Aracım Stop etmiyor

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 3 haftalık opel kullanıcısıyım 2012 astra 1.4 T sport benzinli aracım var. İki gündür çözülemeyen bir sorun mevcut. Aracım Stop edip kontağı çıkarttıktan sonra yaklaşık 1 sn. Sarsıntılı çalışıp öyle stop ediyor. Bilgisayarda hata vermiyor. Kimse bulamadı sebebini. Birisi ters çalışıyor diyor. Birisi turbodaki havayı atıyor normal diyor. Kimisi direksiyon altında modül var ondan diyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varımdır. Hayırlı akşamlar

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Örnek video paylaşırsanız arızanın nasıl gerçekleştiğini görürüz. Belki normal davranıştır. Forumdaki arkadaşlar izleyip ona göre yorum yaparlar.

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ahmet1.4t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasim sana cevap yazmak icin uye oldum ayni sorun bendede vardi fakat bunun yaninda yuksek devirlerde tekleme problemim vardi. servise gec stop.ediyor diye vermedim tekliyor diye verdim.
Bobin buji ve turbo selenoid valfi degisimi sonrasi teklemeyle birlikte gec stop etme problemide halloldu belki bu bilgiler yardimci olabilir sana iyi aksamlar.

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve mskirca

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasim sana cevap yazmak icin uye oldum ayni sorun bendede vardi fakat bunun yaninda yuksek devirlerde tekleme problemim vardi. servise gec stop.ediyor diye vermedim tekliyor diye verdim.
Bobin buji ve turbo selenoid valfi degisimi sonrasi teklemeyle birlikte gec stop etme problemide halloldu belki bu bilgiler yardimci olabilir sana iyi aksamlar.
Çok teşekkür ederim yarın ilk işim bunlara baktırmak olacak.

ahmet1.4t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rica ederim. Gecmis olsun umarim hallolur keyifle binersiniz araciniza

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün götürdüm ustaya bobinleri sağlam dediler. Arac soğukken yapıyor. Şimdi pazartesi yetkili servise bırakacağız bakalım ne olacak.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aksaklık olduğunu düşünmüyorum, 4 silindirde 4 buji var. Stop ederken son anda bir ateşleme yapılıyor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: b.arat

Nejat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aksaklık olduğunu düşünmüyorum, 4 silindirde 4 buji var. Stop ederken son anda bir ateşleme yapılıyor olabilir.
Peki bunun çözümü sizce ne olabilir. Az önce bir ustada kontaktan kaynaklı olabilir dedi. Kafayı yicem. Haaa bide serviste güvenilir değil. Gecen hafta yagmur Sensörü hata verdi. Eskişehir alpataya götürdüm. Direk sensör değişimi olmalı bozulmuş dedi. 1400 TL çektiler. Meğer sigorta atmış 35 kuruşa yaptık. Ne yapacağız bilmem.