Akü değişimi

Kosaradam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı günler dilerim. Akü değişim ömrü tahmini ne kadar zamandır ya da akünün bitmeye yakın olduğunu anlayabilir miyiz? Az önce trafikte araç istop etti ve akü lambası yandı. 30sn sonra marş yaptığımda çalıştı. Şimdi yemek için mola verdim bakalım çalışacak mı =) 2012 h kasa 102.000km benzinli

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
ort. 2 3 sene gidiyor bizim ülkemizde iyi bir akü alırsanız ama gm nin kendi akü leri baya baya gidiyor omunda fiyatlar uçuk bir akü kullanılmazsa raf ömrü 6 aydır kendi kendini deşarj eder ölür

• Beğen
Tepkiler: Cemil

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı günler dilerim. Akü değişim ömrü tahmini ne kadar zamandır ya da akünün bitmeye yakın olduğunu anlayabilir miyiz? Az önce trafikte araç istop etti ve akü lambası yandı. 30sn sonra marş yaptığımda çalıştı. Şimdi yemek için mola verdim bakalım çalışacak mı =) 2012 h kasa 102.000km benzinli
benim araba da 2012 dizel. Üstünde orijinal gelen akümü geçen sene değiştirdim. Bitmeye yakındı. nasıl anladın dersen marş geç basmaya başlıyordu ve marş motoru sesi yavaşlamıştı. Yalnız şu sorun var hocam. araç çalışır haldeyken kolay kolay akü yüzünden stop etmeyebilir. Şarj dinamosunu kontrol etmekte fayda var..

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlara ek olarak,çalışma esnesında ışıklar kısılır,müzik çalıyorsa anlık kesilebilir..Uzun süre araç yatarasa akü daha erken zayıflayıp bitebilir...

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
bende varta var 4.yili bitti gecen olcturdum 12.6. Adam saat gibi dedi varta aku tavsiyemdir

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Şarj dinamosunu kontrol ettirin. Normal şartlarda araç çalışırken aküden dolayı stop ediyorsa şarj dinamosunda problem vardır.

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Orijinal GM aküm 6 sene civarı kullandım. Müzik dinlerken motor kapalı birden boşaldı. Vurdurarak çalıştırdım ve Varta 60 amper akü taktım. 2 yılı geçti sorun yok. Varta iyidir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
ben 10senelik dizel de gm akü gördüm evet vartada çok iyi ben şu şekilde değiştiriyorum tam yolda bırakmadan oluyor sene de bir marş anında ki voltajı ölçüyorum 10v ve altına düşerse gidip yenisini takıyorum

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Akuculer zaten bunu yapiyor olcme cihaziyla 10 marsta yapilacak gerilimi tek seferde akuye vererek akuyu olcuyorlar ona gkre akunun durumu hakkinda bilgi veriyolar

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Akü başıma ne işler açtı;

Geçen hafta arabayı çalıştırmak isterken birden ESP, Servo Direksiyon arızası verdi ve Hırsızlık Önleme aktifleşip ateşlemeyi kesti. Camlar ve sanroof açık..

Beyin arızası olduğunu düşünüp kutup başını söküp bekleyip sonra tekrar denedim ama olmadı.

Sonra anahtarın arızalanmış olduğunu düşüp 50 km yol gidip yedek anahtarı alıp geldim onunla çalıştırmayı denedim fakat sonuç aynı, hırsızlık önleme...

Yedek anahtar ile araç bilgileri okumadan direk marş yaparak 2 3 seferde aç kapa ile aracı çalıştırdım.

Ertesi gün arıza ışıkları devam ediyordu, cihaza bağlayıp yaklaşık 23 - 25 (ımmobilizer) adet elektriksel arızayı sildirdim.

2 gün sorunsuz çalıştıktan sonra aynı arızaları verdi ESP, Servo Direksiyon ve Hırsızlık Önleme. Bu sefer akü de bas bas bitti çalışmadı...

Sonuç: Akünün bittiğine kanaat getirip Varta F17 80 Amper akü aldım (600TL) değişim yaptım ve bütün arızalar/sorunlar çözüldü, hata vermiyor, bozuk dediğim anahtarla tık diye çalışıyor.

Başınıza gelirse tecrübe olması hasebiyle paylaşıyorum.

Saygılar.