta çalıştı. Kontağı vurunca araç çalışıyor boğuluyor tekleme falan derken stop esiyor. Bu 3. 4 kez oluyor. Sorunu belirleyemedik. Benim aklıma gelen 2 şey var sizlerinde yorullarını bekliyorum.Ve bu gün içinde sadece günün ilk kontağında oluyor. Gün içinde daha sonradan böyle birşey yaşanmıyor

1. benzin pompası arızası var gibi düşünüyorum depo nerdeyse yarının biraz altında almıyor ama yinede bilemiyorum
2. Subap kesme olayı varmış ondan olabilir mi?

hocam aynı sorunu iki gündür bende yaşıyorum.
hatta bir arkadaş da sabah aynı sebepten bi konu açmış.
http://www.opelim.net/forums/teknik...ana-gelen-motor-kismindan-gelen-sarsinti.html
aynı anda aynı sorunların 3 kişi de baş göstermesi çok ilginç.

lpg ye geçene kadar 3-4 kez marş yapıp stop ediyor araç çok sarsıntılı şekilde. lpg ye geçince herşey normale dönüyor.
dediğiniz lpg vanasını kapatma işlemini yapmadım henüz. sorunun neyden kaynaklandığını anlayamıyorum ama fakir-zengin karışım hatası gibi geliyor bana. araç benzinde marş yapınca boğuluyor, sarsıntılı marş yapıyor.

mehmetkğn

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aynı sorunları ben de yaşıyorum. Aradan epey zaman geçmiş ama bir çözüm bulunduysa paylaşabilir misiniz ?

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu 3 gündür ben de yaşıyorum,
sabah ilk marşta patırtılı kütürtülü dalgalı sarsıntılı çalışıyor. duman vs. atmıyor. sonra service:esp arızasını yakıyor, kontağı kapatıp tekrar çalıştırınca her şey normale dönüyor gün boyu ne tekleme ne silkeleme ne de garip bir ses duyuyorum. sorunu sadece sabah ilk marşta soğuk motorda yapıyor.
ustama götürdüm bilgisayara bağladı arıza kodlarını okudu, zengin karışım hatası dışında hiç bir sorun bulamadı. o hatayı da her zaman veriyor zaten belli aralıklarla lpg den dolayı. bobinden şüphelenmiştim ben, ateşleme sorunu var gibi geliyor usta dedim. bobini söktü gözle elle kontrol etti. bobinde kararma, kırık vs hiç bir şey yoktu. zaten bobini değiştireli 20bin km falan olmuştu. bujileri değiştireli de bin km falan oldu.
lpg ciye gittim lpg filtre değişim zamanı gelmiş onu değiştirdi gözle ve elle kontrol etti lpg hattı boyunca ne varsa. o da bi sorun yok dedi.
yaşadığım yerde 3 gündür hava sıcaklığı sıfırın altına düşüyor, camlar buzlanıyor ve araç 3 gündür bunu yapıyor. olayın kesinlikle sıcaklıkla alakası var.
bugün hava 1 dereceydi buzlanma yoktu camlarda, bugün yapmadı mesela.

aklıma subap sorunu geliyor. subaplar miyadını doldurursa en net soğuk havalarda sabaha ilk marşta anlaşılıyor diyorlar.
ama subap sorunu olsa araç bu kadar rahat davranmaz, o sabah ilk sorundan sonra her şey normale dönüyor. ne bir duman, ne bir ses, ne stop etme, silkeleme ne de performansta bi azalma...
garip bir durum

Son düzenleme:

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et