15 yılı geciren arabalar devletce cöpe gidecekmis...

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskici olurum valla...
Eskiler alıyom diye dolaşır sokak sokak, toplarım GSI larınızı...

Bencede Türkiyede uygulanmaz...

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
calibralar da bana artık...................:D :D :D :D

herkeste kendileri gibi s350 ler olduğunu zannediyorlar

sec ler mantalar corradolar 200 sx ler ne olacak.

herkese aveo ,albea aldırma politikası bu ama benim 93 vectramın 450 bindeki halinin bu arabalardan güvenli olabileceğini düşünemiyorlar yerli oto. sanayisini geliştirecem diye kasış yapıyorlar ama bu kadar sığlar

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
VSS-1' Alıntı:
Evet sacma sapan haberler hep oluyor, ama Pazar günü degisik kanallarda haberlede yayınlanmıs ve dünde gazetelerde ufak olarak yazılmıs - bana öyle iletildi...

...o zaman bu altdaki 70/71 Commodore Türkiyede cöpe yani????
cars3201smallgh6.jpg

ABD'de de muscle'ların çoğu hotrod yapılıp kullanılabliyo ama benim bildiğim kadarı ile ekonomiyi canlı tutmak ve yeni araba alımına özendirmek için araba eskidikçe vergisi de artıyor.Hurdaya gitme zorunluluğu tabi ki saçma, sadece kontroller sıklaştırılabilir...tabi eskilerdeki bu vergi artışları sıfır arabaya indirim olarak yansımayacaksa hiç bir anlamı kalmaz...

tuner_rafet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
VSS-1' Alıntı:
Avrupanın hicbir yerinde yok! Hatta 30 yasını gecmis arabalara vergi alınmıyor....
eğer so 5 senede değişmediyse isviçrede 25 veya 30 yaş üzeri araçlar antika klasmanına giriyor!
bana kalırsa sorumsuzca bakımsız araç kullanları ağır para cezasına çarpsınlar. bilhassa ışıksız traktör ve romork kullananları hapse atmalı

VSS-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tuner_rafet' Alıntı:
eğer so 5 senede değişmediyse isviçrede 25 veya 30 yaş üzeri araçlar antika klasmanına giriyor!

...Evet Isvicrede hala uygulanıyor; 30 yas üzerindeki araclar - her 6 yılda araba kontrolünden geciyorlar ve bir plakayla 1 den fazla antika araba kullanabiliyorsun, vergidede arabaların hangisi en büyük motorhacimliyse sırf ona vergi ödüyorsun, öteki araclar sigortada beraber...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman gitsin çöpe yaa. eskı arabamı ıllahllah ben bılırım ne cektıgımı elımı attıgım yer elımde kalır.. parada kazandırmıyor zaten eskı araba bırsuru ugrastırıyor bı devırdayım degıstırmeye kalkıyorum cıvatalar hep paslı kırılıyor ondan sonra nasıl cıkaracaksan cıkar alacan 40 ytl ıscılık ugras dur.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkes senin gibi düşünmüyo işte zevkler ve renkler bir sürü insan eski arabalara bayılıyor hele ki Kadett lere ve calibralara çok yanarım bu akşam bi tane Calibra görmüşümki Ayaş yolunda bizim arabanın renginde vay yavrum vay dedittirdi yani

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu yapabilmek için bizde de arabanın avrupadaki kadar ucuz olması lazım yoksa böle bişey yapabilmek bence mümkün değil, zaten olmamalı saçma kimse benim arabama ne kadar bineceğime karışmamalı. :mad::mad::mad:

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
komik çok komik.. Ne yapacaklar,90 model Kadett için 1.000 YTL vergimi alacaklar? o 1.000 YTL yi vermezsem ne isterseniz o olayım.. Zorla arabamızımı alacaklar yani?