Apandist Ameliyatı Oldum.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu Pazartesi sabahı sahurdan sonra 3 arkadaş İstanbul'a doğru yola çıktık.Niyetlendim ve evden çıkarken son dakikalarda içmek üzere soğuk su almıştım.Doğal olarak içtim suyu.

İstanbula 2 saat kala karın bölgesinde gelip giden burkuntu başlantı.Kafam suya takılmıştı doğal olarak.Soğuktu ve dokundu diye düşünmeye başladım derken İstanbul'a vardığımızda ağrı artık burkuntu şeklinden çıktı devamlı bir ağrı şekline geldi.Birşeyler atıştırdım ama ağrı kesici felan içemedim Allah'tan.ve gelişme olmayınca Medikal park'a gittim.
Acil doktoru çok net anlayamamakla birlikte "birkaç saat dinlen eğer devam eder ise gel tahlil yapalım" demişti.2 saat kadar otelde dinlendim ve hiçbir faydasını göremeyince Yeditepe Üniversite Hastanesi' ne gittim ve hertürlü tetkikine kadar saatlerce ilgilendiler.
Wbc (Beyaz küre) nin :15 binlere yükselmesi ve ultrasound' da görünenler sonucu Apandist olduğu tespit edildi.30 dk kadar sigorta onayımın gelmesini bekledik ve o arada ameliyata hazırladılar.Anesteziden sonrasını zaten hatırlamıyorum.
Doktorumunda belirttiği gibi landoskopik yani tamamen açık değilde karından 3 noktadan kamera ile yapılan "kapalı ameliyat" yöntemi ile yapıldı ve anestezi oluşumdan ayıltılana kadar yaklaşık 1.30 2 saat süre geçmişti.

Dün akşam hastanede kaldım ve bugün sabah serum-ağrıkesici desteğini bırakarak normal beslenmeme tekrar başladım. 11.30 gibi de taburcu oldum.Öğlen ve akşam normal beslenmeme devam ettim ve şu an otelde dinlenmekteyim.Ne olur-ne olmaz diyerek acil bir durumda doktoruma yakın olabilmek için Ankara'ya dönüşümü Perşembe günü olarak kararlaştırdım.Dikişlerimi de haftaya Ankara' da aldıracağım kısmetse.

Biraz uzun oldu arkadaşlar ama ilk defa bir ameliyat geçirdim ve en nihayetinde basit bir operasyonda olsa sonuçta Ameliyat.
Akşam işleri halledip Aksaray'da Opelim.Net iftarında süpriz isim olmayı planlarken asıl süprizi Appendix yaptı bize :(

Sonuç olarak diyebileceğim: saatlerce kıvrandıran bir karın ağrısı için ağrı kesici bile içmeyin ve ciddi bir ağrı ise hemen bir sağlık kuruluşuna gitmek gerekli.Sabah ağrı kesici yutmuş olsaydım sızdırmaya başlamış olan apendistimi daha geç farkedecektim ve sonuçları daha farklı olabilirdi.

Sağlıkta reklam felan düşünülmez ama İstanbul' lular zaten biliyordur ve bende söylemeliyim ki Yeditepe Üniversite Hastanesi gerçekten kaliteli ve işin ehli bir sağlık kurumu.Genel Cerrah Dr Murat Kalaycı' ya da ilgilerinden dolayı buradan teşekkür etmek istedim.

Önce Sağlık.

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Emre iyi gördüm bugün seni . Ben hastanede resmini çekip öyle bir geçmiş olsun konusu açmayı planlamıştım ama hastaneden çabuk çıkarmışlar seni yetişemedim :D

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok geçmiş olsun

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağol Yeliz.Ziyaretin için teşekkürler.Kendimi iyi hissedince daha fazla durmak istemedim.Allah herkese sağlık versin.Şimdi Sabahkinden de iyiyim:) Dikişlerimde sorunsuzca iltihap vs olmadan alınınca tamamen rahatlarım.

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.allah acil şifalar versin....

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre abi çok çok geçmiş olsun.Allah acil şifalar versın..

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler Bora.

Sağolasın Bülent .Teşekkürler.

Geçmiş Olsun
Sevgili Emre

Sağol Murat abi.

geçmiş olsun.allah acil şifalar versin....

Şifa dileklerin için teşekkürler Gökay.

Çok sağol.

Emre abi çok çok geçmiş olsun.Allah acil şifalar versın..

Sağolasın Berkay.

Hepinize şifa dilekleriniz için teşekkürler.