akü mü bitti? yoksa...

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: akü mü bitti? yoksa...

BÜLENT link' Alıntı:
Defalarca takviye yaptim hicbisey olmadi ilk defa duydum boyle birsey.

kitapçıkta akü takviyesi ile ilgili sadece sunroof da sorun olabileceği; serviste resetlenmesi gerektiği yazıyor.

Sürgülü açılır tavanı tümüyle
kapatmak için
e
tuşunu basılı tutun.
Kapanma hareketini durdurmak için
tuşu bırakın.
Bir güç kesintisinden sonra yeniden
başlatma
Bir güç kesintisinden sonra, sürgülü
açılır tavan (Sunroof) sadece belirli bir
miktar açılabilir. Yetkili servisin
sistemi başlangıç konumuna
getirmesini isteyiniz

başına gelen arkadaş oldu mu acaba??

ag_tasarim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz bana?

son günlerde arabayı çalıştırırken sıkıntı yaşıyorum,araba yaklaşık 10 sn belkide daha fazla sürede çalışmaya başlıyor.
(çok teknik yazamadım bilmediğim için inşallah beni anlamışsınızdır..)
acaba aküdemi sorun var?aracın ekranında herhangi bir uyarı falanda yazmıyor sadece alıştığım süreden çok daha fazlasını bekliyorum aracı çalıştırmak için,bazen hiç yapmadığıda oluyor ama var yani bi sorun.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ag_tasarim link' Alıntı:

son günlerde arabayı çalıştırırken sıkıntı yaşıyorum,araba yaklaşık 10 sn belkide daha fazla sürede çalışmaya başlıyor.
acaba aküdemi sorun var?aracın ekranında herhangi bir uyarı falanda yazmıyor sadece alıştığım süreden çok daha fazlasını bekliyorum aracı çalıştırmak için,bazen hiç yapmadığıda oluyor ama var yani bi sorun.

mazot filtrede yoğurtlaşmadıysa ki bu mevsimde ve hele ki istanbul da buna pek ihtimal yok diye düşünüyorum
aracınızda akü zayıflama problemi olabilir.genellikle kısa mesafelerde kullanıyorsanız şarj olmaya pek vakit yetmiyordur ama tuhaf gelen nokta her zaman yapmıyor demeniz acaba ısıtma bujisinde mi bir problem var oksitlenme gibi ateşlemede problem çıkarıyor

ag_tasarim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yanıtınız için teşekkür ederim,son bir haftadır bu sorunu yaşıyorum iki günde bir oluyor diyelim.

ısıtma bujisi demişsiniz ama benim bununla ilgili bir bilgim yok,buji nerdedir onuda bilmiyorum zaten:))tek bildiğim aracın ekranında herhangi bir arıza uyarısı yazmıyor.
kısa mesafeli kullanmıyorum günlük  2 saate yakın kullanıyorum

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınızın tüm aydınlatma cihazlarını ve teybini açıp aracı çalıştırmayı deneyin, ışıklar şiddetli bir şekilde kısılır ve sorun tekrar ederse, aydınlatmaları ve teyibi kapatıp  tekrar deneyin çalışırsa akü zayıflamış demektir.

Soğuk havalarda yarım kontak yaptığınız da süreyi uzun tutmanız da fayda var kızdırma bujilerinin tam olarak ısınması için.

Yakıt filtresi yada en son aldığınız yakıt da sorun yaratmış olabilir. Aracınızın km' si fazla ise yakıt tankı fazla boşalmadan yakıt almaya özen gösterin, depo dibindeki tortu da sorun yaratabilir.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ag_tasarim link' Alıntı:

Benim  aracımda multimedya sistemi var  ve motor çalışmazken 5-10 dakika kullanırsam araç geç marş basıyordu. Ben de artık aracı çalıştırıyorum hemen cihazı kullanmam gerekiyorsa. Uzun süre çalıştırmayınca da biraz geç marş bastığı oluyor. Bunun dışında bilgim yok.

ag_tasarim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Benim  aracımda multimedya sistemi var  ve motor çalışmazken 5-10 dakika kullanırsam araç geç marş basıyordu. Ben de artık aracı çalıştırıyorum hemen cihazı kullanmam gerekiyorsa. Uzun süre çalıştırmayınca da biraz geç marş bastığı oluyor. Bunun dışında bilgim yok.

teşekkürler yanıtınız için...motor çalışmadan aracın içinde herhangi bir kullanım yapmıyorum,direkt araca biner binmez çalıştırıyorum.aşırı soğuklarda 2-3 dakika rolantide tutuyorum..onun dışında anahtarı çevirip hemen gidiyorum..hergün kullanıyorum bu aracı..

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:

Akünüz sizi yüzüstü bırakabilir, ölçtürün gerekirse değiştirin derim.

ag_tasarim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:
Aracınızın tüm aydınlatma cihazlarını ve teybini açıp aracı çalıştırmayı deneyin, ışıklar şiddetli bir şekilde kısılır ve sorun tekrar ederse, aydınlatmaları ve teyibi kapatıp  tekrar deneyin çalışırsa akü zayıflamış demektir.

Soğuk havalarda yarım kontak yaptığınız da süreyi uzun tutmanız da fayda var kızdırma bujilerinin tam olarak ısınması için.

Yakıt filtresi yada en son aldığınız yakıt da sorun yaratmış olabilir. Aracınızın km' si fazla ise yakıt tankı fazla boşalmadan yakıt almaya özen gösterin, depo dibindeki tortu da sorun yaratabilir.
teşekkür ederim cevabınız için ,dediğinizi akşam deneyeceğim,akşam karanlığında ışıkta zayıflama varsa daha iyi görebilirim.
bana sanki akü bitiyorda ilk sinyallerini veriyor gibi gelmeye başladı..