Antifriz Değiştireceğim Bu Ürün Alayım Diyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bazı ürünlerde karışım olmuyor. Hazır ürün bunlar sadece doldur devamet. Ama benim almak istediğim ürün karışım yada direk kullanıma uygun bir ürün su eklenmez ise eski 52 kadar dayanıyor.

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Bazı ürünler zaten su karışımlı oluyor. Saf antifiriz susuz kullanılırsa hem zararlı hemde donma noktası düşük olur bundan dolayı saf antifrize muhakkak su katılmalıdır.

Antifreeze, hem ağır hizmet dizel hem de binek araçların özellikle aluminyum alaşımlı sistemlerinde kullanılmak uzere geliştirilmiş duşuk silikatlı, çok amaçlı bir soğutma sıvısıdır. Su ile % 50 oranında (1 ölçu antifriz, 1 ölçu su) seyreltilerek kullanılması tavsiye edilir. Aşırı soğuk iklimlerde ise donmaya karşı maksimum korumayı sağlamak için; % 60 oranındaki antifriz – su (3 ölçu antifriz, 2 ölçu su) karışımı da kullanılabilir. % 67’den fazla ve % 40’tan az orandaki antifriz su karışımının kullanımı tavsiye edilmez.

Motor ve soğutma sisteminde tum yıl boyunca, donmaya, kaynamaya ve paslanmaya karşı mukemmel bir koruma sağlar.
Donma noktasını -55 °C’ye kadar duşurebilir.
İçerdiği korozyon inhibitöru sayesinde pas ve korozyona karşı uzun sureli koruma sağlar.
Yuksek sıcaklıklarda kaynama ve aşırı buharlaşma riskini azaltır.

- ALINTI : Gulf

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bazı ürünler zaten su karışımlı oluyor. Saf antifiriz susuz kullanılırsa hem zararlı hemde donma noktası düşük olur bundan dolayı saf antifrize muhakkak su katılmalıdır.

Benim almak istediğim ürün açıklaması bu şekilde

Depo tamamı anti-freeze konursa -55 derece ye kadar donmaz
Depo'nun yarısı anti-freeze eklenirse – 37 dereceye kadar donmaz

izm06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum değerli üstadlarımız daha iyi bilgi vereceklerdir ancak kesinlikle aynı ürünü kullanmalısın değerlerin değiştiği durumda aracındaki değişiklikler can sıkıcı olabilir saygılar..

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Antifriz sirf motoru donma etikisine karsi koruma degil,ayni zamanda motor paslanma kanal petek paslanmasina hortumlarin korunmasina yardimci olur,suyun kaynama derecesine erteler, motorda cökelme tortu birikimi olusmasini engeller. her 3 senede bir anntifrizin degismesi gerekir.degisik antifriz koymanin sakincalarina gelince: bu karisim kanallarin zamanla tikanmasina tortu olusmasina neden olur.opel firmasi silikatsiz antifriz öneriyor.bu hangi renk olursa olsun fark etmez ama baska markalarin karsimi olmamalidir.yani degisecekse komple tek marka karsimindan olmali. Su olarak kirecsiz sterilize su kullanilmali.
Renke gelince;
bu daha cok üreten ülkeler ile ilgili,yani almanya kavunici sari fransa mavi renk üretiyor.önemli olan dedigim gibi silikatsiz olmasi önemli ki bu motor alisimi icin önemli.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Sanırım bu alacağım ürün tam opele göre sanki. Bende iki yıldır ekleme filan yapmadım çok şükür kaçak filan yok. Ama değişim zamanı geldi. Değişimi komple yapacağım. O yüzden almak istediğim üründen altı litre alacağım çünkü eksilme filan olsa bile fazla olan aynı marka ile kapatacağım.

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Eğer radrotörde, devidaimde ve kalörifer peteğinde kireçlenme varsa daha önce kullandığınız antifiriz dışında başka antifriz kullanırsanız bu kireçler çözülecektir ve olacak aksaklıklar ortaya çıkacaktır. Ben bunu bizzat yaşadım. Yada benim şansızlığımdı kabahati antifrize buluyorum

Bundan dolayı yeni aracımda kırmızı antifiriz var ve bunla devam edeceğim %100 ihtimal GM antifriz içindeki ve ayrıca kesinlikle marketten alacağım içme suyu dışında su kullanmayacağım. Cam suyuna bile şuan içme suyundan başka bir su kullanmıyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eğer radrotörde, devidaimde ve kalörifer peteğinde kireçlenme varsa daha önce kullandığınız antifiriz dışında başka antifriz kullanırsanız bu kireçler çözülecektir ve olacak aksaklıklar ortaya çıkacaktır. Ben bunu bizzat yaşadım. Yada benim şansızlığımdı kabahati antifrize buluyorum

Bundan dolayı yeni aracımda kırmızı antifiriz var ve bunla devam edeceğim %100 ihtimal GM antifriz içindeki ve ayrıca kesinlikle marketten alacağım içme suyu dışında su kullanmayacağım. Cam suyuna bile şuan içme suyundan başka bir su kullanmıyorum

Araç bende sekiz yıldır var. Pek suyla filan işim olmaz olmadı da sürekli antrifiriz kullandım . Ama gerçek olan şu ki su kullanılan araç da sonradan antrifiriz konması durumun da aracın olmadık yerlerine zarar vermesi an meselesi conta yakmaya kadar gidiyor bu durum .

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ustamız güzel yazmış fakat renk konusunda yanlış yazmış.

Bilinen bir Alman firmasında aşağı yukarı her renk antifriz üretiliyor. Veritabanı taraması yapıldığında da Opel marka araçlar için farklı renkteki ürünleri gösteriyor.

Atıyorum Vectra B için mavi gösteriyorsa Astra G için eflatun renk gösterirken Corsa E için sarı olan ürününü gösterebiliyor.
[MENTION=72857]Ose[/MENTION] Nadir hocamın ne renkli antifriz kullandığını bilmeden yazdım onu :)