Apandist Ameliyatı Oldum.

topuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Günümüzde, herkesin bir rahatsızlık atlattığı olmuştur. Herkese sağlık ve mutluluk dilerim. Acı, sancı çekenlere Allah (c.c.) sağlık ve sabır versin.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Emre

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim ailede ırsı bir hastalık...babanneminde devamlı karın ağrısı oluyordu karabük küçür bir yer olduğu doktorlarda elındekı malzeme eksıklıgınden dolayı anlayamadılar ankarada 4 sene sonra anlasıldı...babamdada var babannemın 9 kardesının 6^sında var bendede cıkacak dıye aklım cıkıyor...

abi sanada geçmiş olsun...amelıyatı cok kısa ama erken teşhis edilmeyıp patlarsa bırde cok kotu sonuclara sebep oluyor...

Sağolasın.

Geçmiş olsun Emre...
Ağrı kesici olayına çok dikkat arkadaşlar. olur olmaz almayın... karın ağrısı diş ağrısına benzemez... benim başıma buna benzer bir olay gelmişti 1 gece etfalde tam 9 ayrı doktor teşhis koyamadı. nedeni ise karnıma bastıklarında kasılıp kalmam.karnım kasılıyor dolayısı ile adamlar kontrol edemiyorlar. bayan doktor bile denedi:) olmadı. (bir yandan kan alınıyor testler yapılıyor falan) sonuçlar herşey normal ama ben kıvranıyorum sonunda adamlar kasılmaların durmazsa rahatlayamazsan açıcaz dediler apandist olabilir daha kana karışmadığından gözükmez bekleyelim ama sonuçta gerekirse gerçekten açıcağız diyorlar. ben kıvranıyorum açın dedim (kesicekler yanii) sonra en son gelen 9. doktor gaz olabilir dedi ve lavman verdi. (daha öncekiler tuvalet durumunu kabızlık falan sordular ama maaşallah düzenli olduğundan o konuda problem olmadığını belirtmiştim) gerisini anlatamam anlatsam burada gülmekten yarılırsınız ve forumun gündemine otururum o kadar yani:) sonuçta apandist çıkmadı ve ertesi gün öğlene kadar müşahade altında kalıp eve döndük. ama çektiğimi bir ben bilirim bir Allah birde Allah razı olsun bi dünya kafası ile gecenin 3 ünde benimle hastaneye koşturan kankam...
KArın bölgesindeki ağrıyı ciddiye alın geçmez ise hastaneye mutlaka gidin...
birde mide ağrısı olayı var şu anda bende (belki o zamankide oydu). reflü olanlar bilir. göğse doğru yayılan insanda kalp krizi şüphesi bile uyandıran bir ağrı. buda çok fenadır...
uzun zamandır bu nedenle kahve kola çay vs çok az içerim. çayı sade kahvaltıda kola vs ayda bir. içki sigara zaten yok Allahtan...
Aman sizde bunları fazla kullanmayın.
Allah sağlık sıhhat versin hepimize...
Tekrar geçmiş olsun kardeşim...

Sağolasın.Aynen öyle abi.Allah'tan ağrı kesici felan lamamıştım ve tokta değildim.O yüzden teşhis zor olmadı ama yinede her ihtimal gözöüne alındığı için 1-2 saat serum-ilaç ile zehirlenme yada gaz ihtimallerini elemek için işlem yapıldı.

Geçmiş olsun kardeşim

Teşekkürler.

geçmiş olsun hiç haberimiz olmadı yeni duydum acil şifalar emre

Sağolasın abi.Aniden oldu işte abi.Hanıma bile çıkınca haber verdim:)

öncelikle geçmiş olsun abicim allah beterinden korusun.Hayatında ilk ameliyatın olduğu için heyecan olmuştur ama bunun küçüğü büyüğü olmuyo allah korusun yatıp da kalkamamak da var.Ben 21 yıllık hayatımda 5 6 kere ameliyat oldum en sonuncusu apandis ameliyatıydı gecen sene.Birden bire karın ağrısı şeklinde başlıyo.Bende sizin gibi yediklerimden felan oldu diye düşünmüştüm ama bi yerden sonra dyanılmaz acı çekiyor insan.İnş. benim gibi göbekli değilsindir.Çünkü dikişler geç kuruyo ve sıvı akması vs.v.s olaylar oluyo :D Doktordan az zayıfla direktifleri almıştım bu konuda.

Evet Gökhan.Yok sakindim aslında , karındaki ağrıdan kurtulmak için herşeyi kabulleniyorsun zaten.Kendim dedim alın açın diye.Hafif kilo var ama dediğin sorunları yaşamadım hiç.Doktor da birşey demedi o konuda.Sızıntı felan yok Allah'a şükür.Bandajları zaten ertesi günü almamı söyledi doktor.Banyo bile yapabilirsin dedi.Şu an kurudu sayılır ama Salı günü dikişleri aldırana dek dikkati yüksek tutmak lazım.Bir kaç ay ağır kaldırmamak lazım birde.

geçmiş olsun ALLAH (c.c.) acil sifalar versin.

Amin.Sağolasın.

Günümüzde, herkesin bir rahatsızlık atlattığı olmuştur. Herkese sağlık ve mutluluk dilerim. Acı, sancı çekenlere Allah (c.c.) sağlık ve sabır versin.

amin.

Geçmiş olsun Emre

Sağol Cengiz abim.

Emre abi geçmiş olsun umarım ilk ve son olur bu ameliyat.

Teşekkürler.

geçmiş olsun abi..

Sağol Berat.

adnan1117

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş oolsun hocam 15 yasında bende olmustum çok sızlandım ama:S o karın ağrısınn ne denli felaket bişey oldugnu tahmin bile edemessniz ben benzetiryorm bazen bası ezilmiş yılan gibi kıvranıyodum yerde:=)

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun....