Araç Içinden Gelen Trim Sesleri

ylmzmtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ylmzmtl.com
2010 Model J 1.6 Benzinli Astra kullanıcısıyım aracım 43.000 Km de direksiyon arkası göstergelerin ordan, torpidodan, sağ ön kapı içi ve sol arka kapı içi plastik aksamı ya da fitillerden kaynaklı olduğunu düşündüğüm ince ve rahatsız edici bir şekilde gacır, gucur eden trim sesleri gelmeye başladı. Öncelikle bu ses konusunda yalnız mıyım yoksa aynı dertten muzdarip arkadaşlar var mı bilmek isterim? Aracıma tekrar dönecek olursak bir kaç detay paylaşayım. Aracımın hiç bir aksamı sökülmedi Allaha Şükür ufak bile olsa bir kazaya karışmadım şimdilik camlara film çektirmedim yani kapı döşemelerim sökülmedi. Kısacası yıla bağlı olarak aracım eski onun dışında araç orijinal bu sesleri özellikle arnavut kaldırımlı taşlarda yada stabilize yollarda 1 ve 2. vites de araç 20-50 km seyrederken çok ciddi rahatsız edici şekilde duyuluyor. Bu konudaki görüşlerinizi bekliyorum

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
2011 model aracımdada malesef bu sesler mevcut hocam. Zamanla plastik esnekliğini kaybedip muhtemelen kapıya sürtünmeye başlıyor gibi değerlendiriyorum bu sesleri.

ylmzmtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ylmzmtl.com
2011 model aracımdada malesef bu sesler mevcut hocam. Zamanla plastik esnekliğini kaybedip muhtemelen kapıya sürtünmeye başlıyor gibi değerlendiriyorum bu sesleri.
Çok sinir bozucu ve gıcıık sesler dediğim gibi bozuk yollarda düşük hızda giderken çok gacırdıyor yukarıda yazmayı unuttum sürücü koltuğumdan da aynı gıcırtılar geliyor bunların bir çözümü var mı yani ne bileyim evimizde kapı gıcırdadığında menteşeyi yağlardık ses giderdi araç koltuğunun neresini yağlıyacağız :)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Koltuğun altta bağlantı vidaları var ancak nasıl bir çözüm üretilir bilmiyorum. Eskiden ses gidermek için ses yapan parçalar sökülüp araya çift taraflı bant yapıştırılarak tekrar takılırdı bu şekilde ses kesilirdi o işleremi başlasak acaba :)

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta direksiyon arkası göstergelerden devamlı dijital bir ses geliyor. Arada dokunmatik ekranın oradan sanki cd okuma sesine benzer bir ses geliyor. Kardeşim arabayı ilk aldığından beri vardı bu sesler dedi ama ben yeni farkına vardım. Daha doğrusu radyo kanallarımı bozdular AS tuşuna basarak. Yeniden ayarlamaya üşenince radyo dinlememeye başladım. Bu sesi bu yüzden fark ettim büyük ihtimal :)

baran1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende ilginç bir sorun var, 2 kez oldu 1 ay içinde. yolda gidiyorum hiçbir ses sıkıntı birşey yok birden araçta uyarı sesi gelmeye başlıyor (Emniyet kemeri takmayınca verdiği tın tın sesi). fakat ne uyarı ekranında birşey var ne de herhangi bir sebep. Emniyet kemeri ikazı desem göstergede emniyet kemeri uyarısı çıkmıyor kemeri söküp takınca gitmiyor. Dün akşam kendiğiliğinden oldu sonra kesildi sonra sinyal verince sinyal sesi gelmedi yine bu tın tın sesi başladı. Aracı stop edip çalıştırınca düzeliyor. Ah opel ah ford da hiç görmediğim şeyler bunlar, hata mı ettim acaba :(

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Çok ilginç bir sorun hocam ancak gelen ses emniyet kemeri sesi değildir gibime geliyor. Daha hızlı öten bir ses olması lazım. sanki bir ara benim araçtanda gelmişti sağa çekip kapatıp açınca düzelmişti ancak bir daha hiç rastlamadım.

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba hız limiti mi ayarlandı? Direksiyondan değilde menüden ayarlanan hız limitinde belirlediğin hıza ulaşınca kemer ikazı ile aynı uyarı çıkıyor.

baran1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba hız limiti mi ayarlandı? Direksiyondan değilde menüden ayarlanan hız limitinde belirlediğin hıza ulaşınca kemer ikazı ile aynı uyarı çıkıyor.
O sürekli ötmüyor ve bilgi ekranında hız limiti aşıldı yazıyor.
Bunda hiçbir uyarı yok sadece ötüyor. Bir daha olursa video çekmeye çalışıcam.

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım 2015 çıkışlı astra sedan 1.6 cdti 35.000 km'de. Sol ön kapıdan kalkışlarda cızırtı geliyor. Emniyet kemeri ayar yuvalarından arada sırada ses geliyor. Ekrandan bazen cızırtı geliyor. Dün de sol arka kapıdan lıkır lıkır su çalkalanma sesi geliyordu, önce yakıt deposu sandım ama araştırınca kapı içine su biriktiğini öğrendim. Kapı altındaki plastik tıkaçları çıkarınca rahat yarım litre su boşaldı kapıdan.
Hülasa, Astra demek trim sesi demek. El mecbur katlanacağız.