3.STOP LAMBASI(LED OLAN)

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cosmo araçların AFL farlarının ömürleri bitmeye başladığında rengi değişmeye başlayacaktır. Özellikle mor renge yakın bir renk almaya başlıyor hocam.

Aynen Hasip bey. Bixenon ampul mor renge dönüyor ömrünü tamamlamaya yakın. Orjinali osram kullanmışlar.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

sinan26tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı serilerde 3.stop lambası ; dipsiz ampül, bazılarda devreye dizili led ( flux 4 bacaklı led ) benim araç 2015 bizde flux led.
Ledleri seri bağlamışlar, 4 erli 3 gruba ayırıp aralara direnç atmışlar, arada biri patlayınca geriye kalanın hiç biri yanmıyor, şimdiye kadar 4 led değiştirdim :) ne zaman bir astra görsem hemen oraya bakıyorum sorunlumu diye :)

Benimde stop ledlerin biri patlamış. Fakat led i bir türlü bulamadım. Siz nereden buldunuz? Yada ölçüsü, adı vs nedir? İnternette nasıl arattırmalıyız?

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Yaşadığınız şehirde elektronik malzemesi satanlara gidin. 5mm kırmızı flux led olacak. eğer netten alayım derseniz ;https://www.marketdijital.com/urun/5mm-flux-kirmizi-100-adet link bu ama en az 100 adet yolluyorlar.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

sinan26tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Tam uyar sorun olmaz, sadece montaj öncesi kutuplara dikkat edin, sınamadan yapmayın,( genelde çentikli kısım + kutup olur ama, deneyin)

Zlatanera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3. stop lambası uyarı vermiyor.
Ayrıca 3. stop lambasında patlamış flux ledler var ve bu flux ledleri tek tek bulamıyorsanız ben şöyle bir şey yaptım; içindeki ledleri çıkardım ve kırmızı şerit led aldım onu bağladım. Hata falanda vermedi araç, 7 aydır da kullanıyorum.