akü mü bitti? yoksa...

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,dün aracım yıkandıktan sonra çalıştırarak alışveriş merkezinin otoparkında boş bir yere aldım aracın başına tekrar gelip kontağı çevirdiğimde marş almadı ve DIC te direksiyon arızası uyarısı gördüm kontağı kapattım bir kez daha denedim marş aldı araç çalıştı ancak servo direksiyon arıza uyarısı lambası biraz yanık kaldı ve sonra söndü avm otoparkında bir ileri iki geri sağa sola manevralı biraz dolaştım sonra tekrar kontağı kapattım.Aradan 20-25 dk geçtikten sonra tekrar aracı çalıştırmak için kontağı çevirdim araç sorunsuz arızasız çalıştı ve bu marştan sonra aracı 3 sefer daha sorunsuz çalıştırdım ve kapattım.Bugün yine öğlen civarı aracı çalıştırmak istediğimde bu sefer peş peşe servo direksiyon,stabilitrak esp,akü koruma etkin uyarıları verip araç çalışmadı ancak üçüncü denemede marş aldı ve araç çalıştı uyarılar aynı dünkü gibi kayboldu ve aracı bir süre kullandıktan sonra park ettiğim yerden tekrar çıkarmak istediğimde tekrar aynı uyarıları verdi ve dört beş denemeye rağmen hiç çalışmadı bu arada dikkatimi çeken CD400ün hiç bir ışığı yanmıyordu velhasıl aracı evime yakın ve emin olduğu için olduğu yerde bıraktım ve eve geldim.Kuvvetle muhtemel akünün bittiğini düşünüyorum ancak aküsü biten arkadaşlarımda aynı uyarıları gördü mü? zira söz konusu arızaların hepsinin birden olmasını gerektirecek bir durum olmaz gibi geliyor.Eski aracım astra g idi ve onda da hareket halinde iken bir gün bir anda ibreler aşağı düştü ve tüm kontrol ve uyarı lambaları yandı aracı en yakın servise büyük bir şaşkınlıkla götürmüştüm ve servisten alternatörün arızalı olduğu ve akünün de değişmesi gerektiğini söylemişlerdi.Aracımı 2011 nisan da teslim aldım ve 24.000 km de navigasyon gibi herhangi bir opsiyon yok orjinal akü 75Ah .Aküsü biten arkadaşlar da aynı uyarıları görüp görmediğine dair bilgi verebilirse direkt akü alıp takacağım.Teşekkürler.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: akü mü bitti? yoksa...

֖ncelikle geçmiş olsun Volkan abi.  :(
Hatırlıyorsan bir süre önce bende aynı şekilde akü sorunu yaşamıştım ve bu uyarıların tümü bende de çıkmıştı.
İlk akü şarj edildi ve servisten yollandım. Tam iki gün sonra yine yolda kalınca servis akümü garantiden değiştirmişti ve o gün bugündür hiçbir sorun yaşamadım.
Muhtemelen senin sorununun çözümüde akü değişiminde abi.  :)

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aküyü garantiden değişen birisi olarak bende aynı fikirdeyim bence de akü

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖ncelikle geçmiş olsun Volkan abi.  :(
Hatırlıyorsan bir süre önce bende aynı şekilde akü sorunu yaşamıştım ve bu uyarıların tümü bende de çıkmıştı.
İlk akü şarj edildi ve servisten yollandım. Tam iki gün sonra yine yolda kalınca servis akümü garantiden değiştirmişti ve o gün bugündür hiçbir sorun yaşamadım.
Muhtemelen senin sorununun çözümüde akü değişiminde abi.  :)

Sağol Mert ilgin için çok teşekkürler özel ya da yetkili servisle vakit kaybetmeye gerek yok akü alacağım  o zaman Hasan acar abi Bosch S4 80A takmıştı ve memnundu yanılmıyorsam inşallah astronomik bir fiyatı yoktur.Akü değişimini GM dışı bir akü ile (bosch,mutlu,varta,inci vb)yapacağım.

ozgun88 link' Alıntı:
aküyü garantiden değişen birisi olarak bende aynı fikirdeyim bence de akü

Teşekkürler akü fiyatlarını araştırmaya başlıyorum

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

volkan link' Alıntı:
Sağol Mert ilgin için çok teşekkürler özel ya da yetkili servisle vakit kaybetmeye gerek yok akü alacağım  o zaman Hasan acar abi Bosch S4 80A takmıştı ve memnundu yanılmıyorsam inşallah astronomik bir fiyatı yoktur.Akü değişimini GM dışı bir akü ile (bosch,mutlu,varta,inci vb)yapacağım.

Teşekkürler akü fiyatlarını araştırmaya başlıyorum

Hasan abi aldığında bende araştırmıştım Volkan abi.  :)
Yanlış hatırlamıyorsam 240 TL gibi bir fiyatı vardı.  :)

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Hasan abi aldığında bende araştırmıştım Volkan abi.  :)
Yanlış hatırlamıyorsam 240 TL gibi bir fiyatı vardı.  :)

mutlu ve inci yanılmıyorsam 70liği 180tl idi eskiyi veriyorsunuz yenisi bu fiyat 60-65likde 160 olması gerek. bir arkadaşım için sormuştuk

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

80A almanın bir mahsuru yok gibi ama eskiyi götürdüğünde hepsi indirim yapsa daha iyi olur yakın yerlerde fiilen de araştırayım araba  1 hafta olduğu yerde kalır gibi  zzzzz 002tuhaff

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Benimde akü bittiğinde bütün ariza ışıkları yanıyordu. Hatta bir gündüz farı yanıyor diğeri yanmiyordu. Aractan 50lik akü çıktı.(şaka gibi) incinin 72ligini aldim. Gayet güzel ve sorunsuz. 2 yilda birebir değişim garantisi veriyolar.

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ouzhn06 link' Alıntı:
Benimde akü bittiğinde bütün ariza ışıkları yanıyordu. Hatta bir gündüz farı yanıyor diğeri yanmiyordu. Aractan 50lik akü çıktı.(şaka gibi) incinin 72ligini aldim. Gayet güzel ve sorunsuz. 2 yilda birebir değişim garantisi veriyolar.

Teşekkürler 75Ah orjinal aküyü 80Ah ile değiştireceğim bende.

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

75Ah orjinal VARTA aküyü,80Ah BOSCH S4 akü ile değiştirdim.Bilgi paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.