Antifriz Değiştireceğim Bu Ürün Alayım Diyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski modeller de mavi ve yeşil bildiğim kadarı ile aynı değer de. Sadece kırmızı ve turuncu renk olanlar keskin ürünler. Ben o şekilde biliyorum.

http://cars.febi-parts.com/article.php

Şu katalogdan baktım da abi senin araç için. Astra F için Febi' nin 19400 numaralı antifirizi çıkıyor. Eflatun renkli bi antifiriz bende kullanıyorum hatta yeni değiştirdim diyebilirim.

Eski antifirizin ne ise bence onunla devam et abi hiç farklı ürünlerle fantezi arama derim :)

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Daha önce hangisini kullanıyorsanız ona devam edin bence.

Ben Corsa C'yi aldığımda kırmızı antifriz vardı. Diğer aracımda mavi kullanıyordum. Corsayada mavi koyunca olanlar oldu. Devirdaimi değiştirdim kalorifer peteği tıkandı radyötör su sızdırmaya başlamıştı.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
http://cars.febi-parts.com/article.php

Şu katalogdan baktım da abi senin araç için. Astra F için Febi' nin 19400 numaralı antifirizi çıkıyor. Eflatun renkli bi antifiriz bende kullanıyorum hatta yeni değiştirdim diyebilirim.

Eski antifirizin ne ise bence onunla devam et abi hiç farklı ürünlerle fantezi arama derim :)

:) Bende çok dikkat ederim bu konuya. İçinde olan ürün bu idi.

http://www.hepsiburada.com/petrol-ofisi-super-antifriz-3-lt-p-OTM092502

Bende diğer ürünü saf olarak kullanmak için alayım dedim. Su eklenmeden -52 dereceye kadar dayanıyor. Öyle yazıyor.

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Saf antifiriz tekbaşına o kadar donma derecesi olmaz ancak su ile karışınca donma derecesi azalır.

Bence en iyi karışım %50 su %50 antifiriz

Saf antifeizin donma derecesi -15 ise su ile karışında -40 olur

Sakın musluk suyu kullanmayın 5 litrelik içme suyu kullanın

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Saf antifiriz tekbaşına o kadar donma derecesi olmaz ancak su ile karışınca donma derecesi azalır.

Ölçüm aleti var bende ara ara kontrol etmek için ve bu oranı en iyi şekilde ayarlamak için aldım. Baya işe yarıyor. Ama işte bu ürün de biraz takılı kaldım. Açıkçası ne kadar iyi diye.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sakın musluk suyu kullanmayın 5 litrelik içme suyu kullanın

Hocam febinin antifirizleri, 3 birim antifiriz 2 birim su ile karıştırıldığında -52 derece oluyor.

Dediğiniz gibi en iyi karışım %50 antifiriz %50 saf su karışımı ile sağlanıyor. Yukarıda bahsettiğim 3:2 oranı, motorun içinde kalan ve boşaltılamayan 1 litre sudan dolayı oluyor.
[MENTION=30869]ndipi[/MENTION]
Nadir abi madem antifirizi değiştireceksin, senin dikkat edip yapacağından şüphem yok fakat söz uçar yazı kalır dedikleri için diğer arkadaşların da ilerde okuması için şunu ekliyorum.

Antifiriz boşaltıldıktan sonra motora sadece su konup çalıştırılırsa ve fan açtıktan sonra o su boşaltılırsa ve bu işlem en az 2 kere tekrarlanırsa, su boşalırken de genleşme kabından basınçlı hava basılırsa tortu mortu kalmaz tertemiz olur. Ayrıca eski antifiriz ile yenisi de karışmamış olur :)

Bir de [MENTION=34883]lapsetur[/MENTION] ustanın dediği gibi musluk suyu yerine saf su kullanırsan cincık olur. Millet ayazda napcaz diye uğraşırken sen yoluna bakarsın :D

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ölçüm aleti var bende ara ara kontrol etmek için ve bu oranı en iyi şekilde ayarlamak için aldım. Baya işe yarıyor. Ama işte bu ürün de biraz takılı kaldım. Açıkçası ne kadar iyi diye.

Abi o alet sadece antifiriz ve su oranına göre sana derece veriyor. Dediğin gibi ilk karışım sırasında işe yarar fakat motor çalıştığı sürece özelliğini yavaş yavaş yitirdiği için periyodik değiştirmek gerekir :)