Aracı sattım ama başıma gelene bakın.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar arabamı iki gün önce sattım.

Benim aracım 148.000 KM
2003 Njoy Kırmızı
4 Parça Boya ve boyalı sandığım kaput değişmiş çıktı
Arka amortisörler patlakmış opise götürdü alan adam
Şaseler vs sağlam çıktı

Arabayı 2 aydır internete vermiştim 22.250 ye fiyatı abarttığımı biliyorum ama ya tutarsa diye koymuştum ne arayan oldu ne soran taki geçen gün cuma günü aradılar geldiler bindiler gezdiler 4 parça boya var baktırırsınız dedim eğer bu şekilde çıkarsa 21.500 e pazarlık ettik adam babama demişki msj atıyosun abi arabanın geçmişi geliyor filan sohbet etmişler pazartesi parayı toparlayınca ararım dedi adam ben aramaz sandım aradı

Babam bizim plakayı girmiş msj atmış araba 2006 senesinde 7 milyarlık kaza yapmış kaskodan yapılmış bende napalım baba arabayı gösterecekler beğenmezlerse almazlar dedim yani

neyse geldiler götürdüler opise 100 lira verip baktırdılar yetmedi bi ustada yanlarında getirmişler galerici gibi bir adam oda heryerini inceledi kaput değişmiş deyince tekrar pazarlık oldu 500 daha düştüm istersenizde kalsın dedim 21.000 e anlaştık noteri hallettik ertesi gün beni aradı adam o para sana yar olmasın burnundan gelsin helal olmasın bilmem ne ne oldu kardeşim bu msj attık biz böyle böyle 7 milyarlık hasar çıktı ee sen öğrentmişsin babama zaten böyle msjla bakıldığını ayrıca zorla satmadımki ben sana arabayı baktırdın aldın bağrıştık filan dünden beri gidip arabayı geri almayı düşünmeye başladım paranda senin olsun diye sonrada vazgeçtim benlik birşey yok diye bilemedim yargılayamadım durumumu objektif olarak.

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen rahat ol dostum, adam olan gelir der ki, kardeş baktım ben tramere 7000 tl lik hasarı varmış gözden kaçırmışım, noter masrafları bana ait olsun, kaç gün bende kaldıysa günlük araç kirası olarak onuda düşelim, aracı geri al der. ama bunu alan kişinin teklif etmesi gerekir.

sen hiç takma kafana, aracıda geri alma.

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapılması gereken farkına vardıktan sonra 7 milyarlık hasarı olduğunu ve haberinizin yeni olduğunu alıcıya söylemekti. Ekspertizde veya mesajda hasar ortaya çıkmasından çok daha iyidir.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanında galerici, usta vs adamı getirmişin, arabayı opise götürmüşün bakmışın pazarlık yapmışın araç sahibine sms le arabayı sorgulatmayı sen öğretmiişin bi zahmet sorgulatmadan almayıver almayacaksan böyle insanlardan nefret ederim, siz rahat olun arabayı felanda geri almaya kalkmayın ararsada açmayın seni Allah'a havale ediyorum de geç, ettiği laflara karşılık o araba da sana yaramasın de istersen görüşürsen bidaha.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kusura bakmasında okadar servise v.s. gitmiş baktırmış siz zaten bildiklerinizi söylemişsiniz gitsin o zaman servise ve yanında getirdiği arkadaşa bahane bulsun.. ticaret bu malı görerek beğenerek alıyorsun ve üstüne incelemişsin sonra yok söyle böyle diyerek sizi rahatsız edemez sen sonuçta sıfır araç satmadınız

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Durun ben size çok daha ilgincini anlatayım. Bundan önce Vectra B aracımı sattım. Ardan tam 8 ay geçmiş. Yanlış okumadınız tam 8 ay. Aracı sattığım adam beni aradı. Dedi ki motoru geçen hafta indirdik bir sürü masraf çıktı 6 milyar para harcadım. İnşaallah o para sana yar olmasın. El insaf yahu. Bende dedim ki getir lan arabayı aldığın fiyata ver. Tamam o zaman dedi. 1 sene oldu hala getirecek.
Piyasada bir sürü zavallı dolaşıyor. 10 yaşında tabiri caizse kız gibi araç arıyor. Boşver takma kafanı. İçin rahat edecekse, arkadaşımın dediği gibi noter masraf ve kalma ücretini düşmek şartıyla geri iste.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onur kardeşim öncelikle bana göre senin yaptığında bir yanlışlık yok sen bildiğin herşeyi söylemişsin artı adam arabayı alıp bakıtmış yanında ustada getirmiş biz tramer kaydınıda kendi öğretmiş o sebeple için rahat olsun.biz araba almadan önce ilk yaptığımız tramer kaydına bakıp sonrada ustaya göstermek o da tramere baksaydı onun hatası.benim başımada benzer bir olay geldi arabayı alırken tramere bakıttım usta da baktı araba mükemmel dediler arabayı aldım 2 ay sonra motor indi maalsef benim silindir üst kapak çatlamış çünki araba conta yakıp taşlana taşlana artık üst kapak incelmiş ama adam bana bunları hiç söylemedi ben da ağzıma geleni saydım sen ise herşeyi söylemişsin yani razı pazarlık olmuş hiç canını sıkma ALLAH herşeyi bilir.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun...ben artık araba satarken artık alacak adama diyorum ben hiç bişey bilmiyorum...adamını getir baktır...arabamı yerinden oynatmam...diceksiniz neden evet götürsemde kendim sürerim...alacak kişiye arabayı almadan vermem...neden mi bundan 4 yıl önce şahinim vardı...birisi aradı ve arabayı almak istediğini söyledi...bende buyrun gelin dedim...adam geldi araba garajda dedim...indik garaja baktı arabayı begendi...tmm dedi götürüp ustaya gösterelim dedi...bende tmm götürelim dedim...aracımdada adana takılı idi...bi sesini duymak için çalıştırabilirmiyim dedi...bende buyrun dedim ve ondan sonra olan olduya aracımın önü duvara dönüktü aracı viteste çalıştrdı ve aracın tampon far panjur hep kırıldı...eeee ne olcak dedim...abi sengit yaptır fiyata ekleyelim dedi.tmm dedik güvenerek...iyi niyetli olarak...gittm yaptırdım adamı 2 saat sonra yptıdım gel arabanyı baktır al...geldi baktrdı ustası sürdü...araç dediğim gibi motor birinci sınıf kaportada hatasızçıktı...ayrıca ben o gün 200 tl gibi bir rakamda harcadım...aracın yapımına...neyse abi gidelim anlaşalım dedi...adam başta tamponu vurdum ama araba sizdeydi beni ilgilendrmez dedi...neyse odakinler falan araya girdi anlaştık bir şekilde...neyse abi sen git ben parayı cekip getireyim dedi...tmm dedim ve ayrıldım ordan...aradann saatler geçti günler geçti ne arayan var ne soran...adama arabı vermiyorum sana msrafmı ver dedim onuda vermede kaçtı gitti...numarasını değişmiş...kapatmış araki bulasın...yani kısacası benim arabımı alaca kişi karşında iyi niyetli birini bulmuycak...hayatımda yaptığımen büyük yanlışlardan biri buydu...tekrardan geçmiş olsun...sert tavrınızıda koruyun bence...

Son düzenleme:

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu durumda alan kişiyi de düşünmek lazım..
O kadar para servisi,ustası onay vermiş olmalı ki almış adam sonra gitmiş hasar kaydı çıkmış..
Ancak adam tramer kaydından haberdar olmasa amenna sizin art niyetiniz diyeceğim ama ona araç sağlam diyen ustaya bişey demiyor, bu araç şöyle kaza geçirmiş demeyen servisede bişey demiyor size mi çatıyo?
Ortada karşı taraf açısından mağduriyet varmış gibi düşünülebilir ama sebebi siz değilsiniz bence takılmayın ha yok içim rahat etmez diyorsanız masrafları üstlensin karşı taraf geri alın arabayı..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
4 parça boya+kaput değişimi keyfe keder bir işlem değildir. Sormadı mı 4 parça neden boyandı, kaput neden değişti diye? Piyasada arabanın "A" sından anlamayan pek çok alıcı var. Alıcı aracı yetkili servise götürmüş, ikna olmamış bir de ustasına baktırmış onlar da gerekenleri söylemişken bile bile aracı almışsın, peki daha sonra neden çamura yatmaya kalkıyor ki? (acaba fiyatın daha da düşmesini mi bekliyor?)

Bu tür insanlar yüzünden inanın birşey satmak istemiyorum. 1963 model Taunus marka aracımı satılığa çıkarmıştım, bazı alıcı adayının sorduğu ilginç sorular:
- Aracın ilk sahibimisiniz?
- Maşallah Anadol'a çok iyi bakmışsınız, ne kadar istiyorsunuz?
- Aracın kliması faal mi?
- Hiç motor yapıldı mı?
- Boyası orjinal mi?