Apandist Ameliyatı Oldum.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi geçmiş olsun bende o korkuyu atlattim

evet bende de ayni sorun var ayda bir kere şiddetli karin agrisi oluyor agridan ne yaptigimi bilmiyorum 3 sene onde doktoru gittim appendix dediler ve aldilar ama bi faydasi olmadi agri başliyor doktoro gidiyorum onlar bakiyolar bişey yok deyip yolluyorlar ama çok şiddetli agi yapiyor tam olarak iki kaburga kemiginin birleştigi yerde

o iki kaburga kemiğinin birleştiği yerdeki ağrı mide ağrısı tahminen. çünkü eğer reflü (yatarken mide kapakçığının tam kapanmaması nedeni ile mide asidinin yemek borusuna kaçıp orayı tahriş etmesi) olayın varsa hatta ülser vs olabilir. yediklerine dikkat et baharatlı yeme sol tarafına yat (sağa yatınca mide konumundan dolayı asit kaçışı daha kolay olur) sık ama az ye. aç kalma. yatağının baş kısmını takoz vs ile yükselt (yastığını değil amaç mideden yemek borusuna asit kaçışını engellemek). şikayetlerin artarsa endoskopi şart... genelde doktorlar mide asidi baskılayıcı ilaçlar veriyorlar. bunlar 28 gün kullanımda genelde seni birkaç ay çok rahat ettiriyor ama yedikelrine dikkat şart...
Tabi tüm bunları kendimde de olan ağrıya benzettiğimden yazdım. kesin sonucu doktor teşhisi kanıtlayacaktır... ama o his midende yumruk yemiş gibi kötü bir ağrı. hatta göğse yayılıp kalp krizi ile karıştıran bile oluyor...
REjim olayını mide aasidi ağzına mide suyu gelmesi ekşime vs varsa dediğim yöntemleri uygula. şikayetler geçmez ise ilerlemiş olabilir ilaç kullanımı tedavi edicidir... ameliyat çok ciddi durumlarda düşünülür ama genelde ilaç tedavi eder. En azından bende böyle...
geçmiş olsun...