Yağ değişimini kendin yapmanın faydası

senolak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yağ boşaldıktan 15 - 20 dk sonra yağ tahliye tıpasını kapatmadan yağ dolum yerinden bir miktar yeni yağdan ilave etsek ve o yağ yuakrdan aşağıya doğru önceki pis yağı da süpürerek aşağıya aksa nasıl olur? İyi olmaz mı sizce de. Zaten Opel corsa aracım 3.2 litre yağ alıyor. Aldığımız yağlar ise 4 litre. Yani dolumdan sonra 0,8 litre yağ kalıyor. Bu kalan yağın birazını bu yöntem için kullanmak bana daha mantıklı geliyor. En azından altta kalan o pis son yağı temiz yağ ile dışarı atmış oluruz. Bu yöntemi uygulayan var mı acaba hiç.?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bu soydaş pazarı bursada nerede

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Santral Garaj (yeni adıyla Kent Meydanı) Osmangazi Metro istasyonundan 50m kuzeybatıda.

Hidrolik lift gibi şeyler herşeyi Bursa'daki en uygun fiyata satıyorlar

v2hpd.jpg

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bozuk para ile çalışan tazikli su ve yıkama makineleri artık yaygınlaşıyor avrupa da vardı bizde yeni yeni yapmaya başladı bazı benzinlikler ;

yakında bozuk para atıp çalışan lift ler gelir o zaman herkes yapabilir aracının kendi bakımını.zira aracı krikoya ve sehpa ya almak için çoğu kimsenin yeri olmayacağı malum.

geçen sene fifth gear programında sizin yaptığınız bireysel yağ değişimini yetkili servis yada özel servis te değişimi hususunu ele alıp fayda maliyet vs.. araştırmasını izlemiştim.

ingilizce ama paylaşıyorum , çok faydalı bilgiler var. ;

How to Change Car Oil - Fifth Gear - YouTube

kendiniz becerdiniz elinize sağlık bunun kişisel hazzı tartışılmaz ama ben çok gerekli görmüyorum.usta eli her zaman daha değerlidir diye düşünüyorum

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Santral Garaj (yeni adıyla Kent Meydanı) Osmangazi Metro istasyonundan 50m kuzeybatıda.

Hidrolik lift gibi şeyler herşeyi Bursa'daki en uygun fiyata satıyorlar

v2hpd.jpg

abi şu telefoncuların olduğu yer macır pazarıda diyorlar hani benim bir tane stand krıldıda